מגלגל...

חברת קנאביס ישראלית ראשונה בנאסד”ק

חברת IMC הפכה הבוקר (ב') לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה שמתקבלת למסחר בנאסד"ק - הבורסה הגדולה בעולם. היא תחל את יום המסחר הראשון שלה בשווי שנקבע על כ-315 מיליון דולר

חברת הקנאביס הישראלית IMC תחל הבוקר להיסחר בנאסד”ק, הבורסה המכובדת ביותר בעולם, ותהפוך בכך לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה שעושה זאת.

החברה, שפעילותה בחו”ל מתבצעת תחת שם המותג IM CANNABIS, תחל היום להיסחר בנאסד”ק לפי שווי של כ-315 מיליון דולר אמריקאי.

בסיסה של IMC בישראל והיא אחת מחברות הקנאביס הותיקות בארץ. היא החלה לצמוח במהירות בשנה האחרונה בשלושת השווקים המרכזיים בעולם: ישראל, גרמניה וקנדה.

אורן שוסטר, מנכ"ל IMC (צילום: באדיבות המצולם)
אורן שוסטר, מנכ”ל IMC (צילום: באדיבות המצולם)

IMC תיסחר בנאסד”ק תחת הסימול IMCC ומצטרפת בכך לחברות הקנאביס הגדולות הנסחרות בנאסד”ק כמו אפריה (Aphria), קרונוס (Cronos), קנופי (Canopy) ועוד.

הישג זה צפוי להגדיל את הגישה להשקעה בחברה הן מצד משקיעים מוסדיים והן מצד משקיעים פרטיים וכן את נפח המסחר של החברה.

“ההצלחה שלנו ברישום בנאסד”ק היא תוצר של מאמץ אדיר מצד הצוות שלנו, וצעד משמעותי נוסף באסטרטגיית הצמיחה הגלובלית שלנו,” אמר אורן שוסטר, מייסד ומנכ”ל IMC.

במקביל למסחר בנאסד”ק ימשיכו מניות החברה להיסחר במקביל גם בבורסה הקנדית (CSE) בה נסחרת החברה משנת 2019.

חברת IMC “עקפה” בכך את חברת קנדוק (Canndoc) הישראלית שמנסה בימים אלה להתקבל גם כן למסחר בנאסד”ק. קבלת IMC תסייע כמובן לקנדוק בסיכויים להתקבל גם כן.

הציפייה לצמיחת IMC פורסמה במגזין קנאביס לפני כשנה, אז קיבלה החברה היתר מיוחד לשיווק 4 טון קנאביס בגרמניה – השוק הנחשב למוביל באירופה.

בנוסף החברה רכשה כבר בשנת 2019 את חברת Adjupharm הגרמנית אשר לה רשת הפצה נרחבת של כ-6,000 בתי מרקחת ומפעל EU-GMP בגרמניה ובאמצעותה החלה IMC במכירות המותג שלה בגרמניה.

בישראל, מותג IMC נמכר למטופלים בעלי רישיון קנאביס בבתי מרקחת רבים ובפריסה ארצית, וביניהם רשת בתי המרקחת סופר פארם.

בסוף שנת 2020 רכשה IMC את Trichome Financial Corp הקנדית בכ-80 מיליון דולר בעסקה שצפויה להיסגר בחודשים הקרובים ותאפשר ל-IMC כניסה לשוק הקנאביס החוקי הגדול בעולם בקנדה. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר