החברה שלוקחת 10,000 ש”ח מחולים שרוצים קנאביס

עוקץ הקנאביס הרפואי? חברה ישראלית פותחת אתרי אינטרנט במגוון שמות-מתחם (דומיינים) שונים ומציעה שירות לחולים אותו ניתן לקבל בחינם, בעבור אלפים רבים של שקלים. האם מדובר בניצול של מורכבות ענף הקנאביס הישראלי ושל בורות חסרי הישע המחפשים הקלה בכאבים? רק 10,000 ש”ח והחברה תמלא עבורכם טופס ותסדר לכם פגישה עם רופא מומחה מטעמה.

ענף הקנאביס הרפואי בישראל ידע עליות ומורדות, אך תמיד היה נסתר וסמוי מעינו של הציבור הרחב. אל הואקום שיוצרים חוסר הבהירות של הנהלים, חוסר היכולת ליצור קשר עם גורמי תמיכה רשמיים וסגירת מרפאות הכאב בפניהם של החולים המעוניינים בקנאביס רפואי, נכנסים גורמים פרטיים שגוזרים לכאורה קופון על המצוקה והכאבים.

בכדי לעזור לחולים ובנסיון לפשט את הדרך לקבלת רשיון קנאביס, פרסמנו במהלך השנים כאן במגזין מדריכים מפורטים עם השלבים בדרך לקבלת האישור. רבים נעזרו במדריכים אלו, רבים אחרים קיבלו ליווי בפורומים – ולאחרונה גם השקנו עבורם מערכת אוטומטית ראשונה מסוגה לבדיקת סיכויי זכאות לקבלת רשיון.

אלפי פניות נשלחו אלינו, כמו גם לגורמים אחרים בענף, מצד חולים שחיפשו את הדרך לקבלת הטיפול בקנאביס רפואי. אנו בתורנו – וללא כל עלות – דאגנו להעביר את הפניות לאנשים מנוסים בתחום המלווים חולים ועוזרים להם בתהליך המורכב לעתים – בחינם או בעבור סכום סמלי של כמה מאות שקלים לכיסוי עלויות.

אך משחלפו השנים ומאז שנושא הקנאביס הרפואי החל לצבור כותרות בישראל, זיהו גורמים נוספים את הפוטנציאל הכלכלי האדיר הטמון בעשרות ומאות אלפי חולים המעוניינים בהקלה על מכאוביהם בעזרת קנאביס.

אברהם דותן ד"ר קנאביס
ד”ר אברהם דותן – סיפק המלצות קנאביס רפואי מזוייפות

זכורה מכל “פרשת ד”ר קנאביס” שנחשפה לאחרונה במסגרתה הואשם הרופא הבכיר ד”ר אברהם דותן בכך שמכר המלצות לרשיון תמורת כסף – המלצות שנכתבו כך שיבטיחו במאה אחוז את אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, למרות שלא תמיד ענו לאמת.

אך כעת מסתבר שאת הכסף הגדול אפשר להרוויח על חשבון החולים – שמוכנים לשלם אלפי שקלים – גם אם לא מובטח להם שיקבלו את הרשיון לבסוף.

הכירו את “פסגה – מימוש זכויות רפואיות”, חברה בבעלותו הבלעדית של אדם בשם ניר ישר, סוכן ביטוח תושב אבן יהודה, שבעבר חברתו נתבעה בהטרדה צרכנית. “פסגה” פועלת בדומה לחברות מוכרות אחרות ל”מימוש זכויות רפואיות”, אך בניגוד לאותן חברות, המתמקדות בעיקר בענייני ביטוח לאומי, ב”פסגה” זיהו גם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר שניתן להפיק מאלו המעוניינים ברשיון קנאביס רפואי.

פסגה מימוש זכויות רפואיות - קנאביס רפואי
כמעט 10,000 ש”ח עבור פגישה עם רופא (1,000 ש”ח הנחה ל”חברים”)

בניגוד למלווים אחרים, שפועלים במרבית המקרים מתוך אידיאולוגיה ומבקשים כאמור רק סכומים צנועים לכיסוי עלויות, ובניגוד לחברות מימוש הזכויות האחרות שמקבלות את התשלום רק לאחר הצלחה, ב”פסגה” דורשים מכל חולה סכום בלתי נתפס של עד 10,000 ש”ח עוד עם תחילת התהליך.

כך מחולק התשלום: 8,190 ש”ח מועברים לחברה רק בשביל לבדוק אם אתם עומדים בתנאים – דבר שאתם יכולים לעשות בעצמכם בקלות ובחינם כאן, ובכדי לשלוח אתכם לרופא פרטי עימו הם עובדים. 1,404 ש”ח משולמים עבור פגישה עם הרופא עצמו – סכום גבוה גם ביחס לרופאים פרטיים אחרים הפועלים בתחום. יחד עם לפחות 500 ש”ח של נסיעות, אגרות ותשלומים נלווים, מדובר אף ביותר מ-10 אלף שקלים לחולה.

אמנם איש לא מחייב את החולים לשלם, אמנם אם מגיעים דרך חבר מקבלים הנחה של 1,000 ש”ח ואמנם החברה מתחייבת שאם לא תקבלו את הרשיון לבסוף יוחזר לכם הסכום ששולם פחות 1,500 ש”ח, אך בהסכם עם החברה לא מפורט מתי בדיוק זה “לבסוף” והניצול הכלכלי לכאורה צורם לעין בבוטותו כאשר גם מי שלא יקבל לבסוף את הרשיון נאלץ להיפרד מכ-3,000 ש”ח לפחות.

פסגה מימוש זכויות רפואיות - קנאביס רפואי
מפרסמים בפייסבוק

לאחרונה החלה חברת “פסגה” אף לפרסם פרסומות יעודיות לחולים המעוניינים בקנאביס רפואי, גם בפייסבוק, ואף הקימה “עמוד נחיתה” באינטרנט בו היא טוענת, בצדק, ש”במידה ואתם סובלים מכאבים ומטופלים קבוע במרפאת כאב, ייתכן שמגיע לכם קנאביס רפואי”. אך למרבה האירוניה במקום פשוט לשלוח אתכם במקרה כזה לרופא, הם מבקשים את הכסף כדי “שלא תוותרו על השקט הנפשי שלכם רק בגלל חוסר ידע והבנה במה שמגיע לכם”.

יתרה מכך, החברה לכאורה מטעה את הציבור כאשר פותחת אתרי אינטרנט בסיטונאות, בשמות-מתחם (דומיינים) שונים ובשמות חברה שונים – כולם מגיעים לאותו מספר טלפון ולאותו מוקד שירות. כך למשל לאורך חצי השנה האחרונה בה אנו עוקבים אחריה, מפרסמת חברת ‘פסגה’ את שירותיה גם באתר ‘kanabis-med‘, גם באתר ‘tobiz’ (שנסגר כבר מאז התחלנו לעקוב אחר החברה לפני חצי שנה), וגם באתר ‘pisga-refua‘ וגם באתרים נוספים.

פנינו לחברת ‘פסגה’ בעקבות פרסומים קודמים שלהם ברשת, אך לאחר פניותינו הופסק שירות הפרסומות לחלוטין. בימים האחרונים החלו שוב לצוץ פרסומות של אתר אינטרנט אחר, שגם הוא מציע שירות עזרה לקבלת קנאביס רפואי, הפעם בשם ‘wedoo‘.

WEDOO
הפרסומות החדשות של חברת wedoo, שהיא בעצם חברת ‘פסגה’

לכאורה מדובר בחברה אחרת לחלוטין המספקת שירות משלה כעזרה לחולים המעוניינים בקנאביס, אך הבוקר בשיחה עם כתב המגזין הסתבר שחברת ‘wedoo’ היא בכלל חברת “אינטר מימוש זכויות“. כשדיברנו עם “אינטר מימוש זכויות” הודתה באזנינו נציגת השירות כי מדובר למעשה שוב בחברת “פסגה”, רק עם שם אחר.

ביקשנו לשוחח עם דוברות חברת “פסגה”, שפותחת אתרים וחברות בשמות שונים שלכאורה נראים כהטעיה, או עם בעלי החברה ניר ישר, אך עד כה טרם נתקבלה תגובה.

לאור זאת חשוב לחזור ולהדגיש: בכדי לקבל רשיון קנאביס רפואי יש לעמוד בתנאים מאוד מוגדרים של משרד הבריאות – תנאים המפורסמים בגלוי. מי שעומד בתנאים יכול לגשת לכל רופא מומחה ולבקש ממנו למלא טופס מקוון באתר משרד הבריאות בו הוא ממליץ על הטיפול בקנאביס.

יש לציין שמרפאות הכאב הציבוריות המסרבות לספק שירות לחולים המעוניינים בקנאביס רפואי הן אחת הסיבות לתופעה זו, כמו גם לתופעת הרופאים הפרטיים הגובים לא מעט כסף עבור פגישה פרטית – בדרך כלל בין 800 ל-1,500 ש”ח.

זכרו שאין כל סיבה לשלם מעבר לכמה מאות שקלים סמליים עבור ליווי או קישור לרופא מתאים, ובוודאי שלא לשלם 10,000 ש”ח ואפילו לא חצי מזה לחברות פרטיות כמו “פסגה”. עיננו אינה צרה, אך מוטב לשים גבול של טעם טוב גם בעסקים, בעיקר כשמדובר בהתמודדות עם אנשים חולים וכואבים. אז שימו לב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר