פנאיתרבות, בידור ופנאי

האם הידרושופ מדליפים מידע למשטרה?

אחד הסממנים הבולטים להתפתחות תופעת הגידול הביתי בישראל, הוא פתיחתן של חנויות המספקות ציוד משוכלל לגידול הידרו. רשת ‘הידרושופ’, רשת חנויות ציוד גידול הידרו, מתגאה כעת בסניף חדש שנפתח באשקלון – השישי במספר. ראיון עם יאיר רביב, מנהל הסניף החדש.

לחנויות הידרו מומלצות לחצו

בפברואר האחרון נפתח באשקלון הסניף השישי של רשת “הידרושופ”. למי שלא מכיר, הידרושופ הוא שמה של רשת “גרו שופס” – חנויות לציוד גידול המיועדות עבור גידול הידרו – שנוסדה על ידי האחים פלג פסטיג ואומרי פסטיג. הרשת הוקמה בשנת 2001 ובמהלך 13 שנות פעילותה סיפקה צרכי גידול, יעוץ והדרכה לעשרות אלפי לקוחות. תפסנו את יאיר רביב, מנהל החנות החדשה, לשיחה קצרה על הידרו.

שלום יאיר, ברכות על הסניף החדש. למה דווקא אשקלון?

יאיר: הרעיון המקורי היה לפתוח סניף נוסף באזור המרכז, אבל החלטנו לנסות מזלנו, לצאת מהמרכז ולהיות הסניף הראשון דרומית לראשל”צ.

הידרו שופ
סניף “הידרושופ” אשקלון

למי שלא מכיר, תסביר בבקשה מה זה בדיוק הידרו?

יאיר: ההגדרה של הידרו היא גידול צמחיה על מים. מה שזה אומר בפועל זה שהצמחים לא מקבלים את חומרי התזונה שלהם מהאדמה אלא מהמגדל שמוסיף אותם באופן ידני. זה מאפשר שליטה בתזונת הצמח ובתוצאות שנרצה לקבל ממנו. יש כאלה המרחיבים את ההגדרה ומתייחסים לגידול במצע קוקוס כהידרו. ניתן לגדל הידרו בחוץ על ידי שימוש באור השמש, או בתוך הבית על ידי שימוש בתאורה מלאכותית. גידול פנים מאפשר בקרה מושלמת על כל תנאי הגידול ומאפשר גידול צמחים שהאקלים הישראלי לא מתאים להם.

ראו: המדריך השלם לגידול הידרו

המשטרה נוהגת להכריז על תפיסות של “סם ההידרו-מריחואנה” ואצל הקהל הרחב הידרו זה שם נרדף לקנאביס. מה יש לך להגיד בנושא?

יאיר: מי שאחראי ליצירת ההקשר הזה בין הידרו לקנאביס הוא משטרת ישראל שבכל פעם שמוצאת כמה עציצים ומנורה היא יוצאת לתקשורת בהודעה שנתפסה “מעבדת הידרו”. בפועל מה שהם תפסו זה לא מעבדה אלא משתלה ובטח שזה לא הידרו. עוד לא יצא לי לראות תמונה של תפיסה של חלל גידול בו הגידול נעשה על מים. מעבר לכך חשוב להבהיר, אנחנו מוכרים ציוד גידול. מה שהלקוחות שלנו עושים עם הציוד זה עניין שלהם. אנחנו מעודדים גידול הידרו, לא לעבור על החוק.

ראו: הידרו זה לא סם וקנאביס לא גדל במעבדה
ראו: מסלפים את האמת: על הידרו, סמים ושקרים

הידרושופ

אז מה הלקוחות שלכם מגדלים?

יאיר: הכול, אני כל פעם נדהם מחדש ממה הלקוחות עושים עם הציוד שהם רוכשים אצלנו. יש הרבה מגדלי סחלבים, צמחים טורפים, פלפלים חריפים מזנים מיוחדים, טבק, יש לי לקוח שמגדל איזה פרח מיוחד שהוא הביא מסיביר. יש הכול מהכול.

וקנאביס?

יאיר: אני מניח שיש חלק קטן מהלקוחות שלנו הבוחר לעבור על החוק ומגדל קנאביס.

מה אתה חושב על גידול קנאביס?

יאיר: גידול קנאביס, כמו גידול של כל צמח, הוא תחביב נהדר. ביותר ויותר מדינות בעולם הבינו שזהו תחביב מדהים וחוקי. גם בישראל היום כל מה שצריך זה אישור “רפואי” על מנת להנות מגידול קנאביס.

זאת עמדה רשמית של הרשת?

יאיר: זאת עמדה פרטית שלי. כמו שאמרתי קודם, הרשת מוכרת ציוד גידול, היא לא מעודדת עבירה על החוק.

איך אתה מתמודד עם טענות על שיתוף פעולה עם המשטרה שצצות מדי פעם? ומה דעתך על זה?

יאיר: זה הזוי. זו העבודה והפרנסה שלי ומן הסתם אני לא ארה לעצמי ברגל. אני עובד ברשת כי אני אוהב צמחים ומאמין בזכותם לצמוח.

הידרושופ
גידול הידרו

האם העובדה שיש כל כך הרבה חנויות גידול הידרו בישראל יכולה להצביע על התפתחות תופעת הגידול הביתי בארץ?

יאיר: לגמרי. יותר ויותר אנשים עוברים לגידול הידרו ביתי. עם עליית מחירי הנדל”ן חלום הבית עם גינת ירקות מתרחק מרוב האנשים. גידול הידרו הוא דרך מעולה להנות מחווית גידול גם למי שלא יכול להרשות לעצמו חלקה ירוקה. אני אישית מאוד אוהב הידרו – זה נקי, פחות מזיקים, שליטה מלאה בתוצרת. אני שמח שעוד ועוד אנשים מבינים את זה והתופעה מתרחבת. לגדל צמחים זה כיף.

האם אתם לא חוששים מהמשטרה ומסוכנים סמויים שבאים לקנות אצלכם?

יאיר: רשת הידרושופ קיימת 13 שנה. כולם קונים וכל מי שרוצה לקנות מוזמן.

איך אתה יכול להרגיע את מי שבא לרכוש ציוד ולהבטיח שאין לו מה לחשוש? האם המוכרים עוברים הדרכה כלשהי בעניין זה?

יאיר: כאמור אנחנו משרתים עשרות אלפי לקוחות בשישה סניפים, אני מזמין את כולם לבוא ולהתרשם.

מה היית רוצה שנאחל לך עם פתיחת הסניף?

יאיר: לקוחות מרוצים ויבולים פוריים.

יאיר ביקש לציין שלרגל פתיחת סניף דרום של הידרושופ, לכל אורך חודש מאי יהיו בסניף מבצעים מדהימים. הסניף נמצא ברחוב ניל”י 2, אשקלון.

ראו:
איך לגדל קנאביס בבית
איך לגדל הידרו בבית

חדשות