פריצה ושוד בחוות הקנאביס של ‘קנביט’ בנאות הכיכר

חוות הקנאביס של חברת 'קנביט' בישוב נאות הכיכר הסמוך לים המלח נפרצה ונשדדה. פרסום ראשון.

פרסום ראשון: חוות הקנאביס של חברת ‘קנביט‘ נפרצה ונשדדו ממנה ככל הנראה כ-10 ק”ג קנאביס, לטענת החברה מדובר בשאריות עלים וענפים המיועדות להשמדה בלבד – כך על פי מידע ראשוני. החווה ממוקמת בישוב נאות הכיכר הסמוך לים המלח.

על פי מידע לא אותרה פירצה בגדר והחשד שכנראה הפורצים עברו מעל הגדר. בצפייה במצלמות האבטחה וסריקת האתר, בשלב זה לא מצליחים לזהות במצלמות את כניסת הפורצים אלא רק יציאה.

חוות הקנאביס של חברת "קנביט" באזור ים המלח, נאות הכיכר
חוות הקנאביס של חברת “קנביט” בישוב נאות הכיכר

עוד דווח כי הפורצים לא נכנסו לחדר הייבוש אלא לחממה בה קטפו שתילים עם חומר המיועד להשמדה לכאורה, ענפים ועלים במשקל של כ-10 ק”ג על פי דברי החברה.

לא ידוע האם השודדים קיבלו מידע מבפנים. פרטים מדויקים נוספים ומידע אודות חשודים אפשריים טרם נמסרו. חקירה נפתחה. מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.

חברת ‘קנביט’ רכשה לאחרונה בעלות על חברת ‘תיקון עולם’ בישראל ונסחרת כיום בבורסה בשווי כ-220 מיליון ש”ח.

בתחילת השבוע הודיעה ‘קנביט’ על מינויו של אבינועם ספיר, מנכ”ל חברת ‘טבע’ ומייסד מפלגת ‘יש עתיד’, למנכ”ל החברה. יו”ר ‘קנביט’ הוא מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו.

את השליטה בחברה מחזיק איש העסקים האמיד ברק רוזן, שהציע בשנה שעברה את תפקיד יו”ר ‘קנביט’ לשרת המשפטים לשעבר ח”כ איילת שקד.

כזכור לפני כשנה כבר נפרצה חוות ‘תיקון עולם’ בישוב ביריה בצפון הארץ, מאז היא נסגרה לאחר שהבעלות עברה לחברת ‘קנביט’.

לפני כחצי שנה נפרצה גם חוות ‘בטר’ ונגנבו ממנה 350 ק”ג. עובדי החברה נחשדו במעורבות בשוד אך טרם ניתן פסק דין בפרשה.

בנוסף נפרצה בשנה שעברה חוות חברת ‘אילן ביו’ בישוב גבעת ח”ן שבמרכז הארץ, וכן הועלתה באש חוות ‘קאנומד’ שבישוב משואה שבבקעת הירדן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר