הסוחרים מאושרים: הקנאביס החוקי בקולורדו עומד להיגמר

חנויות הקנאביס החוקיות שנפתחו בקולורדו עם תחילת השנה האזרחית החדשה מדווחות על רווחים של מיליוני דולרים בתוך ימים ספורים בלבד. אך לצד זאת התעוררה בעיה אחרת – הקנאביס עומד להיגמר…

אחרי שישה ימי מכירה מסביב לשעון, הצליחו חנויות הקנאביס החוקיות בקולורדו מעל לכל שיעור והציגו רווחים נאים במיוחד – נאים כל כך עד שהמוצר המבוקש עומד להיגמר.

“בקרוב מאוד לא יישאר כלום,” אומר טוני פוקס, בעלים של אחת מחנויות הקנאביס החוקיות. “מה שהיה כאן בסוף השבוע זה מטורף לגמרי, וסוף השבוע הקרוב יהיה מטורף לא פחות. אם זה יימשך ככה בקרוב מאוד לא נוכל לעמוד בקצב הדרישה.”

קבלה על מכירת קנאביס חוקי
מחירי הקנאביס החוקי עולים

רבים בקולורדו חוששים שבעקבות החוקים המחמירים שהוגדרו לנושא הגידול וההפצה של הקנאביס, המחסור עלול להימשך זמן רב. החשש הופך אט אט למציאות כאשר בעקבות המחסור הצפוי עלו מחירי המריחואנה בחנויות מסויימות עד ל-18$ דולר לגרם ואף יותר (עד כה עמד הממוצע על בין 9$ ל-15$ לגרם).

לפני כניסת חוקי הלגליזציה לתוקפם חששו הרשויות בקולורדו שאנשים ייאלצו לעמוד בתורים ארוכים ושזמני ההמתנה יהיו גבוהים מדי. כעת הם חוששים שבעקבות המחסור יעברו הלקוחות לרכוש את המריחואנה מסוחרים ברחוב.

אחד הסוחרים בקולורדו אמר לערוץ חדשות מקומי בקולורדו: “כשההתלהבות הראשונית תירגע, לאנשים יימאס מזה שהם צריכים ללכת כל הדרך עד לחנות ולשלם מחירים גבוהים הרבה יותר עבור אותו מוצר. הסוחרים ברחוב ימכרו בעלות נמוכה יותר, ואנחנו גם עושים משלוחים עד הבית…”

“לאנשים יימאס מהר מאוד מהמיסים הגבוהים שהוטלו על הקנאביס,” המשיך. “כשאתה יכול לקנות 28 גרם ממני ב-225$ עד 300$ דולר, המדינה מוכרת בעלות גבוהה יותר ועוד תשלם על זה 100$ דולר רק כמיסים.”

“העולם התחתון יישאר העולם התחתון ואלו המחזיקים ברשיון רפואי ימשיכו להשתמש בו כי עליו יש פחות מיסים. שום דבר לא באמת יישתנה למעט התיירים שיגיעו מכל רחבי ארה”ב לרכוש קנאביס – ממש כמו באמסטרדם,” סיכם.

יש לציין כי עד כה, למרות דיווחים מזוייפים על 37 הרוגים ממנת יתר של מריחואנה, לא נרשמו כל אירועים חריגים של אלימות, פציעות, בעיות בריאותיות וכו’ – מה שמוכיח שאזהרות הספקנים היו לחינם.

ראו גם: לגליזציה בקולורדו: התמונה שתיכנס לספרי ההיסטוריה
ראו גם: בת 83: “הלגליזציה בקולורדו – מהאירועים החשובים בהיסטוריה”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר