טוען...

חדש באוניברסיטת דנוור: פרופסור למריחואנה

החל מהסמסטר הקרוב תחל לפעול בפקולטה לחוק ומשפט באוניברסיטת דנוור מגמה חדשה, אשר תהיה מוקדשת כולה לחוקים בתחום הקנאביס.

בעולם שבו עוד ועוד מדינות מקבלות על עצמן לגליזציה מלאה של קנאביס, הריצה לעבר הרחבת ופיתוח השוק בחסות החוקים שעוברים לאט לאט, יוצרת מציאות חדשה. כעת, ישנו צורך ממשי בביסוס תשתית חוקתית והכשרת כח אדם (עו”ד המתמחים בתחום הקנאביס למשל) למתן מענה לציבור הרחב ולתאגידים החדשים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם – והיכן שיש צורך יהיה תמיד מי שיזהה וימלא אותו.

אוניברסיטת דנוור שבמדינת קולורדו גאה כעת להיות האוניברסיטה הראשונה בעולם אשר פותחת מגמת קנאביס בתוך הפקולטה למשפטים. בחסות פירמת עורכי-הדין Vicente Sederberg LLC, אשר תרמה סכום נכבד ביותר של כ-50 אלף דולר לשנה הראשונה (כולל התחייבות לשלוש שנים לפחות), תתחיל האוניברסיטה להפעיל קורס ראשון שיוקדש כולו לחוק ולמדיניות הקנאביס.

פרופסור לקנאביס

בראיין וייסנט, השותף הראשי בחברה, הוא אחד האנשים הבולטים ביותר בשינוי החוקי שחל במדינת קולורדו בתחום הקנאביס, ואחד מהשמות אשר חתומים אישית על המהלך הסופי של הלגליזציה המלאה. בראיין החל את הקריירה המשפטית שלו כסטודנט באוניברסיטת דנוור אשר זכה למלגה מלאה, ולאחר סיום התואר המשיך בדרכו והקים לבסוף את הפירמה הנוצצת שכעת ממשיכה את המורשת הלאה בפתיחת המגמה החדשה.

פרופסור למריחואנה

המרצה המאושר אשר זוכה לקידום הירוק והחגיגי, הוא סם קמין, אשר מתמחה בתחום כבר כשש שנים, עוד מראשיתו. סם היה בין הפעילים הבולטים שפעלו תחת כנפו של בראיין לקידומן של הרפורמות החוקיות ועל פי דיקן האוניברסיטה הוא נחשב ל”סמכות העליונה בתחומו”. עם קידומו יהפוך סם ל”פרופסור הראשון בעולם למריחואנה” (חוקי מריחואנה, אבל מספיק קרוב).

סם קמין - פרופסור למריחואנה
סם קמין – פרופסור למריחואנה

“כאשר תעשיית המריחואנה מתפתחת במדינת קולורדו ובעולם כולו בקצב מסחרר, גדל גם הצורך בעורכי דין אשר מוכשרים ומתמחים בתחום חוקי הקנאביס ומסוגלים לשמור על האינטרסים של בעלי העסקים החדשים בשוק. עם פתיחת המגמה החדשה, תוביל אוניברסיטת דנוור את הכשרת כוח האדם המשפטי ותיצור סטנדרט חדש,” הסביר בראיין בראיון שהעניק למגזין העסקים ביזג’ורנל.

מעבר לרווח הכלכלי הברור, בראיין הוסיף כי הוא “מעוניין לתת בחזרה לאוניברסיטה שיצרה אותו ולהראות את הדרך לסטודנטים החדשים אשר מעוניינים בתחום”. דיקן הפקולטה למשפטים, פרופסור מרטין כץ, הוסיף ואמר כי “ללא העבודה הקשה שהקדישו בראיין ועמיתיו, אף אחד לא היה חושב בכלל על רפורמה חוקית, שלא לדבר על לגליזציה. בזכותם האוניברסיטה שלנו מובילה את הדרך בתחום החוקי החדש, בדיוק כפי שהמדינה שלנו מובילה אותו במגרש האמריקאי כולו. כל העיניים בעולם נשואות כעת אלינו ואנחנו חייבים לעשות את זה כמו שצריך”.

לסיכום הראיון הוסיף בראיין כי “ההחלטה לפתוח את המגמה החדשה הייתה חשובה באופן אישי לי ולכל עמיתיי. אנו חשים כי מחובתנו לקחת את הידע והכוח שצברנו במהלך פעילותנו, ולהעביר אותם הלאה לדור המשפטי הבא, ועם עשרות הסטודנטים שיתחילו בקרוב את הלימודים במגמה, המשך ההתפתחות כבר נראה לעין”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר