טוען...

קול קורא: ועדת הלגליזציה נפגשה לראשונה ומבקשת את עזרת הציבור

הועדה הבינמשרדית שהוקמה כדי לנסח את החוק החדש לביטול הפללת צרכני קנאביס והסדרת שוק קנאביס חוקי ומפוקח למבוגרים ("לגליזציה") פרסמה 'קול קורא' להגשת הערות מהציבור לקראת פגישה שנייה בסדרת פגישות שבועיות שתימשך כחודשיים.

הצוות הבינמשרדי האמון על ניסוח סעיפי חוקי הקנאביס החדשים בישראל, המכונה “ועדת הלגליזציה”, יתכנס בעוד יומיים (ד’) פעם נוספת, לאחר פגישה ראשונה שנערכה בשבוע שעבר, זאת במסגרת סדרת פגישות שיערכו מדי שבוע למשך כחודשיים נוספים.

בדיונים לוקחים חלק נציגי משרדי ממשלה רלוונטיים, אוצר, בריאות, בטחון פנים, רווחה, קידום קהילתי ומשפטים, וכן נציגי משטרה ומומחים. בתחילה הובטח כי בועדה יהיה נציג קבוע מטעם הציבור אך לבסוף הוחלט כי זה ישתתף באופן חד פעמי.

לקראת הפגישות הבאות חברי הצוות מזמינים כעת את הציבור להגיש הערות וטענות בנוגע לסעיפי החוק הסופי. השבוע פורסם “קול קורא” בו הזמנה לציבור הרחב “להפנות הערות בנוגע לבחינת המדיניות בנוגע להפללה וצריכה של קנאביס בישראל”.

ח"כ שרן השכל - בעד לגליזציה (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
ח”כ שרן השכל (הליכוד) הגישה את הצעת החוק יחד עם ח”כ רם שפע (כחול לבן) – ההצעות תאוחדנה ולאחר דיונים וניסוח סופי ימשך הליך החקיקה עד אישור סופי (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

“הצוות הבינמשרדי לבחינת המדיניות בנוגע להפללה וצריכה של קנאביס בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הגב’ עמית מררי, מפרסם היום ‘קול קורא’ המזמין את הציבור הרחב להשמיע את עמדותיו ולהעביר הערות והצעות בנושא,” נכתב בהודעה.

“הצוות הוקם בעקבות החלטת ועדת שרים לחקיקה על מנת לבחון את הצעות החוק הפרטיות שהוגשו בנושא וחברים בו נציגים של משרדי הבריאות, בטחון פנים, רווחה, חיזוק וקידום קהילתי, אוצר ומשפטים,” נכתב עוד.

כל המעוניין להגיש עמדות בסוגייה מוזמן להעביר התייחסות בכתב הממוענת ל”צוות לבחינת המדיניות בנוגע להפללה וצריכה של קנאביס” עד ליום 26.7.20 בדוא”ל בכתובת אימייל יעודית שנפתחה לשם כך: [email protected].

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי הפגישה הראשונה של הצוות שנערכה בשבוע שעבר היתה חיובית בסך הכל מבחינת תומכי הלגליזציה ומסתמן כי ישנו רוב מוחלט בעד המודל הבסיסי שהוצג בשתי הצעות החוק שאושרו בממשלה ובקריאה טרומית.

לפי הצעות החוק רכישת קנאביס תהיה חוקית למבוגרים בגילאי 21 ומעלה בחנויות ייעודיות בלבד ללא ממכר אלכוהול או מזון, בהצגת תעודת זהות. החזקה תהיה חוקית בכמות של עד 15 גרם ולא-פלילית עד 50 גרם. עם זאת הנוסח הסופי צפוי להשתנות.

בתום דיוני הועדה, בעוד כחודשיים, תעבור ההצעה אל משרד המשפטים לניסוח סופי של סעיפי החוק החדש – הליך שעשוי להימשך כמה חודשים נוספים. לאחר מכן קריאה ראשונה, דיונים בועדה פתוחה בכנסת, והצבעה בקריאה שנייה ושלישית לאישור סופי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר