מגלגל...

הישראלים צורכים קנאביס גם בלי לגליזציה | הטור של גדי

החוששים מלגליזציה מפחדים שמדובר בהצפת ישראל בקנאביס אך הפחד הזה מקורו בבורות וניתוק מהמתרחש - מיטב בנינו ובנותינו כבר צורכים קנאביס בכמויות אדירות והמדיניות הנוכחית מקשה על ניהול הסברה בגובה העיניים | דעה

הפחד הנפוץ בקרב חוששי אפוקליפסת הלגליזציה הוא הצפת ארץ ישראל בכמויות אינסופיות של הצמח הירוק, ש”ללא ספק יטמטם כאן את מיטב בנינו ובנותינו!”

הפחד הזה, כמו פחדים נפוצים רבים, מקורו בבורות ובניתוק מהמתרחש למעשה. ומה מתרחש למעשה? מיטב בנינו ובנותינו צורכים כבר היום קנאביס מפוקפק בכמויות אדירות, במינונים מופרעים, ובמאמצים עצומים להסתרת העניין מההורים, מהמורים ומרשויות החוק!

זה המצב הקיים ולא רק שהוא מצב גרוע, הוא בהכרח תוצאה של מדיניות הרדיפה והענישה הנהוגה במחוזותינו ואשר לאט לאט נזנחת במדינות רבות בעולם שהשכילו להבין את מה שמדינת ישראל מסרבת בכל כוחה להבין.

גדי וילצ'רסקי (צילום: אביב שילה)
גדי וילצ’רסקי (צילום: אביב שילה)

כל עוד הקנאביס ימשיך להיות לא חוקי, הוא ימשיך להיות בידיים של העבריינים ששולטים בשוק הפרוע הזה, הצרכנים ימשיכו לקבל לידיהם תבואה שאיכותה אינה ברורה במקרה הטוב, או מרוססת ומזיקה במקרה הרע.

כל עוד צריכת קנאביס תמשיך להיות עבירה – המערכת תתקשה לנהל הסברה אמיתית בגובה העיניים (כי הסברה אמיתית עלולה להתפרש כעידוד צריכה חלילה), וכשאין הסברה אמיתית מה הפלא שמיטב בנינו ובנותינו צורכים קנאביס בצורה פרועה, לא מידתית ומזיקה?

אם לא מסבירים לבני הנוער מה ההבדל בין חצי ג’וינט לבין 70 באנגים ביום, למה אנחנו מתפלאים שהם נשאבים למינונים מופרעים?!

אני שמח לספר לכם שבשנים האחרונות יותר ויותר בתי-ספר פונים אליי בבקשה שאבוא לדבר עם התיכוניסטים על צריכה אחראית; הם הבינו שהתופעה קיימת, רחבה, ושאין להם באמת מה לעשות חוץ מלנסות לייצב את הצריכה בקרב יקיריהם הרכים.

יתרה מזאת, הסברה אמיתית טומנת בחובה גם את הבשורה המטלטלת (תחזיקו חזק) שקנאביס לא מתאים לכל אחד! כן, גבירותיי ורבותיי, יש פלח באוכלוסיה שמוטב לו שלא יצרוך קנאביס כלל, ואיך נדבר על זה בכלל אם אנחנו לא מדברים על זה בכלל???

הקנאביס, כפרה עליו, פנים רבות לו: הוא עשוי לתת הקלה ומרגוע, הוא יכול לעזור לנו להרפות ולשחרר, לרבים הוא עוזר ממש ברמה היומיומית, אבל… לחלקנו הוא עלול לבעוט בראש; המרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס יכול לעורר מחלת נפש רדומה, ובכלל אנחנו לא יודעים הכל על הצמח ולכן צריך לנהוג בו בזהירות ראויה, בכבוד לנפש והתודעה שלנו, ובשקילה אמיתית של האפשרות שאולי הוא עושה לנו לא טוב… 

הסברה כזאת היא הכרחית, קריטית, מצילת חיים ונפש, ונוכל ליהנות ממנה במחוזותינו העתיקים ביום שהלגליזציה, על שלל פניה, תגיע אלינו.

לגליזציה אין פירושה קריאה טוטאלית לכל בני ישראל לצרוך קנאביס כפי יכולתם, לגליזציה פירושה הסדרת השוק המטורלל, תוך חינוך והסברה בואכה תרבות צריכה אחראית ובריאה.

דוקטרינת טמינת הראש בחול נכשלה, הגיע זמן לגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר