השר בן גביר נגד רדיפת צרכני קנאביס: “להתעסק בדברים החשובים”

במסגרת התכנית "הפטריוטים" בערוץ 14 אמר אמש השר לביטחון לאומי כי הוא תומך בהקלה על אכיפת שימוש עצמי בקנאביס. לדבריו, "יש דיון האם לחקור נערים או לא לחקור נערים, ואני אמרתי שאני דווקא עם משרד המשפטים בעניין הזה - שלא לחקור נערים"

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הביע אמש תמיכה מסויימת בהקלה על צרכני קנאביס בישראל כשאמר שהמשטרה צריכה להפנות את כח האדם שלה לדברים חשובים ומהותיים יותר מאשר רדיפה אחר צרכני קנאביס.

לדברי השר בן גביר, “בעניין של קנאביס, יש דיון על קנאביס ויש שאלה האם לחקור ילדים ונערים או לא לחקור נערים, ואני אמרתי להם שאני דווקא עם משרד המשפטים בעניין הזה – שלא לחקור נערים”.

לדברי בן גביר, “זו חקירה שגם ככה לא יוצא ממנה כלום בנושא הזה, אבל הם (המשטרה, מ”ק) אומרים שזה ירתיע וזה… אמרתי להם ‘לא. על עבירות כאלה, בואו נחשוב יצירתי ולא נלך לכיוון הזה'”. לסיכום אמר “אתה צודק – המשטרה צריכה להתעסק בדברים המהותיים והחשובים.”

הדיון שאליו מתייחס השר הוא זה שנוגע לתקנות אי-הפללת צרכני קנאביס בגירים שאושרו באפריל 2022, שבמסגרתם נקבע כי הם לא יחולו על חיילים, אסירים וקטינים. לגבי חיילים ואסירים נקבעו נהלי ענישה ספציפיים ולגבי נערים הוחלט שיתקיים דיון בעניין.

את הדברים אמר במסגרת התכנית “הפטריוטים” בערוץ 14, בתשובה לעו”ד ארי שמאי, שהטיח בו: “שהמשטרה תפסיק לחפש מעשני ג’וינטים קטנים ותעביר את כל כח האדם למאבק בפשיעה האמיתית, נראה אותך עושה את זה”.

ייתכן שהשר התייחס באופן ספציפי רק לבני נוער במקרה הזה כי חשב שעו”ד שמאי בדבריו לגבי “מעשני ג’וינטים קטנים” התייחס לצעירים, אבל הוא גם אמר בסופו של דבר ש”המשטרה צריכה להתעסק בדברים המהותיים והחשובים” כאמור.

מדובר בעמדה מפתיעה מצד מי שמוביל את מפלגת הימין “עוצמה יהודית”, אך יש לזכור שבן-גביר גם מבהיר גם כיום בשיחות פנימיות שהוא עדיין נגד לגליזציה. הוא ושותפו ממפלגת “הציונות הדתית” שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ הקפידו להבהיר זאת גם בכל מערכות הבחירות האחרונות.

מצד שני, חבר הכנסת הטרי ממפלגתו של בן גביר, ח”כ צביקה פוגל, הפתיע לפני כמה שבועות כשאמר בפירוש שהוא תומך בלגליזציה מלאה של קנאביס ולא רק באי-הפללה בלבד, זאת לדבריו בין היתר כדי לפגוע בהכנסות של מיליארדים של גורמי טרור ופשיעה.

כזכור, על פי תקנות אי-ההפללה שאושרו בשנה שעברה, החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי (עד 15 גרם לפחות) מובילה לקנס של 500 ש”ח ושימוש בקנאביס במקום פומבי מוביל לקנס בסך 1,000 ש”ח – כל זאת ללא תנאים כלשהם.

דבריו של שמאי, שידוע בתמיכה נוקבת בלגליזציה ונוהג מדי כמה תכניות “לזרוק” הערה בנושא, זכו למחיאות כפיים סוערות מקהל הצופים באולפן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר