הרשות האמריקנית למלחמה בסמים מודה: קנאביס הורג סרטן

אחרי שנים של התעלמות ממחקרים וממצאים מדעיים, מודה לראשונה הרשות האמריקנית למלחמה בסמים כי לקנאביס יש סגולות רפואיות. “מיצוי של צמח הקנאביס עשוי לכווץ את אחד מסוגי סרטן המוח הרציניים ביותר,” נכתב במסמך רשמי של הארגון שפורסם השבוע.

לפני מספר שבועות פצחה הרשות הישראלית למלחמה בסמים בקמפיין בשווי 150,000 ש”ח, במסגרתו שודרו שני תשדירי רדיו בהם מובהר כי אותה רשות, הנלחמת נגד הקלה על צרכני הקנאביס למטרות פנאי, תומכת בהרחבת ענף הקנאביס הרפואי.

איתן גורני, סמנכל הרשות למלחמה בסמים
איתן גורני, סמנכ”ל הרשות למלחמה בסמים: “בעד קנאביס רפואי, נגד לגליזציה”

ברשות הישראלית למלחמה בסמים, גוף שניסה לא מכבר להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי בשיתוף עם מפלגת ישראל ביתנו, מינו את עו”ד איתן גורני, הסמנכ”ל, לתפקיד המנכ”ל במקומו של יאיר גלר שנעצר בחשד לשחיתות ושוחד, ויחד עם התשדיר החדש נראה שישנו נסיון לשפר במעט את הרושם שדבק בגורם האחראי על נושא הסמים בישראל וזה שהפך לשק חבטות ציבורי אחרי התבטאויות חסרות שחר.

עם זאת, על אף התמיכה יוצאת הדופן, ולמרות שעלות הקמפיין 150,000 ש”ח מכספי ציבור, מסרבים ברשות לפרט כיצד באה לידי ביטוי אותה “תמיכה בקנאביס רפואי”; האם תומכים בהרחבת רשימת ההתוויות או בהתרת חלוקת הקנאביס הרפואי על ידי רופאים. “זו תמיכה כללית יותר ולא נקודתית,” מסביר דובר הרשות.

“קנאביס הורג תאי סרטן”

כעת נראה שמהלך זה בא במקביל לצעד דומה גם מארה”ב, שם ה-NIDA, הרשות הלאומית לבקרה על סמים, הלכה רחוק יותר מפרסום הצהרה גנרית ולראשונה בהיסטוריה מודה במסמך רשמי כי במחקרים שנערכו נמצא שקנאביס מכווץ והורג תאים סרטניים.

“מחקרים אחרונים בבעלי חיים הראו שמריחואנה יכולה להרוג סוגים מסויימים של תאים סרטניים ולהקטין ולכווץ תאים סרטניים אחרים,” נכתב במסמך הרשמי. “נתונים מאחד המחקרים מראה שמיצוי של צמח הקנאביס עשוי לכווץ את אחד מסוגי סרטן המוח הרציניים ביותר.”

עוד הוסיפו כי “מחקרים בעכברים הראו שמיצויים אלו, יחד עם הקרנות, מגבירים את השפעת הריגת התאים הסרטניים של ההקרנות.”

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/ismarijuanamedicine_nida.pdf

זוהי כאמור הפעם הראשונה בהיסטוריה שה-NIDA מפרסם באופן רשמי כי לקנאביס יש אכן יתרונות רפואיים ובריאותיים – עובדה המנוגדת לחלוטין כמובן להימצאותו של הקנאביס גם היום ברשימת הסמים המסוכנים ביותר בעולם ושאינם בעלי ערך רפואי כלשהו.

בעבר פרסמנו כאן כיצד הרשות הישראלית למלחמה בסמים מבססת את עיקרי טענותיה על מסמך של ה-NIDA וכיצד גורמי הרשות מעתיקים נתונים שנוח להם, מתעלמים מאלו שלא ואף מעוותים חלק מפרסומי הרשות האמריקנית. ייתכן והודעה זו של הרשות האמריקנית תגרור אחריה גם התייחסות של הרשות הישראלית. ראו: הרשות למלחמה בסמים מציגה: עובדות או בדיות?

הדיווח מערוץ 2:

ראו עוד:
יעל גרמן: “קנאביס זה פלסיבו”
התרופה לסרטן: שמן הקנאביס של ריק סימפסון
קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
ד”ר עידו מגן נגד הרשות למלחמה בסמים
יאיר גלר: “הסלחנות צריכה להיעלם מן העולם”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר