מגלגל...

הממשל הפדרלי אישר: המפ חוקי למחקר

נשיא ארה”ב ברק אובמה חתם לראשונה בהיסטוריה על חוק חדש המאפשר גידול חוקי של המפ (קנבוס). החוק אמנם מתייחס בינתיים אך ורק לגידול למטרות מחקר, אך התומכים חוגגים את פריצת הדרך המשמעותית.

בפעם הראשונה מאז נכנסו חוקי האיסור על קנאביס לתוקפם במהלך המאה הקודמת, אישר הממשל הפדרלי גידול חוקי של קנבוס (המפ) לצורכי מחקר. כידוע, המפ הוא צמח ממשפחת הקנאביס אשר מכיל כמות מזערית בלבד של THC ואינו גורם לכל השפעה פסיכואקטיבית. אף על פי כן מוגדר הקנבוס בפקודת הסמים האמריקנית כסם מסוכן מדרגה ראשונה.

ברק אובמה, נשיא ארה"ב
ברק אובמה, נשיא ארה”ב

נשיא ארה”ב ברק אובמה חתם בסוף השבוע על הצעת החוק שנחתמה כבר ע”י הקונגרס ובכך אישר באופן סופי את החוק החדש.

אמנם עדיין לא מדובר בפתיחת שוק ההמפ לגידול חופשי לחלוטין, אך עשרה מוסדות אקדמאיים בארה”ב קיבלו כעת את רשות הממשל הפדרלי לגדל מגוון סוגים של קנבוס לצורך מחקר ופיתוח של גידול חקלאי. התומכים בטוחים כי התכנית החדשה תסלול את הדרך להמפ חוקי בארה”ב.

במדינות וושינגטון וקולורדו, בהן אושרו לראשונה השנה חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס, החלו מספר חוואים לגדל שדות המפ בשטחיהם ולפני כחצי שנה נשתל לראשונה שדה ההמפ החוקי הראשון בארה”ב – בספרינגפילד, קולורדו.

בנוסף גם ב-9 מדינות אחרות בארה”ב מוגדר ההמפ כחוקי, ביניהן מדינות קנטאקי וקליפורניה שאישרו במהלך השנה האחרונה חוקים ללגליזציה של הצמח. ב-11 מדינות נוספות כבר הוגשו הצעות חוק חדשות ללגליזציה של המפ לתעשייה והדרך לקנבוס חוקי בארה”ב נראית קרובה מתמיד.

הקנבוס התעשייתי צפוי להפוך לחלק בלתי נפרד מחיי החקלאים האמריקניים, כפי שהיה עד הוצאתו מהחוק וכניסתו של הפלסטיק והניילון אל חיינו בשנות ה-30 של המאה הקודמת.

ההמפ הוא צמח יעיל ביותר ממנו ניתן להפיק מגוון רחב במיוחד של תוצרים, החל מבדים, נייר וחבלים ועד לדלק, בטון ומוצרי קוסמטיקה. (ראו כאן).

זרעיו של ההמפ נחשבים ל”מזון-על” ומכילים פרוטאינים רבים, אומגה 3 ואומגה 6 ביחס נדיר ביניהם וחומצות שומנים חיוניות אשר עוזרות להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז. (ראו כאן).

צפו בדיווח (אנגלית):

ראו גם: בטון המפ – חומר הבנייה החזק בעולם
ראו גם: חלב המפ טבעוני – ותהיה לי בריא!
ראו גם: 10 עובדות מעניינות על המפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר