קולורדו במקום הראשון ברשימת "100 הערים השוות למגורים"

קולורדו הכניסה שתי ערים לרשימת "100 הערים שהכי טוב לגור בהן" בארה"ב בשנת 2015, כולל דנבר שהגיעה למקום הראשון. גם את שאר הרשימה המכובדת מעטרות ערים בהן הקנאביס חוקי – וושינגטון די.סי בירת ארה"ב, סיאטל בירת מדינת וושינגטון וכן שתי ערים מקליפורניה.

מדי שנה מפרסם גוף החדשות האמריקני U.S. News & World Report רשימות דירוג שונות של תחומי חיים שונים בארה"ב כגון בתי החולים הטובים ביותר, הקולג'ים המובילים וכן הרשימה הנכספת: הערים הטובות ביותר למחייה ומגורים. כעת עם פרסום תוצאות שנת 2015 נראה שקנאביס חוקי הוא מדד המשפיע במיוחד על הפופולריות של הערים המופיעות ברשימה.

היישר אל המקום הראשון ברשימת הערים שהכי טוב לגור בהן, המבוססת על סקר שנערך בקרב אלפי תושבי ארה"ב, הגיעה דנבר, בירת קולורדו ובירת הקנאביס החדשה, שמאז הותרו חוקי הלגליזציה לפני כ-3 שנים חוותה בום של תיירים, עסקים מצליחים, מקומות עבודה חדשים והון עתק שנכנס לקופת אוצר העיר ואיפשר העברת תקציבים לבתי ספר, בתי חולים ושירותים קהילתיים נוספים.

על אף שדירוג רשימת הערים הטובות ביותר בארה"ב לא מתבסס על קריטריונים הנוגעים לחוקיותו או אי-חוקיותו של הקנאביס, נראה שהמדינות בהן נפתחו חנויות קנאביס חוקיות, או שבהן הקנאביס הוא חופשי יחסית, הצליחו להתברג למקומות הגבוהים ביותר, כשקולורדו כאמור הצליחה להכניס שתי ערים לרשימה – דנבר במקום הראשון וכן קולורדו ספרינגס במקום החמישי.

גם המדינה השנייה שעשתה לגליזציה בארה"ב, וושינגטון, הכניסה נציגה למקום מכובד מאוד ברשימה: סיאטל העיר הגדולה ביותר במדינה שהגיעה למקום ה-7 ברשימה.

וושינגטון די.סי, בירת ארה"ב ומקום משכנו של הבית הלבן, הגיעה למקום ה-8 ברשימה ומיד אחריה למקום ה-9 וה-10 הגיעו שתי ערים מקליפורניה – סן פרנסיסקו וסן חוזה – שם ניתן לקבל מרשם לקנאביס רפואי חוקי בעבור ביקור אצל רופא ותשלום של כ-100$.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

הרשימה מבוססת על דירוג של 7 פרמטרים ביניהם "איכות חיים" הבוחן את אחוזי הפשיעה בעיר, איכות וזמינות שירותים רפואיים, רמת חינוך גבוהה וכן מדדי שגשוג אישיים וסביבתיים.

"הרשימה מגלמת את איכות החיים של האנשים בעיר, את הרגשת השייכות החברתית שדי נדירה ברבות מהערים הגדולות, את היופי של הטבע בעיר, את אופי הפוליטיקה המקומית – זה שילוב של דברים שעובדים טוב ביחד," מסביר בריאן קלי, העורך הראשי של U.S. News & World Report.

דנבר בירת קולורדו
דנבר, קולורדו: "הרשימה מגלמת את איכות החיים של האנשים בעיר, את הרגשת השייכות החברתית שדי נדירה ברבות מהערים הגדולות, את היופי של הטבע בעיר, את אופי הפוליטיקה המקומית ועוד"

בראיון לרשת CBS הסביר קלי כי רבות מן הערים המובילות ברשימה הן "ערים צעירות" שלא רבים היו מנחשים שיגיעו למקומות הגבוהים ברשימה ושלדבריו "אם תסתכל על הערים הללו תראה שילוב של טכנולוגיה ותחושת חום בית".

כך למשל ערים מפורסמות כמו לוס אנג'לס וניו יורק סיטי הגיעו דווקא למקומות האחרונים ברשימה, בעיקר בגלל מחירי המחייה הגבוהים במיוחד באזורים אלו. "מדדים חשובים הם אפשרויות העבודה בעיר, מספר מקומות העבודה, מחירי הדיור וגובה המשכורות," מסביר קלי. "אתה אולי אוהב את הרעיון של לגור במנהטן, אבל זה לא משהו שמתאפשר להרבה אנשים."

10 הערים הראשונות ברשימה:

1. דנבר, קולורדו
2. אוסטין, טקסס
3. פאייטוויל, ארקנסו
4. דורהם, צפון קרוליינה
5. קולורדו ספרינגס, קולורדו
6. בויסי, איידהו
7. סיאטל, וושינגטון
8. וושינגטון DC, בירת ארה"ב
9. סן פרנסיסקו, קליפורניה
10. סן חוזה, קליפורניה
המשך הרשימה…

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט