הקרב המגוחך ביותר בהיסטוריה

איך קורה שבקרב גדול וחשוב מגיעים כוחות האויב לאזור הלחימה ומוצאים שכל הצבא שנגדם כבר שכוב מת על הרצפה לאחר שהרג את עצמו במו ידיו? זה הסיפור הבלתי ייאמן על הקרב המוזר ביותר בהיסטוריה, שנגרם, איך לא, מצריכת חומרים חוקיים לחלוטין.

מאת: נעה איילון

נסו לתאר לעצמכם את התמונה הבאה: בקרב מסוים האויב מגיע ומוצא שהנלחמים נגדם עשו כבר את כל העבודה, זאת אומרת שהאויב הרג את עצמו במו ידיו.

זה עשוי בחלט להיחשב כפרדיגמה של הטמטום הצבאי אשר אירעה בקרנסבש (רומניה) ב-17 בספטמבר 1788.

המצב היה כזה: בתקופה ההיא, שתי המעצמות הגדולות במרכז אירופה, היו האימפריה האוסטרו-הונגרית והאימפריה העותומנית, שבהחלט לא הסתדרו אחת עם השנייה, ההיפך הוא הנכון.

ההיגיון באותה תקופה אמר, שאם ניתן ליישב סכסוכים על ידי כוח הזרוע, בשביל מה להיכנס למשא ומתן ודיאלוגים משעממים ומתישים?

גם זה בטח יעניין אותך

בערב יום ה-17 בספטבר 1788, גדוד של 100,000 חיילים אוסטריים שמו פעמיהם לכיוון העיר הרומנית קרנסבש, שם חיכו להתעמת מול הצבא הטורקי.

כאשר הגיעו למקום, הכוחות המובילים, פרשים, חצו את הנהר כדי לנטר את המיקום של הצבא הטורקי. אבל הם לא מצאו שום זכר לצבא הטורקי, כך שהם החלו בהקמת מחנה במקום.

מה שהם כן מצאו, הייתה קבוצה של צוענים שנשאו עימם כמות עצומה של רום, החיילים רכשו מהם 4 חביות רום, וכאן החל הבלגן הגדול.

הפרשים החלו לשתות כמויות גדולות מהרום, כאשר בדיוק הגיעו כוחות החי”ר, מתים מצמא למשקה אלכוהולי כמובן.

אך הפרשים לא שמחו לחלוק איתם את אוצרם, כמו שדרשו חיילי החי”ר, מעשה שהוביל לקטטה גדולה. תארו לעצמכם… חיילים שיכורים וחמושים, ממש מתכונת נפלאה כדי לנהל קרב למופת.

צבאות אוסטריה בלטו בהיותם סוג של אומות מאוחדות החמושים ברובים וחרבות, הם היו מעורבים כלוחמים בשטחים השייכים לאימפריה האוסטרו-הונגרית, ז”א, סרביה, איטליה, רומניה, סלובניה, הונגריה וכו`, עם בעיות שפה, בגלל שמעטים בלבד דיברו גרמנית.

בשיא הקטטה על החביות, ירייה פילחה את האוויר. החיילים חשבו שזה צלף טורקי, ובלי לחשוב פעמיים יצאו בריצה בעודם צועקים “הטורקים הגיעו!!”, הקצינים האוסטריים ניסו להשליט סדר וצעקו “האלט האלט!!” (עצור בגרמנית), אבל רוב החיילים היו רומנים והם הבינו “אללה אללה!!” זעקת ההתקפה של הטורקים, מה שגרם לטלפון שבור ולשחרור כל רסן מכל הצדדים.

באותו רגע, הגיעה פלוגה גדולה נוספת של חיילים אוסטריים למחנה, כאשר אלה ראו את הפרשים צועקים “הטורקים, הטורקים!”, הם לא היססו לתקוף עם חרב ביד, את אלה שהם חשבו כמובן, לצבא הטורקי.

החיילים החלו לירות על ימין ושמאל, על כל מי שנראה עותומני, מה גם שצלליות הערב הקשו על הזיהוי ממרחק מסוים. וכדי להחמיר את המצב, גדודים נוספים שהגיעו לאזור, התווספו לחגיגה הגדולה של חרבות ויריות שחולקו ביד רחבה בין “האויבים”.

אבל זו הייתה רק ההתחלה. הגעתה של הארטילריה לאזור, היתה הזיקוקי די נור של המסיבה, כאשר אלה החלו להפציץ ללא רחמים.

זה הפך להיות קרב אמיתי עקוב דם שנמשך כמה שעות, בהן כולם היו האויבים של כולם – אפילו הקיסר יוזף השני נפל מסוסו בלהט הלחימה – עד אשר החיילים מוכי הקרב נמלטו על נפשם.

יומיים לאחר מכן, הצבא הטורקי הגיע לקרנסבש, מופתע בגדול כאשר פגש את המחזה הדנטסקי המבעית של יותר מ-10,000 חיילים אוסטרים הרוגים, שרועים על הקרקע. מישהו עשה להם טובה, והם לא הזיזו אצבע קטנה אפילו.

ה”קרב” שהתרחש באותו גבול רומניה, נשאר כאבטיפוס המוחלט של הטיפשות האנושית, אשר, בנסיבות חיוביות ומעורבבות באלכוהול ונשק, היתה מסוגלת להשמיד את עצמה בדרך הכי מטומטמת שאפשר להפגין, ולהוכיח בו זמנית שלגזע “הומו” חסר עוד הרבה דרך כדי להשלים את ה”סאפיינס”.

איך אמר מישהו חכם מאוד? סביר יותר שנכחיד את המקקים מהעולם מאשר את הטיפשות האנושית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר