טוען...

חברי קונגרס במכתב לאובמה: “הסר את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים”

חברי קונגרס בארה”ב חתמו על מכתב רשמי שהוגש לנשיא אובמה ובו דרישה להפחית בעונשים המוטלים על עבירות מריחואנה ולהפריד בין הקנאביס לחומרים אחרים בפקודת הסמים.

18 חברי קונגרס אמריקניים הגישו מכתב רשמי לנשיא ברק אובמה ובו דרישה לפעול לשינוי הגדרת הקנאביס כסם מסוכן שאינו בעל תועלת רפואית וככזה המצוי בפקודת הסמים לצד חומרים מסוכנים כמו קוקאין והרואין.

במכתב טענו חברי הקונגרס כי הגישה הנוכחית כלפי מריחואנה “אינה הגיונית כלל” וכי הם מבקשים שהנשיא “יורה לתובע הכללי אריק הולדר להסיר או לשנות את הגדרת הקנאביס באופן ראוי יותר.”

פנייתם של חברי הקונגרס באה ימים ספורים – וכנראה בעקבות – דבריו של אובמה, שאמר בשני ראיונות שונים כי מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול וכי הוא תומך בהתקדמות הלגליזציה בקולורדו. כמו כן נראה שהביקורת שספג צאר הסמים האמריקני מייקל בוטיצ’לי מחלק מאותם חברי הקונגרס החתומים על המכתב, היתה חלק ממאמציהם לקידום הדיון בנושא.

“הגדרת המריחואנה כסם מסוכן מדרגה ראשונה ברמה הפדרלית גורמת למדיניות בלתי הוגנת ובלתי הגיונית,” נרשם במכתב שנשלח לנשיא. “הגדרת הקנאביס כחומר שאינו בעל תועלת רפואית מתעלמת מעדויות רפואיות ומהחוקים בקרוב לחצי ממדינות ארה”ב שאישרו לגליזציה של קנאביס רפואי.”

ראו גם: הכנסת החליטה: לקנאביס אין תועלת רפואית

ארל בלומנאוור, חבר קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית ומי שיזם את הפנייה לנשיא, אמר על פי הדיווח כי שינוי הגדרת הקנאביס “הוא צעד שהממשל יכול לקחת בכדי להתחיל להסדיר באופן הגיוני את הגישה הפדרלית כלפי המריחואנה ולהביאה קרוב יותר להתקדמות בנושא במדינות שונות בארה”ב.”

מלבד בלומנאוור חתמו על המכתב עוד כ-16 דמוקרטים ורפובליקנית אחת, דיינה רוראבכר, שאמרה ל-TIME כי “אם היה מדובר בהצבעה חשאית, מרבית הרפובליקנים היו מצביעים בעד לגליזציה של מריחואנה כבר לפני זמן רב.”

במקביל דווח אמש כי באיטליה הוחלט לשנות את פקודת הסמים ולהפריד את הקנאביס מחומרים אחרים כגון הרואין וקוקאין.

בישראל, בדומה לארה”ב, הקנאביס עדיין מוגדר כסם מסוכן ללא תועלת רפואית.

ראו גם: בארי אובמה וכנופיית הצ’ום – על הרגלי העישון של נשיא ארה”ב

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר