הבאה בתור: ועדת חקיקה בטקסס אישרה לגליזציה של מריחואנה

הועדה למשפט פלילי של בית הנבחרים במדינת טקסס, ארה”ב, אישרה אמש ברוב של חמישה תומכים מול שני מתנגדים את הצעת החוק הצפויה לשים סוף לאיסור על הקנאביס במדינה – ולהפוך אותה לחמישית שמאשרת לגליזציה.

כתב: גיא קרלינסקי

אוסטין, טקסס: הצעת החוק מספר 2165 הועלתה לפני חודשיים, בתחילת חודש מרץ, על ידי הנציג הרפובליקני דייוויד סימפסון (David Simpson). סימפסון, הנחשב לשמרן מאוד, אומר כי מבחינתו מדובר במקרה בעל מהות נוצרית-דתית ראשונה במעלה. במאמר דעה שפרסם הסביר: “אני לא חושב שכשאלוהים ברא את המריחואנה, הוא עשה טעות שהממשלה צריכה לתקן”.

דייוויד סימפסון: "אלוהים לא טעה"
דייוויד סימפסון: “אלוהים לא טעה”

בחוק תמכו שלושה נציגים מהמפלגה הדמוקרטית ושניים מהמפלגה הרפובליקנית. ההצבעה הסופית נערכה לאחר שהועדה ערכה שינויים בהצעת החוק, על מנת לוודא כי מריחואנה תישאר לא חוקית לשימוש לקטינים, למעט תחת השגחת הורה.

ההערכות הן כי הצעת החוק לא תספיק להגיע לכדי מימוש בשנת הפעילות הנוכחית של בית הנבחרים, אך תומכי הלגליזציה רואים בהכרעת הועדה צעד גדול לקראת הצלחה עתידית.

סקר שנערך בטקסס בספטמבר 2013 הראה כי רוב התושבים במדינה (58%), תומכים בלגליזציה לשימוש אצל מבוגרים במדינה, תחת פיקוח הדומה לאלכוהול.

הדיווח:

הת’ר פאזיו (Heather Fazio), מנהלת פוליטית בארגון ‘פרוייקט מדיניות מריחואנה’ (MPP), הגיבה לנושא: “ימי האיסור על מריחואנה ספורים במדינת הכוכב הבודד [כינוי לטקסס]. המצביעים בטקסס מבינים כי להעניש מבוגרים על צריכה של חומר יותר בטוח מאלכוהול, זה בזבוז של משאבי אכיפת החוק ופגיעה בחירות הפרט.”

אם ימומש, החוק יהפוך את טקסס למדינה החמישית בארה”ב בה צריכת קנאביס למטרות פנאי נעשית באישור ובפיקוח מדיני. בקולורדו ובוושינגטון כבר הוקמו גופים המפקחים על גידול ומכירת קנאביס. אלסקה וארגון נמצאות בתהליכים להקמת גופים דומים.

ראו עוד:
ארה”ב: יותר תומכים בלגליזציה מבנישואים חד-מיניים
לראשונה בטקסס: רוב בעד לגליזציה של מריחואנה
מחוקקים בארה”ב: לגליזציה לקנאביס – או שנוציא את האלכוהול מהחוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר