מגלגל...

השריף בוושינגטון: “הלגליזציה עשתה טוב – תקשיבו לאזרחים”

“הגיע הזמן שהמשטרה והפוליטיקאים יקשיבו לתושבים – השמיים לא נפלו, השימוש בקנאביס בקרב צעירים פחת וכסף רב נכנס לקופת המדינה. הלגליזציה עשתה טוב”. כך טוען לא אחר מאשר השריף המחוזי בוושינגטון בראיון סיכום שנת הלגליזציה הראשונה.

לפני שנה נפתחו חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות במדינת וושינגטון, ארה”ב, והשבוע פורסמו הנתונים הרשמיים של סיכום השנה: הציבור מרוצה, 83 מיליוני דולרים נכנסו לקופת המדינה, ירידה חדה נרשמה במספר תאונות הדרכים הקטלניות, כמו גם ירידה בפשיעה, באלימות, במקרי הרצח ואפילו באחוזי צריכת קנאביס בקרב בני נוער וצעירים.

ג'ון אורקוהרט
השריף ג’ון אורקוהרט: “השמיים לא נפלו – הלגליזציה עשתה טוב”

כעת, בעקבות הממצאים המדהימים – שאינם באמת מדהימים את מי שעקב אחר התוצאות בקולורדו – התראיין ג’ון אורקוהרט (John Urquhart), השריף של מחוז ‘קינג קאונטי’, לערוץ החדשות הקנדי CBC – ותיאר את מסקנותיו מהשנה ההיסטורית שחלפה עליו.

השריף אורקוהרט, האחראי על המשטרה במחוז המאוכלס ביותר בוושינגטון הכולל בתוכו גם את סיאטל, העיר הגדולה ביותר וזו שמהווה את מרכז תרבות הקנאביס במדינה, טוען כי “הגיע הזמן שהמשטרה והפוליטיקאים יקשיבו לתומכים בלגליזציה“.

“השמיים לא נפלו – ממש לא ביג דיל”

“לא היה בכלל למה להתרגל,” השיב כשנשאל בראיון מה היו האתגרים שלו ושל שוטריו בהתמודדות עם חוקי הלגליזציה החדשים. “האתגר הגדול ביותר שלי היה להסביר לשוטרים שלי שהמשחק השתנה, שיעזבו את זה,” אמר. “מבחינת פשיעה לא היה מה לאכוף עוד והשמיים לא נפלו. זה היה פשוט עסקים כרגיל, ממש לא ביג דיל.”

“במהלך תפקידי כאחראי על אכיפת השימוש בסמים עצרתי והשלכתי לכלא המון אנשים בגלל שימוש עצמי בכל סם אפשרי,” הוא מספר. “מה שלמדתי במהלך השנים זה שהמלחמה בסמים לא עובדת. יתרה מכך – היא פשוט כשלון חרוץ.”

“השימוש בקרב צעירים פחת”

אורקהורט גם התייחס לטיעון האחרון של מתנגדי הלגליזציה – זה הנוגע להגברת השימוש בקנאביס בקרב בני הנוער והצעירים שתיגרם לכאורה לאחר פתיחת חנויות קנאביס חוקיות. “זה פשוט לא קרה,” הוא אומר. “כל המחקרים שנערכו הראו שהשימוש במריחואנה במדינת וושינגטון ירד. יחד עם הרווחים ממיסים נוכל להקדיש את הכסף לחינוך. הלגליזציה לא הגבירה את השימוש בקרב בני נוער.”

“אזרחי וושינגטון הצביעו בעד לגליזציה של מריחואנה וזה הזמן שלנו להקשיב,” סיכם. “במרבית המקרים האנשים חכמים יותר מהפוליטיקאים ומהשוטרים. הם חושבים שהאזרחים לא יכולים להגיד להם איך לבצע את העבודה שלהם, אבל הגיע הזמן לשנות את זה. צריך להקשיב לאזרחים והכל יהיה בסדר.”

הראיון במלואו:

איזה קנאביס אתה?

ראו עוד:
כוכב הפרסומת ללגליזציה באורגון: שוטר לשעבר
צפו: שוטרים לשעבר מעשנים מריחואנה
האינדיאנים החלו לשתול קנאביס ברחבי ארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר