הרב שלמה אבינר: "לגליזציה זה טירוף ורשע"

"לגליזציה זה טירוף ורשע ואת התומכים בה סיממו בטיעונים לא אמיתיים," טוען הרב שלמה אבינר בראיון. "בין משתמשי קנאביס יש פי 8 תאונות, פי 5 התאבדויות, פי 4 רצח ואלימות," הוא קובע.

הרב שלמה אבינר, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית ומקים ארגון "עצת נפש" שמטרותיו העיקריות הן סיוע להומוסקסואלים דתיים לשנות את נטייתם המינית ועידוד צעירים דתיים להימנע מאוננות, מדבר לראשונה על נושא הלגליזציה של צמח הקנאביס והפסקת רדיפת צרכניו.

שלמה אבינר
הרב שלמה אבינר: "לגליזציה זה טירוף ורשע"

בראיון לאתר "סרוגים" קובע הרב אבינר עובדות מסמרות שיער בנוגע לקנאביס ומציין מחקרים המוכיחים לכאורה את הנזק האדיר הנגרם לצרכניו.

"אם זה היה תמים, זה היה חוקי"

"הצעת החוק החדשה להתרת השימוש בקנאביס היא טירוף ורשע," קובע אבינר. "רוצים להזיק לנוער? 100 טון סמים לשנה! 20 מיליון מנות, 320,000 אנשים שלוקחים סמים – מתוכם 60,000 בני נוער 18-12! זה לא מספיק! רוצים עוד! טרוף!"

כשנשאל האם קנאביס מזיק לאדם השיב: "בודאי זה מזיק. אם זה היה תמים, אז זה היה חוקי. מחקרים מראים שבין משתמשי קנאביס יש פי 8 תאונות, פי 5 התאבדויות, פי 4 רצח ואלימות. לא די בכך?! חרדות, אובדן זכרון, תחילת הפרעות פסיכוטיות, פגיעה בריכוז, נזק בעובר כלומר פיגור שכלי, סרטן ריאות ועוד. משוגעים."

"אין הבדל בין סם קל לסם קשה," טוען אבינר, "גם סם 'לא קשה' הוא מסוכן. בין בני נוער שלוקחים קנאביס, אחד מתוך ששה מפתח התמכרות! כאשר זה יהיה חוקי, לעולם לא נוכל לדעת אם האדם היושב מולנו הינו תחת השפעת קנאביס או לא: חייל, שוטר, קצין, כבאי, רופא, רופא מנתח, נהג אוטובוס, נהג הסעות ילדים. טרוף!"

"סיממו את התומכים בלגליזציה"

"כ-10,000 אנשים מתים כל שנה בארץ מעישון, שישית מהם מעישון סביל. ורוצים להוסיף על הצרה הזאת?!" ממשיך אבינר. "הערבים כבר יוכלו לוותר על הטרור, אנו במו ידינו נעשים יותר מסוכנים מהם! אנו רוצים להרוס את המדינה?!"

לגבי תומכי הלגליזציה קובע הרב כי "סיממו אותם בטיעונים לא אמיתיים" ומדגיש שאסור להתבלבל בין שמות הצמח: "כדי לא להתבלבל יש לקנאביס עוד שמות כגון מריחואנה, חשיש וכו'."

"סוכריות קנאביס לתינוק? טירוף!"

"יש גם סמי פיצוציה," מסביר אבינר, "אלו סמים מעוצבים בצורה אחרת ומחומרים אחרים שזה כאילו לא סמים בלתי חוקיים, אבל באמת גם הם סמים וגם הם לא חוקיים, כגון קנאביס בתוך גומי לעיסה, מיץ, חטיף אנרגיה, עוגיה, סוכריה על מקל. כן ,סוכריה על מקל – קנאביס לתינוק. מטורפים!"

מאחר והקנאביס עצמו מוזכר מספר פעמים בתנ"ך, נשאל הרב האם ההלכה אוסרת על שימוש בו. "לא צריך הלכה," הוא משיב, "זה תלוי בבירור אם התורה ניתנה לחכמים או לטיפשים. אם ניתנה לטיפשים, יש לכתוב הכל, כגון שאין לצעוק ברחוב ולהפריע. אבל אם ניתנה לחכמים, זה עלבון לאינטליגנציה לכתוב דברים המובנים מאליהם. והתורה ניתנה לדור דעה, לחכמים."

הרב אבינר מזכיר את הרמב"ם, שלדעת רבים דווקא היה תומך בלגליזציה, ומסביר: "בכל זאת, כותב הרמב"ם במורה נבוכים שלפעמים דברים פשוטים נשכחים, אז יש לטרוח להזכירם. אם כן, יש תשובה קצרה של הג"ר משה פיינשטיין שאוסרת בגלל שלוש סיבות: פגיעה גופנית, פגיעה נפשית, התמכרות."

ראו עוד:
הרב קנאביס – ג'פרי קאהן
שוואג בישיבת פוניבז' – על קנאביס בחברה החרדית
חב"ד: "אלכוהול מסוכן בהרבה ממריחואנה"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט