העונש על גידול 8 צמחי קנאביס בבית: 500 שקל קנס

נגד מטופל שנתפס בפשיטת משטרה עם 8 צמחי קנאביס וכ-2 ק"ג תפרחות, הוגש כתב אישום בגין עבירות ייצור וגידול סמים והחזקה שלא לשימוש עצמי. בתום הסדר טיעון נמחקו סעיפי הייצור ונקבע כי הוא יואשם בשימוש עצמי בלבד. העונש שנגזר עליו: 500 שקל

עונש קל יחסית נגזר אתמול (ג’) בבית משפט השלום בתל אביב על תום משה, מטופל קנאביס רפואי בעל רישיון להחזקת עד 110 גרם קנאביס, שנתפס לפני כשנה וחצי, מאי 2020, כשהוא מגדל בביתו 8 צמחי קנאביס ומחזיק 2.2 ק”ג תפרחות.

בחלוף כשנה, אוגוסט 2021, ועל רקע העובדה שמשה הוא בעל עבר פלילי בגין עבירות דומות, הגישה המשטרה כתב אישום חמור בגין עבירות גידול וייצור סמים, החזקת סמים שלא לשימוש עצמי ועוד.

אך בחלוף 4 חודשים לאחר הגעה להסדר טיעון עם סניגוריו של משה, עו”ד יניב פרץ ועו”ד איתן כבריאן, הוגש כתב אישום מתוקן בו נקבע כי הוא יואשם בעבירת החזקה לשימוש עצמי של 220 גרם בלבד וכי שאר העבירות הנוגעות לגידול, ייצור והחזקה שלא לשימוש עצמי יימחקו מכתב האישום.

השופטת עדי יעקובוביץ
השופטת עדי יעקובוביץ (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)

“מדובר בנאשם שיש לו 11 שנים רישיון לקנאביס רפואי בכמות של 110 גרם לחודש והמחיר קפץ לאחרונה מ-370 ש”ח לחודש ל-3,000 ש”ח לחודש,” הסביר עו”ד פרץ בדיון שנערך השבוע בבית משפט השלום בתל אביב בפני השופטת עדי יעקובוביץ.

עו”ד ג’סיקה קובורסי ועו”ד רוי חן הסבירו מטעם המשטרה כי “הנאשם הודה, חסך זמן שיפוטי יקר, יש לו 3 הרשעות ישנות… אך יש לו נסיבות אישיות חריגות שלא יפורטו לפרוטוקול ולאור קושי ראייתי משמעותי אנו סבורים כי ההסדר ראוי”.

בתום הדיון קיבלה השופטת יעקובוביץ את פרטי הסדר הטיעון וגזרה על משה עונש קל של 500 שקל קנס, עונש נמוך יותר מהעונש על שימוש עצמי המקובל העומד על כ-1,000 ש”ח קנס.

“זה היה רק עניין של זמן עד שיגיעו הסנוניות הראשונות של המטופלים, בעיקר הותיקים עם הרישיונות הגדולי, אל בתי המשפט בעקבות עבירות פליליות שהם יאלצו לעשות על מנת לשמור על הטיפול שלהם,” מסביר עו”ד פרץ בשיחה עם מגזין קנאביס הבוקר.

לדבריו, “מטופל שמרוויח סכום נאה בחודש, עובד, מתקיים, גר בתל אביב, ולפתע במקום 370 שקל בחודש הוא נאלץ לשלם 3,000 שקל בחודש. תוך שלושה חודשים הוא מגיע לקריסה. למרות שהוא מרוויח סכום נורמלי אין לו כסף והוא צריך לבחור בין אוכל לתרופה”.

איתן כבריאן יניב פרץ
עו”ד איתן כבריאן ועו”ד יניב פרץ, ייצגו בתיק

“אני שמח שהתוצאה המשפטית משקפת את הקושי הזה, את ההבנה שמדובר באדם עם רישיון, כתוצאה מכך נמחקו עבירות הגידול, תוקנו באופן משמעותי הכמויות,” הוסיף.

עוד לדבריו, “אלה התוצאות הישירות של השקר הגלוי של יובל לנדשפט מנהל היק”ר שהוביל את הרפורמה הזדונית, שהיה ידוע שהיא תגרום להקפצת מחירים מטורפת.”

“למרות זאת אני חושב שזה לא מספיק,” סיכם, “כתבי אישום כאלה דינם להתבטל. המדינה צריכה לעשות בדק בית עמוק עם איזה מצב היא השאירה את המטופלים בקנאביס רפואי ולא להעדיף את האינטרסים של אולמרט ודנינו ושאר החברות”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר