טוען...

המושבעים: לגליזציה של סמים קלים – כן או לא?

פרק בתכנית הטלוויזיה “המושבעים” שעוסק בלגליזציה של סמים קלים. צפו

המושבעים” היא תכנית טלוויזיה המשודרת בערוץ 1 ובה ניתן לצפות בעורכי דין צעירים המנהלים אל מול המצלמות מערכה משפטית בעזרת עדים המגוללים את סיפורם האמיתי, וכל זאת אל מול עיניהם של שמונה מושבעים, ותחת עיניו הבוחנות של שופט שמגולם ע”י אורן גולן; עורך דין בכיר מן השורה הראשונה.

בפרק ששודר הבוקר, א’ 15.9, עסקה התכנית בשאלת הלגליזציה של סמים קלים (מריחואנה וחשיש).

“בישראל, קיים איסור שימוש והחזקת חומרים המוגדרים כסם מסוכן ובין חומרים אלה מצוי גם הקנאביס,” נכתב בתיאור הפרק. “החזקתו ושימוש בו, גם לשם צריכה עצמית, הנה עבירה פלילית שנושאת בצדה גם עונש מאסר. עם זאת, בישראל מצויים אנשים רבים הנוהגים לצרוך את הסם ורבים מהם אנשים נורמטיביים ואינם מזיקים. האם לאפשר צריכה חוקית?”

במשפט השתתפו אוהד שם-טוב, חבר “המפלגה הפיראטית” אשר היה בעבר חבר מפלגת עלה ירוק (ראו גם: אוהד שם טוב ממשיך להסתכסך – משתמש ברשימות התפוצה של עלה ירוק), בארי שקד, שבתו נהרגה לכאורה בגלל שימוש בסמים קלים (נפלה ושברה את המפרקת), איתן גורני, סמנכ”ל הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול (שלאחרונה חגג יום הולדת יחד עם חברי הרשות ועם כוס אלכוהול), פרופ’ אסתר פרידע ז”ל, שחקרה את הקנאביס בחלב אם, פרופ’ חנן פרנק, ראש בית הספר לפסיכולוגיה במכללה האקדמית ת”א-יפו ו-חיליק מגנוס, המחלץ המפורסם שמחזיר מטיילים מהודו.

צפו:

זהירות, ספוילר – בסיכום הדיון הארוך קבעו המושבעים כי “אחרי התלבטויות ארוכות, אנו חבר המושבעים, החלטנו לדחות את העתירה לביצוע לגליזציה של סמים קלים בישראל”.

האזינו: תכנית הרדיו “חומר למחשבה” – על קנאביס, לגליזציה ודעה קדומה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר