‘הודיס’ – קפוצ’ון עם וופורייזר מובנה

שני מותגים אמריקאיים החלו לשווק קפוצ’ונים המכילים מקטרת או וייפורייזר (מכשיר אידוי) נייד, ומאפשרים לצרכן לעשן ולאדות היישר משרוך הכובע. “הייתי בחנות סנו-בורד של חבר ולא היתה לו מקטרת לעשן, ואז משכתי בשרוך הקפוצ’ון ואמרתי ‘בן-אדם! זה המקום המושלם למקטרת!”, מספר יוצר הרעיון.

בשנה האחרונה החל להתפרסם מוצר עישון חדש, שהפך ללהיט ויראלי ברשת: קפוצ’ון מיוחד המשלב בתוכו מכשיר אידוי קטן, המאפשר לקחת את חווית הצריכה לכל מקום בדרך הפשוטה ביותר.

מרבית הבגד הוא כמובן קפוצ’ון רגיל, והסוד מתרכז בשני שרוכי הכובע שמשמשים בדרך כלל להידוקו. אחד השרוכים משמש כצינור השאיפה דרכו שואפים את האדים, בזמן השני משמש מעין ‘ראש’ הדומה למנגנון ההצתה בסיגריה אלקטרונית, עליו מחממים תפרחת מיובשת או שמן קנאביס לצורך אידוי ושאיפת החומרים הפעילים.

המוצר החדש שזכה לשם ‘הודיס’, הפך ללהיט ויראלי ברשת וזכה למאות שיתופים באתרים רבים. לא פורסמו נתונים מספריים הנוגעים למכירות, אך לפי דעת הקהל ברשת נדמה כי זוהי הצלחה עסקית מובטחת. לצערנו, בישראל המוצר כמובן עדיין אינו זמין באף אחת מהחנויות.

כך זה נראה - קצוות שרוכי ההידוק הם למעשה פייה ו-'ראש' לאידוי קנאביס
כך זה נראה – קצוות שרוכי ההידוק הם למעשה פייה ו-‘ראש’ לאידוי קנאביס

שתי חברות אמריקאיות – VapRwear ו-Hood Horkerz, המשווקות שתיהן כיום את המוצר, נלחמות על ההכרה בזכותן על ההמצאה.

גם זה בטח יעניין אותך

בקפוצ’ון של Hood Horkerz יש פיה בצד אחד של שרוך ההידוק לכובע ו’ראש’ מזכוכית חזקה בצידו האחר. השרוך עצמו עשוי מצינור סיליקון עמיד ועטוף בחומר מעכב בעירה, והקצוות עשויים מזכוכית בעבודת יד.

בחולצה של VapRwear המנגנון עצמו דומה ומותאם יותר לאידוי תמציות, שעווה ושמנים, אך עובד גם עם תפרחת מיובשת.

'הודיס' - חווית האידוי הולכת לכל מקום
‘הודיס’ – חווית האידוי הולכת לכל מקום

בשני המקרים מכשיר האידוי עצמו ניתן לניתוק מהחולצה ולטעינה באמצעות USB. ההבדל העיקרי בין השניים הוא גימור הזכוכית של קצוות שרוכי ההידוק, שאינו קיים בדגם של VapRwear. מלבד זאת, Hood Horkerz מייצרת גם דגם אחר המכיל ראש של מקטרת רגילה ונועד לעישון ולא לאידוי התוצר.

אז מי המציא?

בראיון למגזין BuzzFeed, טוען הבעלים של חברת Hood Horkerz שון אוליבר כי הוא זה שהמציא את המוצר הראשון בתחום, עוד בשנת 2011.

“הייתי בחנות סנו-בורד של חבר ולא היתה לו מקטרת לעשן, ואז משכתי בשרוך הקפוצ’ון ואמרתי ‘בן-אדם! זה המקום המושלם למקטרת!”, הוא מספר. לדבריו, אחרי ביקור ב’הום-דיפו’, הוא יצר את ה’הודי’ הראשון ולקח אותו איתו למסיבה. אחרי שקיבל ביקורות נלהבות מחברים, הוא החליט ללכת על הרעיון בקנה מידה גדול.

מהצד השני של המתרס, אלביס ‘פפי’ אדוורדס, הבעלים של VapRwear ,טוען שהמציא את הסווטשירט לאידוי בתערוכת הקנאביס 20\4 בדנוור ב-2014. הוא אינו טוען שהגה את כל הרעיון, אלא הסתמך על המוצר הקיים וחשב להוסיף לו טוויסט לצריכה באמצעות אידוי.

ראו עוד:
9 גאדג’טים לחובבי קנאביס
‘הקוצץ’: הדור הבא של הגריינדרים
חדש: מערכת גידול הידרו ביתית – בהרכבה דמוית לגו
“אנאביס”: תיק קנאביס יוקרתי לנשים – עם תחתית נסתרת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר