הבית הלבן ירוק: לגליזציה בוושינגטון בירת ארה”ב

היסטוריה בארה”ב: תושבי העיר וושינגטון, בירת המדינה, אישרו הלילה ברוב של כ-70% את הצעת החוק החדש ללגליזציה של קנאביס: עד 55 גרם לשימוש עצמי ועד 3 צמחי קנאביס לגידול ביתי..

נצחון מוחץ לקהילת הקנאביס בבירת ארה”ב: תושבי וושינגטון די.סי מחוז קולומביה, הצביעו הלילה (שעון ישראל) לראשונה בהיסטוריה בעד לגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי ואישרו את ‘הצעת חוק 71’ עם למעלה מ-69% אחוזי תמיכה!

החוק החדש צפוי להיכנס לתוקפו באופן מוחלט לאחר 30 יום ממועד ההצבעה ולאחר אישור התוצאות בקונגרס. חברי הקונגרס בוושינגטון די.סי כבר הודיעו בעבר כי אם יאושר החוק בכוונתם לפעול להטמעת התכנית החדשה.

תוצאות ההצבעה על הצעת חוק 71 בעד לגליזציה

על פי החוק החדש יוכלו תושבי וושינגטון הבירה בני 21 ומעלה להחזיק עד 55 גרם קנאביס לשימוש עצמי – צעד אחד נוסף בהמשך לחוק הקיים, שאושר בפברואר השנה וקובע דה-קרימינליזציה (אי הפללת הצרכנים) של עד 28 גרם לשימוש עצמי.

חוק הלגליזציה החדש מתיר גם גידול ביתי של עד 3 צמחי קנאביס בוגרים בבית ועל אף שהחוק אינו מתיר מכירת קנאביס בחנויות, וועדה מחוזית בוחנת כעת האם לאשר הצעה זו בהתאם להצבעת התושבים.

על פי הערכות צפויים להיכנס למעלה מ-130 מיליון דולר ממיסוי שוק הקנאביס אל קופת אוצר העיר.

בכך מצטרפת וושינגטון הבירה לוושינגטון המדינה, וכן לקולורדו, שכבר העבירו חוקי לגליזציה לפני שנתיים במשאלי-עם דומים.

במהלך יום הבחירות בארה”ב אושרה לגליזציה גם במדינות אורגון (כאן) ואלסקה (כאן) וכן נדחתה הצעת החוק לקנאביס רפואי בפלורידה (פרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר