מגלגל...

חברי קונגרס תוקפים את צאר הסמים האמריקני

מייקל בוטיצ’לי, צאר הסמים האמריקני והאחראי על מדיניות אכיפת הסמים מטעם בית הלבן, ספג האשמות יוצאות דופן מצד חברי קונגרס – עד שנאלץ להודות שמריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול.

במסגרת דיון מיוחד שנערך בוועדה שהתכנסה בארה”ב בעקבות דבריו של הנשיא ברק אובמה שאמר כי מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול, מייקל בוטיצ’לי, צאר הסמים בממשל האמריקני, ספג ביקורות יוצאות דופן בחריפותן מצד חברי הקונגרס סטיב כהן וגרי קונולי. בעקבות ההאשמות הודה בוטיצ’לי כי אלכוהול אכן מסוכן יותר ממריחואנה.

סטיב כהן
סטיב כהן

חבר הקונגרס הרפובליקני, סטיב כהן, קרא על פי הדיווח לנציגי מחלקת הסמים של הממשל לבחון את הגדרת המריחואנה כ”סם מסוכן מדרגה ראשונה”, בעוד סמים כמו הרואין, LSD, אקסטזי, אמפטמינים וקוקאין מוגדרים כסמים מסוכנים מדרגה שנייה.

“זה מגוחך, אבסורדי, משוגע לשים את המריחואנה באותה הרמה כמו הרואין,” אמר כהן והתייחס אף למותו של השחקן ההוליוודי פיליפ סימור הופמן שמת השבוע כתוצאה ממנת יתר של הרואין. “תשאל את פיליפ סימור הופמן המנוח אם אתה יכול. אף אחד לא מת ממריחואנה. אנשים מתים מהרואין.”

“כל שנייה שאנחנו משקיעים בנסיון לאכוף את חוקי המריחואנה היא שנייה בה אנחנו לא אוכפים את חוקי ההרואין,” המשיך כהן. “והרואין ומת’ הם שני סמים ששוטפים את המדינה. כל מוות, כולל זה של מר הופמן, הוא בחלקו באחריות הממשל הפדרלי ומדיניות הסמים הקלוקלת שלו אשר גורמת לאנשים להתמכר ולהפוך לגנבים כדי לממן את ההרגל שלהם.”

“כשאנחנו שמים את המריחואנה באותה הרמה כמו הרואין וקראק ו-LSD ומת’ וקוקאין, אנחנו בעצם אומרים לצעירים לא להקשיב לאזהרות המבוגרים, והם אכן לא מקשיבים כי הם יודעים שזה לא נכון,” אמר כהן.

גם זה בטח יעניין אותך

צפו:

במקביל תקף את בוטיצ’לי גם הרפובליקני גרי קונולי ופנה אליו במספר שאלות מדוייקות:

גרי קונולי
גרי קונולי

“כמה אנשים מתים ממנת יתר של מריחואנה בכל שנה?” שאל קונולי.

“אני לא יודע, לא שידוע לי. זה מאוד נדיר,” השיב בוטיצ’לי.

“מאוד נדיר. עכשיו תשווה את זה לתרופות מרשם, מוות של אזרח אמריקני כתוצאה משימוש לא נכון בתרופות מרשם נגרם בכל 19 דקות,” אמר קונולי. “לא קרוב אפילו למריחואנה, זה נכון?”

“נכון,” אמר בוטיצ’לי.

“אלכוהול – מאות אלפי אנשים מתים בכל שנה ממקרים הקשורים לאלכוהול: תאונות דרכים, מחלות כבד, סרטן, הרעלה. זה מדוייק?” שאל קונולי.

בוטיצ’לי סירב להשיב לשאלה, כנראה לאחר שהבין לאן חותר קונולי. “סך הנזק הכללי של המריחואנה הוא שקובע כי הוא מסוכן,” הסביר בוטיצ’לי. “למרות שהוא לא מקושר למקרי מוות.”

“כנראה שאאלץ להיצמד לדבריו של הנשיא – ראש הממשל שלך – אשר טוען אחרת,” השיב קונולי. “הוא טוען שזה נכון מבחינה מדעית. זוהי לא הצהרה שבאה לטעון האם מריחואנה היא טובה או רעה, אבל בהשוואה לאלכוהול, דבריו נכונים, הלא כן?”

בוטיצ’לי שוב ניסה להתחמק מתשובה, אך קונולי עצר בעדו. “האם זוהי לא עובדה מדעית שאין מה להשוות בין אלכוהול למריחואנה?” שאל. “ואני לא אומר שזה טוב או לא טוב, אבל כשאנו בוחנים את מקרי המוות והמחלות, אלכוהול, סמים קשים אחרים ואפילו תרופות מרשם – הם סיכון חמור לבריאות הציבור באופן שונה מזה של מריחואנה. האם זוהי לא עובדה מדעית? האם אתה חולק על עובדה זו?”

“אני לא חולק על כך,” אמר בוטיצ’לי.

צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר