סמוטריץ’ תוקף בחריפות: “קנאביס דופק את המוח – לגליזציה זה שקר”

בחירות 2019: מועמד 'איחוד מפלגות הימין' יוצא חוצץ נגד הדיון הציבורי המביע לאחרונה תמיכה בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה), טוען כי מדובר בשקר שיוביל ילדים להתמכר לסמים קשים ואף תוקף את ראש הממשלה נתניהו על הצהרתו לפיה ישקול את הנושא בחיוב.

ראש מפלגת ‘הבית היהודי’ בצלאל סמוטריץ’ יוצא בחריפות נגד השיח ההולך וגובר לתמיכה בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

בציוץ בטוויטר מביע סמוטריץ’ זעם על התומכים במהלך וטוען כי הם מפיצים שקרים שיובילו להצפת רחובות ישראל בסמים ולילדים שימשיכו לשימוש בסמים קשים.

“צריך לומר את האמת, ‘לגליזציה’ זו מכבסת מילים שקרית להצפת רחובות ישראל בסמים, לילדים קטנים שעוצרים בדרך לביה”ס בפיצוציה ומתחילים את היום בסוכריית גומי עם קנביס שדופקת להם את התפתחות המוח, ממכרת אותם לחוויה הנוירו-פסיכוטית הזו, ומביאה אותם בהמשך לסמים קשים,” קבע.

סמוטריץ’, שמפלגתו ‘הבית היהודי’ רצה יחדיו עם המפלגות ‘עוצמה יהודית’ ו’האיחוד הלאומי’ תחת רשימת ‘איחוד מפלגות הימין’, מצטרף בכך לשותפו לדרך מיכאל בן ארי, ראש מפלגת ‘עוצמה’, שגם הוא הבהיר אתמול את התנגדותו ללגליזציה בישראל.

“אין לי שום כוונה ליישר קו עם האופנה הפופוליסטית והמסוכנת הזו,” המשיך סמוטריץ’ בציוץ ארוך ומפורט. לדבריו מדובר ב”עגל זהב הרסני שעושה אידיאליזציה לחולשות ועוטף את זה בשיח פסדו-נאור על חירות וחופש”.

הדיון הציבורי על לגליזציה התגבר החל מאתמול עם הודעתו של רה”מ בנימין נתניהו כי הוא שוקל את הנושא ואף עשוי לתמוך בו בקרוב. בתגובה השיב סמוטריץ’ כי “חבל שנתניהו נסחף בזרם העכור הזה במקום לגלות מנהיגות כמצופה ממנו ולצאת נגדו.”

“נגמרו במדינת ישראל כל הבעיות והדברים החשובים לעסוק בהם?!” המשיך. “אין בעיות ביטחון, וחברה, וכלכלה, ובריאות, ופריפריה?! אין מצב מדיני?! נגמרו הוויכוחים על דת ומדינה?! רק את הקנאביס נשאר להסדיר?!”

לסיכום טען כי “יש כנראה יותר מידי אנשים בישראל שמתחילים את הבוקר עם איזה ג’וינט ושוכחים מהחיים האמיתיים. אין שום הסבר אחר להצבעה הזויה הזו.”

מיותר לציין שסמוטריץ’ טועה כמובן, לפחות על פי הנתונים הרשמיים ממדינות בהן אישרו לגליזציה. מהלך זה הוביל לירידה באחוזי השימוש בקנאביס בקרב בני נוער, לירידה בשימוש וסמים בקרב מבוגרים ולשיפור רווחת חייהם של הצרכנים וכלל הציבור במדינות.

באופן כללי, כפי שחשפנו לראשונה במגזין, רשימת ‘איחוד מפלגות הימין’ היא מהמתנגדות הגדולות ללגליזציה בישראל ולפיכך אינה ראויה לקול התומכים. במדד הקנאביס של מגזין קנאביס היא מקבלת ניקוד 0 כמובן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר