מגלגל...

היום: הפגנת פעילי הקנאביס הרפואי בוועדת ההתוויות

הפגנה ספונטנית של חולים ותומכים בקנאביס הרפואי תיערך היום מחוץ לישיבת וועדת ההתוויות. שידור חי של ההפגנה יועבר כאן החל מהשעה 12:00.

מחאת הקנאביס הרפואי נמשכת. מטופלים, חולים ופעילים למען הקנאביס הרפואי מתכננים להפגין היום מחוץ לוועדת ההתוויות של משרד הבריאות ולקרוא להקלה בתנאים למתן הקנאביס לחולים.

כפי שדיווחנו לראשונה כאן, היום (17.9) תתכנס ישיבת וועדת ההתוויות של משרד הבריאות בכדי לדון בשאלה האם להכניס את הפיברומיאלגיה לרשימת המחלות המזכות בקנאביס רפואי.

פרופסור אורי אלקיים - יו"ר איגוד רופאי הראומטולוגיה
פרופסור אורי אלקיים – יו”ר איגוד רופאי הראומטולוגיה

הוועדה צפויה לקבל את המלצתה של פרופ’ אורי אלקיים, יו”ר איגוד רופאי הראומטולוגיה, שאמרה לכתב המגזין כי המלצתה לוועדה תהיה שלילית וכי לעמדתה “יש לבצע מחקרים נוספים”.

הבוקר נודע כי בכוונתם של חולים, מטופלים ותומכים בקנאביס הרפואי להגיע לוועדה בכדי למחות בפני חבריה על אי-הוספת הפיברומיאלגיה לרשימת ההתוויות וכן על כלל הבעיות מהן סובלים הנוגעים בתחום רגיש זה.

הוועדה תתכנס כאמור היום בשעה 13:00 במשרדי “המשק לשעת חירום”, מקום עבודתו הקודם של מנהל יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) יובל לנדשפט, ברח’ יגאל אלון 119 תל אביב והפעילים מבטיחים להגיע עם שלטים ולהביע את מחאתם.

בין השאר יפגשו הפעילים את מי שמונה לאחרונה לסגן מנהל יק”ר, ד”ר מיכאל דור, את סמנכ”ל משרד הבריאות בועז לב, את מנהל יק”ר יובל לנדשפט ונציגים נוספים ממשרד הבריאות.

סתיו, אחת הפעילות, אמרה לכתב המגזין כי ההפגנה התארגנה בספונטניות במטרה למחות על כך “שמדינת ישראל דורסת באופן קבוע את ציבור חולי הפיברומיאלגיה”.

החולים בפיברו לרוב אינם מוכרים כנכים על ידי ביטוח לאומי וגם אם כן, לא מקבלים בד”כ דמי נכות,” אמרה סתיו. “זאת למרות שמדובר במחלה שללא ספק פוגעת ביכולתו של אדם להתפרנס ולחיות חיים נורמלים.”

“הוועדה מתכוונת להחליט נגד, על סמך המלצתה של יו”ר איגוד רופאי הראומטולוגיה, שעל פי עדותה שלה עצמה, אינה מומחית לנושא כלל,” הוסיפה סתיו. “משרד הבריאות מעדיף לשתק עוד יותר את חיי החולים עם תרופות חזקות, משככי כאבים נרקוטיים, ותרופות כמו “ליריקה” שלא כלולות בסל ועולות מאות שקלים, ורק לא לתת להם להתנסות במשהו שיכול לשפר בצורה משמעותית את חייהם.”

“אני מקווה שמקבלי ההחלטות ישמעו את זעקת המיוסרים היום,” אמרה דניאל קסוס אחת המארגנות. “אני מצפה שהם יפתחו את הלב ויבינו שאנחנו רק שואפים לבריאות.”

לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

שידור חי מההפגנה יועבר (אנו מקווים) כאן החל מהשעה 12:00 בערך:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר