מגלגל...

טלקאן תובעת את חברת החשמל: “הפסקת חשמל פגעה בתוצר”

הפסקת חשמל יזומה שביצעה חברת החשמל הובילה לטענת חברת טלקאן לפגיעה בייבול הקנאביס שלה עד כדי הרס של שתילים וירידה באחוזי ה-THC. הבוקר היא הגישה תביעה על סך 2.2 מיליון ש"ח נגד חברת החשמל

חברת הקנאביס טלקאן (Telcann), בעלת חוות גידול קנאביס במושב גני טל שבדרום הארץ, הגישה הבוקר (ד’) תביעה על סך 2.2 מיליון ש”ח נגד חברת החשמל.

לטענת טלקאן, חברת החשמל לא הודיעה על הפסקת חשמל יזומה שבוצעה ביוני 2021 למשך יותר מ-6.5 שעות, שהובילה לדבריה להרס ייבול ולפגיעה כלכלית קשה.

“הפסקת החשמל הובילה ליצירת אקלים קטלני לרבות מהתפרחות וכתוצאה מכך אחזה בהן קמילה עד כדי פגיעה באיכותן, פסילתן לשיווק ואף אובדנן המוחלט,” נטען.

חברת החשמל טענה בתגובה כי היא הדביקה הודעות המבשרות על כוונתה לבצע את ההפסקה היזומה בכמה מוקדים מחוץ לחווה, אך טלקאן השיבה כי לא נמצאו כאלה.

בין היתר מציינת טלקאן כי נגרמו לה נזקים ישירים כאשר נאלצה להשמיד כ-2,000 שתילים מזן בשם TEL במשקל 81 ק”ג, כמו גם 89 ק”ג של שתילי קנאביס מזן RED.

גם נזקים עקיפים נגרמו לה לטענתה, “כתוצאה מירידה באחוז ה-THC, אשר הובילה לאי-שביעות רצון הלקוחות, לאי-עמידה בדרישות איכות ולחוסר יכולת למכור גידולים”.

הנזקים שנגרמו לצמחי הקנאביס לטענת טלקאן עקב הפסקת החשמל
הנזקים שנגרמו לצמחי הקנאביס לטענת טלקאן עקב הפסקת החשמל

לטענת בעלי החברה, אופיר טלמן ואברהם טלמן, הפסקת החשמל “הובילה ל’גרירת’ התחייבויות מול לקוחות במחירים ‘קודמים’, נמוכים, בזמן שבשוק ישנה עליית מחירים”.

“כתוצאה מהאמור נזקי התובעת הישירים מוערכים בסכום של 1.8 מיליון ש”ח והנזקים העקיפים מוערכים בסך 474 אלף ש”ח, ויחד על סך של 2.2 מיליון ש”ח,” נכתב עוד.

לסיכום טוענת טלקאן כי פנתה לחברת החשמל מספר פעמים והפצירה בה לבחון את החממה והנזקים, אך זו שלחה שמאי רק לאחר זמן רב ומאז לא הועבר כל דו”ח בעניין.

בשיחות שערך מגזין קנאביס עם מגדלי קנאביס רפואי, טוענים רובם כי לידיעתם אין חובה להחזיק גנרטור בחוות, אך גורמי מקצוע טוענים שזה עניין נדרש לצורך קבלת תקן IMC-GAP.

חברת החשמל, שתטען בוודאי בין היתר לשיהוי משמעותי בהגשת התביעה, שהוגשה כשנתיים לאחר המקרה, טרם הגישה כתב הגנה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: “חברת החשמל תגיש עמדתה וגרסתה המלאה ביחס לתביעה לבית המשפט אליו הוגשה התביעה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר