מגלגל...
x

חדש בקנדה: קורס גידול ומכירת קנאביס באוניברסיטה

אוניברסיטת קוואנטלן פוליטכניק הקנדית תחל להפעיל בסתיו הקרוב קורס אוניברסיטאי מלא בנושא גידול ומכירת קנאביס, במטרה להכשיר יותר כוח אדם לתעשיית הקנאביס הרפואית המשגשגת במדינה. “להפעיל חנות לממכר קנאביס רפואי הפך לעסק מסובך שדורש הכשרה רצינית ומלאה”, אומר המרצה החדש בראיון לרדיו CBC וואן.

לאחר שאוניברסיטת דנוור הכריזה במאי האחרון על מינויו של פרופסור למריחואנה ועל פתיחה של מגמה משפטית חדשה בתחום, מתכוננת אוניברסיטת קוואנטלן פוליטכניק (Kwantlen Polytechnic) הנמצאת בקולומביה הבריטית בדרום מערב קנדה, להפוך להיות הראשונה בעולם המפעילה קורס אקדמי מלא בנושא גידול ומכירה של קנאביס.

שמו הרשמי של הקורס האינטרנטי החדש, אשר עומד להיפתח בשנת הלימודים הקרובה הוא “מבוא לניהול חנות מריחואנה רפואית”, ועל פי תוכנית הלימודים המפורטת שהוצגה בפני הסטודנטים החדשים, הוא צפוי לכלול גם התמחות בתהליך הגידול עצמו.

המטרה העיקרית מאחורי הפרויקט החדש היא הכשרת כוח אדם איכותי לתעשיית הקנאביס הרפואי, אשר משגשגת ברחבי קנדה כולה וזקוקה נואשת לידיים עובדות – כאשר נכון להיום קיימים במדינה 35 ספקי קנאביס רפואי בלבד, מתוכם 19 נמצאים באונטאריו וקולובמיה הבריטית.

לצורך פתיחת הקורס, פנתה האוניברסיטה למרצה טייגן אדאמס אשר לקח על עצמו את מלאכת התכנון: תוכנית הלימודים שהותאמה לדרישות התפקיד העתידיות בשוק, כוללת מלבד קורס גידול, גם הכשרה מעשית רבה בתחומי השיווק, העבודה מול הממשל והמכירות עצמן.

אוניברסיטת קוואנטלן פוליטכניק - קורס גידול ומכירת קנאביס
אוניברסיטת קוואנטלן פוליטכניק – קורס גידול ומכירת קנאביס

“רוב האנשים אשר גידלו קנאביס, כעת או בעבר, רגילים לחוקי המשחק ושיטות הגידול של השוק השחור”, מספר אדאמס בראיון לתוכנית הרדיו “מהדורה מוקדמת” של רדיו CBC. “תחת החוקים החדשים יש פיקוח צמוד של משרד הבריאות ושל גופים רבים אחרים, ולהפעיל חנות לממכר קנאביס רפואי הפך לעסק מסובך שדורש הכשרה רצינית ומלאה.”

לראיון המלא (אנגלית)

המנהלים הטריים שיסיימו את המחזור הראשון של הקורס, יקבלו עדיפות גבוהה לעזרה ממשלתית בפתיחת עסק לקנאביס רפואי, וכן יקבלו השכלה ספציפית ומדויקת שתעניק להם יתרון משמעותי מול המתחרים בתחום.

“התעשייה הנוכחית בקנדה מלאה במפיצים שלא עובדים על פי הנהלים ומציעים ללקוחות שירותים ומוצרים נחותים, שלא לדבר על רוב האוכלוסיה שכלל לא מתגוררת בסמוך לעסק שכזה.” סיכם אדאמס את הראיון, “אני מקווה שהקורס החדש יסמל את השלב הבא בדרך להפיכת התעשייה לכלל מדינית ורחבה יותר.”

ראו גם:
בקנדה חוששים: הלגליזציה בוושינגטון תפגע בעסקי הקנאביס
ונקובר בדרך ללגליזציה: פורסמה רשימת חנויות הקנאביס בעיר
יזם קנדי בונה את מטוס הקנאביס הראשון בעולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר