חדש: ‘קנאמבולנס’ – אמבולנס קנאביס משנע מטופלים למרפאה

מגן דוד ירוק: יוזמה חדשה ומקורית של פעיל הקנאביס הותיק אילן גיל: “קנאמבולנס” – אמבולנס קנאביס שמסיע מטופלים המתקשים בתזוזה אל מרפאה בה ניתן לראות רופאים מומחים, לקבל המלצות לטיפול בקנאביס ולבקש חידוש רישיונות קיימים.

קנאמבולנס

כשמשרד הבריאות לא מספק שירות איכותי לתושבים, יש אזרחים שלוקחים את האחריות על עצמם ומנסים למלא את החורים שמשאירות הרשויות.

אילן גיל
אילן גיל: יזם ופעיל חברתי – הוגה הקנאמבולנס ומנהל מרפאת הקנאביס בפרדס חנה

כך עושה כבר שנים היזם והפעיל החברתי אילן גיל, שהחליט לסייע לאלפי מטופלים המתקשים בהתמודדות מול היחידה לקנאביס רפואי.

הפרויקט החדש-ישן שלו הוא מרפאת קנאביס המיועדת בעיקר לסובלים מפוסט טראומה, אותה הוא הקים במו ידיו במושבה פרדס חנה.

במרפאה מועסקים שלושה רופאים מומחים לפסיכיאטריה – ד”ר יעל קולסקי, ד”ר פואד אלפארס וד”ר השאם בואקני – המקבלים פציינטים הזקוקים לרישיון קנאביס רפואי ועד כה רשמו לדבריו כבר למעלה מ-500 המלצות למטופלים.

קנאמבולנס

כעת מגיעה יוזמה חדשה ומקורית במיוחד שלו – “קנאמבולנס” – רכב דמוי אמבולנס שמופעל ביוזמתו של אילן וממותג בסימנים המזוהים עם עולם הקנאביס (עלה ירוק, 420 ועוד).

מטרתו של אמבולנס הקנאביס החדש הוא להסיע למרפאה מטופלים עם קשיי תנועה והוא נקרא גם “מגן דוד ירוק” (על משקל “מגן דוד אדום”).

הרכב, ששימש במקור את אביו של אילן, גיל עובדיה ז”ל, נתרם על ידי גיל יוסי, תושב מיאמי, על שמו של האב.

קנאמבולנס

“הרכב הוא בדיוק באותם צבעים של נת”ן (ניידת טיפול נמרץ), רק שאצלנו זה נת”מ – ניידת טיפול מומלץ,” מסביר הבוקר (א’) אילן בשיחה עם המגזין. “הכל התחיל מאבא שלי שהיה דמנטי ומצבו לא משתנה וכל שנה מחייבים אותו להגיע לרופא כדי לחדש רישיון קנאביס רפואי.”

“המרפאה היא כבר מהגדולות בארץ לטיפול בפוסט טראומה ויש בה שלושה פסיכיאטרים שרואים מטופלים כבר שלוש שנים,” הוא מפרט. “הקנאמבולנס, שבנוי עם מעלית נוסעים לכסאות גלגלים, מביא מטופלים למקום”.

קנאמבולנס

“בנוסף זה כמובן כדי לקדם את הרעיון ולעורר תשומת לב – מה שגם חסר כאן,” הוא אומר. “שולחים אלינו מטופלים מבתי חולים, מרכזים ועוד”.

“המרפאה היא שונה ממרפאה רגילה והיא מאוד ידידותית לאנשים הסובלים מפוסט טראומה,” הוא מסכם.

מי שמנהלת את המקום בפועל היא בתו של אילן, נועה גיל, אחות מוסמכת במקצועה. “המרפאה בתחום הפסיכיאטרי, יש כ-300 מטופלים – מסובלים מהלם קרב ונפגעות תקיפה מינית, ועד נפגעי תאונות דרכים”.

נועה מסבירה עוד כי “כשמטופל מגיע אלינו אנחנו שואלים מה הבעיות, מבקשים לראות את המסמכים ובודקים אם הוא עומד בתנאי משרד הבריאות, ובסופו של דבר הפסיכיאטר מחליט אם המטופל מתאים ואז שולחים המלצה למשרד הבריאות שמחליט אם לאשר.

השירות עולה 500 ש”ח וניתן לקבל אותו בטלפון 050-2233739 אצל נועה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר