מגלגל...
x

וושינגטון הבירה: אושרה דה-קרימינליזציה של מריחואנה

מועצת עיריית וושינגטון, בירת ארה”ב, אישרה אמש ברוב גדול את החוק החדש להפסקת הפללת צרכני הקנאביס. במקום מעצרים יוטל קנס של 25$ על מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה.

אחרי שמדינת וושינגטון אישרה חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס, הצעת חוק חדשה לאי-הפללת צרכני הקנאביס בעיר וושינגטון, בירת ארה”ב, אושרה אמש ע”י מועצת העיר ברוב של 11-1.

וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון הבירה
וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון הבירה

על פי הצעת החוק החדשה, מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי יעמוד בפני עונשי קנס כספי בלבד של עד 25$ דולר (כ-90 ש”ח) ולא בפני עונשי מאסר כפי שנהיג היה עד היום. עם זאת, שימוש במריחואנה בציבור ומכירה או קנייה של מריחואנה עדיין יוגדרו כעבירה פלילית על פי החוק.

על פי הדיווח, יוזמי החוק החדש במועצת העיר וושינגטון, שאוחדה עם מחוז קולומביה, טענו בהצעת החוק כי החוקים הנוכחיים מפלים את האוכלוסיה השחורה, שמבחינה סטטיסטית עומדת בפני יותר אישומי סמים מהאוכלוסייה הלבנה, זאת על אף אחוזי שימוש זהים בין שתי הקבוצות.

דברים דומים אמר בשבועות האחרונים נשיא ארה”ב ברק אובמה שטען כי ישנה אפלייה כלפי אוכלוסיית השחורים וצידד בחוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו. “מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול,” אמר אובמה.

הצעת החוק החדשה צפויה כעת לעלות להצבעה בקריאה שנייה ואמורה להיכנס לתוקפה באופן רשמי לאחר חתימתו של ראש עיריית וושינגטון וינסנט גריי.

ערים נוספות בארה”ב אישרו לאחרונה חוקים חדשים להפסקת הפללה ביניהן פורטלנד, בה אושרה לגליזציה של עד 70 גרם מריחואנה לשימוש עצמי וכן 3 ערים נוספות במדינת מישיגן (פרנדייל, לנסינג וג’קסון) בהן אושרו חוקי לגליזציה להחזקה של עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי.

במקביל, באלסקה תעלה בחודש אוגוסט למשאל-עם הצעת חוק חדשה ללגליזציה מלאה של קנאביס, בדומה לחוקים שנתקבלו זה מכבר במדינות וושינגטון וקולורדו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר