המטופלים יכסו על ההפסדים בקנדה? IMC תמכור קנאביס ב-399 ש”ח

אחרי שבול פארמה ירדה מהרעיון למכור קנאביס ב-399 ש"ח בעקבות דרישת המטופלים, חברת IMC "מנצלת את ההזדמנות" וקובעת היא את תג המחיר החדש, שמהווה שבירת שיא בענף וקרוב למחירי השוק השחור. הרקע: הפסדי-עתק של הפעילות שלה בקנדה

חברת איי.אמ.סי (IMC) הודיעה כי 3 זנים חדשים שהיא ייבאה מחברת אוונט (Avant) הקנדית, בעלת המותג בלק-מרקט (BLK-MKT), שיגיעו בשבוע הבא לחנויות בישראל, ישווקו במחירי שיא של 399 ש”ח לאריזת 10 גרם – קרוב למחירי השוק השחור.

מדובר במחיר הגבוה ביותר בו נמכר קנאביס חוקי (“רפואי”) בישראל, זאת לאחר שחברת בול פארמה (BOL Pharma) שנקבה במחיר הזה לפני כחודש לגבי זנים של חברת דציבל (Decibel) מהמותג קווסט (Qwest), חזרה בה ושיווקה אותם ב-349 ש”ח.

זאת הפעם השנייה שחברת IMC בעצם “מנצלת” הכרזה של בול פארמה על העלאת מחירים, שמבוטלת לבסוף, כדי לקבוע בסופו של דבר בעצמה את המחיר החדש, תוך שהיא מצליחה להתחמק מהביקורת הציבורית שסופגת בול פארמה.

בפעם הקודמת מדובר היה גם כן בזנים של אותו מותג קנדי, ששווקו במחיר 349 ש”ח שהיה אז השיא החדש, לאחר שבול פארמה קבעה את המחיר הזה ולבסוף חזרה בה וירדה לאחר מכן ל-329 ש”ח בעקבות הביקורות.

4 הזנים החדשים של אוונט מהמותג BLK-KMT שישווקו בישראל במחירי שיא, הם: אפסייד דאון קייק (Upside Down Cake), פיינאפל פי (Pineapple P), ליאן וו-מאק (Lee Anne Womac).

ההחלטה להעלות את מחירי הקנאביס שהיא משווקת באה כנראה לאור הפסדי עתק ש-IMC רושמת בשנים האחרונות, למשל כ-30 מיליון שקל הפסד ברבעון האחרון לבדו, עד כדי מה שנראה כפשיטת רגל שהובילה לסגירת הפעילות שלה בקנדה.

הסוגייה מעלה לדיון את השאלה – שלא בטוח שיש לה תשובה חד-משמעית – האם יש מקום בשוק הקנאביס הרפואי בישראל למוצרים שמיועדים רק למי שהפרוטה מצויה בכיסו ושחולים שאין ברשותם ממון רב לא יוכלו להנות מהם.

מצד אחד יש מי שעומד על כך שכל עוד מדובר בטיפול רפואי, הוא צריך להיות זמין – מכל סוג – במחירים לכל כיס. מצד שני, יש מי שטוען שזכות החברות לנקוב בכל מחיר בו הן חפצות, כאשר המטופלים יכולים לבחור האם לרכוש את המוצר או לא.

כזכור, IMC ומנהליה, בהם מייסד החברה אורן שוסטר, עומדים בימים אלה בפני כתב אישום בגין חריגות בנייה באתר חוות הקנאביס הוותיקה של החברה בישראל, אותה הם סגרו לאחרונה גם כן עקב הפסדים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר