“המלחמה בסמים נגמרה – ואנחנו הפסדנו”

בזמן שהמשטרה ברחבי העולם רודפת אחרי צרכני סמים כעבריינים אותם יש לאסור, מפקד משטרה אחד בעיירה בארה”ב החליט לשנות את החוקים ולפעול למען עזרה, במקום לריבוי מעצרים וסגירת תיקים. “המלחמה בסמים נגמרה – ואנחנו הפסדנו”, הוא מספר בראיון.

הכירו את מפקד המשטרה שהתחיל מהפכה: לאונרד קמפנלו, מפקד המשטרה בעיירה גלוסטר שבמסצ’וסטס, ארה”ב, החליט שהפקודות המורדות בסולם הדרגות בשם המלחמה בסמים אינן בשבילו.

במקום לנסות ולמגר את התופעה דרך מעצרים, כפי שנעשה במדינות רבות בעולם, הוא החליט לנקוט בגישה קצת אחרת:

“המלחמה נגמרה ואנחנו הפסדנו”

בתחילת חודש מרץ האחרון, התרחשו בעיירה המונה כ-30 אלף תושבים, 4 מקרי מוות שנגרמו ממנת יתר של הרואין, אשר היוו את הקש ששבר את גב הגמל – בראיון שהעניק מספר הקצין הבכיר על המצב הנוכחי במלחמה בסמים.

“המלחמה הזו נגמרה מזמן ואנחנו הפסדנו,” מספר לאונרד בתחילת הראיון. “אין סיכוי שאחרי 50 שנה של נסיונות אנחנו ניחלץ מהבור הזה על ידי מעצרים וטיפול פלילי אגרסיבי, שעד היום גרמו רק לירידה במחירו של ההרואין ולעלייה במספר הגופות שהוא משאיר.”

לאונרד קמפנלו - מפקד משטרת גלוסטר
לאונרד קמפנלו – מפקד משטרת גלוסטר

לאחר מקרי המוות, פנה לאונרד בחודש אפריל לראש העיר המכהן בבקשה להקים גוף אשר יתווך בין יחידות המשטרה לבין המכורים לסמים הבמקשים לקבל טיפול ועזרה. לאחר שראש העיר נענה לבקשתו, הוקם בחודש מאי הארגון PAARI (“התוכנית המשטרתית לגמילה וסיוע”) ולאונרד התמנה לעמוד בראשו.

עזרה במקום רדיפה

לאחר שהוקם הארגון, פרסם לאונרד פוסט בדף הפייסבוק של המשטרה המקומית, בו הוא קורא למכורי הסמים להגיע לקבל את עזרת המשטרה:

“כל צרכן סמים אשר יגיע לתחנת המשטרה כדי לקבל עזרה לא ייעצר ולא יעוכב,” הוא קורא אל הצרכנים, בפוסט ששותף מעל 30 אלף פעמים ברחבי רשת הפייסבוק. “במקום זה, המחלקה תדאג לכם לתהליך גמילה והחלמה מסודר ותצמיד שוטר שילווה אתכם לאורך כל התהליך.”

לאונרד קמפנלו - מפקד משטרת גלוסטר
לאונרד קמפנלו – מפקד משטרת גלוסטר: “המלחמה בסמים נגמרה – ואנחנו הפסדנו”

על פי תוכניתו של מפקד המשטרה, הטיפול האפקטיבי במכורים לסמים קשים, אשר ככלל הינם בדרך כלל אנשים שעברו אירועים קשים בחייהם, מבוסס על מתן טיפול ועזרה מתוך מקום של רצון טוב.

בעזרת הגישה החדשה, בשלושה חודשים הצליחה המשטרה לטפל ביותר ממאה מכורים, כולל יותר מעשרים שהגיעו במיוחד מערים אחרות, ולהביאם לגמילה מלאה.

“כל המכורים אשר מעוניינים להתקדם בחיים ולקבל עזרה אמיתית מוזמנים אלינו לתחנה,” מסר לאונרד בסיום הראיון. “בעזרת המשאבים שלנו הם יהיו מסוגלים לעשות שינוי חשוב בחייהם ולא להפוך לעוד מספר בסטטיסטיקה.”

ראו:
ארגון LEAP – שוטרים למען לגליזציה
בריטניה: מא אלף חתימות הכריחו את הפרלמנט לדון בלגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר