האו”ם מזהיר את אורוגוואי: “לגליזציה היא מעשה מסוכן”

הצוות הבינלאומי באו”ם לפיקוח ובקרה על סמים (INCB) הביע את “דאגתו” בנוגע להחלטת ממשלת אורוגוואי לאשר את הצעת החוק ההיסטורית ללגליזציה של קנאביס.

על פי חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי, שצפוי להיות מאושר באופן סופי לקראת חודש אוקטובר 2013, יותר לבני 18 ומעלה לגדל עד ל-480 גרם מריחואנה בשנה לשימוש עצמי. מועדוני קנאביס רשמיים יהיו מורשים לגדל עד 99 צמחי מריחואנה ולספק את תוצרתם ל-45 אנשים ולא יותר. החוק גם יאשר גידול מסחרי של קנאביס ומכירתו על ידי בתי מרקחת באופן מוסדר. מי שיעבור על החוקים צפוי לעונשים של עד 61 אלף דולר קנס ועד 10 שנות מאסר בפועל.

בהודעה לעיתונות, שפורסמה מיד עם היוודע תוצאות ההצבעה באורוגוואי, נכתב כי “חוק מסוג זה מהווה הפרה בוטה של האמנה הבינלאומית האוסרת התרת השימוש במריחואנה וחשיש”. על האמנה, שנחתמה בשנת 1961, חתומות כל המדינות החברות באו”ם (כולל ישראל) והיא אוסרת כל מכירה מוסדרת של קנאביס שלא לשימוש רפואי.

“ללגליזציה של מריחואנה עלולות להיות תוצאות הרות אסון שיפגעו בבריאות הציבור וברווחת התושבים,” נכתב עוד.

ריימונד יאנס
ריימונד יאנס, נשיא צוות INCB באו”ם

הצוות ביקש להדגיש שבכוונתו לשמור על דיאלוג עם ממשלת אורוגוואי והתלונן על כך שבאורוגוואי בחרו להתעלם מעמדתם. “אנחנו מצטערים שממשלת אורוגוואי סירבה לקבל את עמדת ה-INCB לפני שהעבירו את הצעת החוק להצבעה בפרלמנט,” אמר ריימונד יאנס, נשיא הצוות.

אותו צוות פירסם אזהרה דומה בשנה שעברה גם כנגד חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו. “חוקי הלגליזציה החדשים בארה”ב מעבירים מסר שגוי גם לאזרחי ארה”ב וגם לשאר העולם,” אמר אז יאנס. “צעירים ומבוגרים כאחד מקבלים מסרים מבלבלים שגורמים להם לחשוב שזה נורמלי ובטוח להשתמש בסמים.”

ראו גם: נשיא אורוגוואי: “לגליזציה כן, תיירות סמים לא”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר