מגלגל...

נאנסה כשהיתה בת 14: “בזכות הקנאביס התחלתי לנשום”

“הקנאביס הציל אותי,” אומרת בראיון ליעל דן בגלי צה”ל מי שהיתה בגיל 14 הקורבן הראשון של האנס הסדרתי בני סלע. “בזכות הקנאביס התחלתי לנשום, זו המצאת המאה.” – אז מדוע נפגעות אונס לא מקבלות קנאביס רפואי? האזינו:

לפני מספר חודשים הופיעו נפגעות תקיפה מינית בדיון בועדת הסמים של הכנסת בבקשה שיאושר להן טיפול רפואי בקנאביס, ומאז נשמעות יותר ויותר עדויות של נשים המעידות כיצד הצמח עזר להן בהתמודדות עם חווית הפוסט טראומה שלאחר האירוע.

למרות זאת משרד הבריאות מסרבים לפעול ברגישות המתבקשת ומאשרים רק במקרים חריגים, כמו זה עליו פורסם לראשונה בחודש שעבר ב’הצינור’, שם העידה גם רותם אלישע, נפגעת אונס שהדליקה השנה משואה בשם הנפגעות בטקס יום העצמאות הממלכתי.

כעת, בראיון ליעל דן בגלי צה”ל הבוקר (ד’), מספרת לראשונה יפעת, שנאנסה באכזריות על ידי האנס הסדרתי בני סלע כשהיתה רק בת 14, על הסבל, הסיוטים והקשיים מאז האונס ומעידה גם היא כיצד הקנאבייס החזיר אותה לחיים.

“בתקופה של הקיבוץ למדנו יחד, ישנו יחד, היינו חברים. יום בהיר אחד, תוך כדי משחק הוא דחף אותי לתוך מקלט, כלא אותי שם במשך יומיים והתעלל בי נפשית ופיזית,” היא מספרת ומתארת כיצד בעקבות במקרה חזרה הביתה להוריה המאמצים: “קיבלתי יחס מאוד לא ברור. האבא היה מאוד אמפתי בהתחלה אבל האמא הייתה יותר אטומה אלי, שאלה מה לבשתי, מה אמרתי, אולי סתם קיבלתי מכה.”

“הקנאביס הרפואי הציל אותי, זו המצאה המאה מבחינתי”, סיפרה יפעת. “כשגיליתי שהוא הפך לאנס סדרתי הייתה לי נפילה רגשית עם המון האשמה עצמית. הייתי אומרת לעצמי שאם הייתי אמיצה מספיק כל הנשים הללו לא היו נפגעות”.

לאחר שהתחילה לצרוך קנאביס, שנים מאוחר יותר ואחרי שימוש ארוך בתרופות מרשם, מעידה כעת יפעת כיצד עזר לה הצמח בהתמודדות עם החיים: “כשנחשפתי לקנאביס פתאום התחלתי לנשום, הדבר הראשון ששמתי אליו לב זה שנכנס לי סוף סוף אוויר לריאות. לפני זה הייתי זומבי, כל היום קבורה במיטה ולא יוצאת. רבה ומתווכחת עם כולם. כשאני משתמשת בקנאביס אני בנאדם שונה. אני שמחה, רגועה, שומעת מה אנשים אומרים, אני ערנית ויש לי כוחות”.

למרות העדויות הרבות משרד הבריאות אינו מאשר כאמור טיפול בקנאביס רפואי לנפגעות תקיפה מינית, עוד מאז הבקשה הראשונה בשנת 2012.

איזה קנאביס אתה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר