הכירו את ה-‘סוויפט’: הדור הבא של מערכות ההידרופוניקה

ביקרנו בחנות הגידול של HydroPure כדי לבחון מקרוב את הפיתוח החדש שלהם: “Swift Bucket” – מערכת הידרופונית בעלת ביצועים מרשימים שתעשה שמח לצמחים שלכם

במהלך החודשיים האחרונים נראה כי משטרת ישראל עמלה ימים כלילות על מנת למגר את אויב הציבור מספר אחד של החברה בישראל: גידולים לא חוקיים של צמח הקנאביס. דיווחים על תפיסות של מערכות גידול בערים רחובות, חולון, רמת השרון, הרצליה, ראשון לציון ועוד, גרמו לבכירים במשטרת ישראל להתמלא גאווה על מלאכת הקודש שהם עושים ואף להכריז כי ייתכן ובקרוב ירגישו יובש חמור בשוק הקנאביס בישראל.

אולם למרות הדיווחים על המבצעים, הפשיטות, התפיסות והמעצרים שהמשטרה מבצעת, נראה כי הציבור הישראלי איננו מתרגש וממשיך מצידו לפנות לאפיק הגידול הביתי שהולך ותופס לו תאוצה. עדות חותכת למגמה המתפשטת הזו ניתן לקבל מהכמות המרשימה של החנויות והעסקים המתמחים בגידול הידרופוני אשר צצות בתקופה האחרונה ברחבי הארץ כמו פטריות אחרי הגשם.

גידול הידרופוני פשוט ויעיל

לאחר שסיקרנו את התפשטות החנויות המתמחות בגינון הידרופוני בדרום הארץ עם חנות של ‘הידרושופ’ באשקלון וחנות של ‘אינטגרל-הידרופוניקס’ בבאר שבע, נראה כי גם באזור השרון המצב הולך ונעשה ירוק מיום ליום:

כשהגענו לחנות של HydroPure בנתניה פגשנו את יקיר, מנהל העסק, שעשה לנו סיור מרתק בין מערכות הגידול השונות המתופעלות במקום, וגם שיתף אותנו במספר חוויות מחייו האישיים אשר שאבו אותו פנימה לתוך עולם גידול הצמחים – כולל טיול יוצא דופן במלוואי שבמזרח אפריקה, שם הוא זכה לצפות מקרוב כיצד החקלאים המקומיים מעבדים את שדות הקנאביס שלהם.

יקיר היה גאה להציג בפנינו מערכת הידרופונית פרי פיתוח עצמאי של העסק המכונה מערכות “Swift Bucket” (סוויפט) – הדור הבא של מערכות הגידול הביתי. אלו מערכות המורכבות ובנויות על שיטות ניקוזים ומאיצי זרימה שונים, שפותחו במיוחד על מנת לשמור על איכות המים וסביבת גידול בריאה ומקביל להסב ולהקל על המגדל בהקמתו של מערך הגידול ההידרופוני, ובמהלכו.

מערכות ה-“Swift Bucket” מורכבת ממיכל אם בו מצויה משאבה המזינה במים ודשן את הדלי (“באקט”) עליו יושב הצמח. בפנים הדלי מצוי ‘סיפון פעמון’ מיוחד המאפשר ניקוז מהיר של הנוזלים חזרה למיכל האם, ובנוסף יושבת בדלי אבן חמצן המחוברת למשאבת אוויר אשר דואגת באופן עקבי לחמצן את סביבת השורשים ולאפשר צמיחה אירובית ומשגשגת.

את החברים ב-HydroPure תוכלו לפגוש ברחוב פינסקר 22 בנתניה, בימי ראשון עד חמישי בין השעות 10:00 ל-19:00(ביום שישי 10:00-14:00).

ראו גם:
10 טיפים חשובים לגידול קנאביס בבית
ממשיכים לצמוח: עולם הגידול של “אינטגרל הידרופוניקס”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר