“טבע אדיר” מעבירה מטופלים אל בתי המרקחת: “אזל המלאי”

חברת "טבע אדיר" מצטרפת אל 3 מתוך 8 חברות הקנאביס האחרות ומודיעה למטופליה כי לא תשווק להם קנאביס במתכונת האסדרה הישנה (370 ש"ח) וכי עליהם לעבור לרכוש קנאביס בבתי המרקחת במחירים גבוהים בהרבה. "אזל המלאי, נחזור לשיווק לאחר הקטיף," נמסר מהחברה.

חברת “טבע אדיר”, או בשמה החדש “קנאמדיק”, מצטרפת ל-3 חברות אחרות ׁ(שיח, בטר, IMC) ומודיעה למטופלים כי עד הודעה חדשה היא לא תספק קנאביס במתכונת האסדרה הישנה וכי עליהם לעבור אל בתי המרקחת. לפיכך נותרו רק 4 חברות (קנדוק, שאיפה לחיים, פארמוקן, תיקון עולם) שממשיכות לספק במתכונת האסדרה הישנה, במחירים נמוכים.

א’, מטופל של החברה, מתכוון להגיש תביעה לאחר שהחברה מסרבת לנפק עבורו קנאביס. במכתב ששלח גם אל משרד הבריאות הוא מפרט כי “ברשותי רישיון באסדרה ישנה בתוקף עד אפריל 2020, היום בשיחה עם נציגת טבע אדיר נאמר לי שאין להם תרופה לספק לי ושעליי לפנות למשרד הבריאות, על מנת שינפיקו לי רישיון חדש”.

חוות טבע אדיר
חוות הקנאביס של חברת “טבע אדיר”

לטענת א’ בשיחה עם מוקדנית החברה אמרה לו זו כי עליו לקבל רישיון חדש ומרשמים המיועדים לבית מרקחת, וכי החברה לא תספק לו קנאביס במחיר 370 ש”ח בלבד כפי שנהגה עד כה. “אף אחד לא עדכן אותי שהרישיון שברשותי כבר לא שווה דבר,” הוא מוחה. “זו חוצפה, ופגיעה בי כמטופל ונכה תאונת עבודה שתלוי בתרופה זו.”

בתשובה לפניית מגזין קנאביס מסביר יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון לשעבר במשטרה וכיום מנכ”ל “טבע אדיר”/”קנאמדיק”, כי אכן החברה נאלצה לעצור את אספקת הקנאביס במתכונת האסדרה הישנה, אך לדבריו זאת מאחר ואזל המלאי מעבר ל-30% שהועברו אל בתי המרקחת בהוראת משרד הבריאות. לטענת החברה, ברגע שיחזור המלאי, לאחר הקטיף הבא, היא תחזור לשווק למטופלי האסדרה הישנה.

לא לגמרי ברור האם מדובר בתירוץ טוב לעצירת האספקה, או אף בהבטחה שלא ניתן לקיים מאחר ובזמן שיחלוף יאלצו ככל הנראה המטופלים לעבור אל בתי המרקחת. עם זאת לדברי החברה היא תשוב לספק קנאביס ב-370 ש”ח מיד לאחר הקטיף הבא. לא נמסר יערך הקטיף הבא אך ניתן להניח כי במהלך החודש הקרוב לא תהיה אספקה זמינה.

סוגיה זו עודנה עומדת לפתחו של בג”ץ, שאמור לפרסם החלטה האם כאשר הורה על הארכת האסדרה הישנה עד סוף מרץ 2020 התכוון גם לשמירה על המחירים הנמוכים כפי שהיו או רק להארכת תוקף רישיונות המטופלים. רק 3 שבועות לאחר החלטה זו פנה משרד הבריאות אל השופטים בבקשה שיבהירו זאת. בינתיים הגישו העותרות, עמותת הקנאביס הרפואי, בקשה לצו ביזיון ביהמ”ש לאחר שהחברות עצרו אספקה והפנו את המטופלים לרכוש מוצריהן בתי המרקחת בעלויות גבוהות בהרבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר