הראשונה במזרח אסיה: דרום קוריאה אישרה קנאביס רפואי

בתחרות עם תאילנד ומלזיה ניצחה קוריאה הדרומית כשאישרה בשבוע שעבר את השימוש בקנאביס למטרות רפואיות. עם זאת מדובר במתכונת מוגבלת הכוללת רק מוצרים עם מעט THC ומייבוא בלבד. אישורים יינתנו במשורה.

קוריאה הדרומית אמנם מייצרת מדי שנה 14 אלף טונות של קנאביס תעשייתי (המפ) והיא אחת מחמש יצרניות סיבי ההמפ המובילות בעולם לצד הולנד, צ’ילה, צרפת וסין, אבל קנאביס עצמו אינו חוקי לשימוש במדינה.

עם זאת בשבוע שעבר הפכה דרום קוריאה למדינה הראשונה במזרח-אסיה המתירה שימוש בקנאביס למטרות רפואיות. בכך היא הקדימה את מלזיה ותאילנד שנמצאות גם הן בדרך דומה.

בחודש ינואר 2018 הגישה המפלגה הדמוקרטית בדרום קוריאה הצעת חוק להתרת השימוש הרפואי בקנאביס ובסוף השבוע (23.11) היא אושרה.

הרקע להצעת החוק הוא מקרה בו אם קוריאנית לילד בן 4 הסובל מגידול סרטני במוחו הזמינה שמן קנאביס מחו”ל ונעצרה בגין יבוא סמים מסוכנים. רשויות המכס במדינה דיווחו בנוסף על 38 אירועים נוספים בהם בוצע יבוא לא חוקי לכאורה של שמן קנאביס מחו”ל.

החוק החדש הוא אינו מתירני כמו במדינות המערב ומאפשר בינתיים רק ייבוא של מוצרי קנאביס רפואי בעלי אחוזי THC נמוכים וכאלה המוגדרים כתרופות כגון אפידיולקס (תרופה מקנאביס CBD) וסאטיבקס (תרופה מקנאביס THC ו-CBD) – שניהם בייצור של חברת התרופות הבריטית GW.

עם זאת על פי חלק מהדיווחים מאירופה שפורסמו לפני מספר שבועות לא רק מוצרי הקנאביס של GW ישווקו בקוריאה, אלא אולי גם אלו של החברה הישראלית “תיקון עולם”, שיחד עם חברת ההשקעות הקנדית York Bridge Capital נפגשו בחודש יולי 2018 עם נציגי איגוד הקנאביס הקוריאני. “האיגוד פועל מול ממשלת קוריאה לאשר קנאביס רפואי בקוריאה,” מסר אז נציג האיגוד.

על מנת לקבל אישור לטיפול במוצרי קנאביס רפואי יצטרך החולה לבקש רישיון ממשלתי ממרכז הסמים הלאומי של דרום קוריאה. אישורים יינתנו באופן נקודתי למטופלים לאחר שימוצו כל הטיפולים האחרים ורק בהמלצת רופא מומחה.

אצל שכנתה של קוריאה הדרומית, קוריאה הצפונית, קנאביס תעשייתי (המפ) חוקי גם כן, אך החלק המעניין יותר הוא שמאחר והמדינה המבודדת לא חתומה על אמנת הסמים של האו”ם, גם קנאביס “רגיל” לא נחשב שם לסם מסוכן ואסור (פרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר