דקוטה הצפונית הצטרפה: 25 מדינות בארה”ב לא מפלילות צרכני קנאביס

המושל הרפובליקני של דקוטה הצפונית חתם על הצעת החוק לביטול הפללת החזקת עד 14 גרם קנאביס, והפך בכך את דקוטה הצפונית למדינה ה-25 בארה"ב (מתוך 50) שעושה זאת. עם זאת הקנסות גבוהים במיוחד - עד 1000 דולר.

מושל דקוטה הצפונית דאג בורגום חתם בשבוע שעבר (2.5) על הצעת החוק לביטול הפללת צרכני קנאביס לאחר שזו אושרה בהצבעה בבית הנבחרים ובסנאט.

החוק החדש ייכנס לתוקף בחודש אוגוסט הקרוב ומחליף את הענישה הפלילית נגד החזקת עד 14 גרם קנאביס בקנס כספי.

בכך הופכת דקוטה הצפונית למדינה ה-25 בארה”ב מתוך 50 שמבטלת את הפללת צרכני הקנאביס (10 מדינות עם לגליזציה ועוד 15 עם אי הפללה).

החיסרון הגדול של החוק החדש הוא הקנסות הגבוהים שהוא מטיל במקום הענישה הפלילית, אלו מגיעים עד 1,000 דולר – הקנס הגבוה ביותר שנקבע עד היום במדינה שחוקקה אי-הפללה.

עם זאת מדובר בהתקדמות משמעותית יחסית למדינה שאמנם חולקת גבול עם קנדה הליברלית בה הקנאביס חוקי, אך היא אחת המדינות השמרניות ביותר בארה”ב עם שיעור מעצרי קנאביס מהגבוהים ביבשת (מדורגת במקום השישי בארה”ב במספר מעצרי הקנאביס יחסית לאוכלוסיה).

חוקי קנאביס בארה"ב (נכון למאי 2019)
חוקי קנאביס בארה”ב (נכון למאי 2019)

מעבר לאי-הפללה של שימוש עצמי, החוק החדש גם מקל על הענישה על החזקת כמויות גדולות יותר של קנאביס. הוא גם קורא למחוקקים “לשקול את היתרונות והחסרונות של לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי”, אך לא מחייבת אותם לפעול בנושא.

בשנה שעברה תושבי דקוטה הצפונית הצביעו נגד הצעת חוק ללגליזציה מלאה של קנאביס למטרות פנאי, עם רוב של 59% מתנגדים.

“החקיקה הזאת רחוקה מלהיות אידיאלית, אך מדובר בצעד משמעותי בכיוון הנכון”, אמר מתיו שווייק מארגון Marijuana Policy Project, אשר פועל למען לגליזציה בארה”ב. “מאוד מעודד לראות מדינה שמרנית כמו צפון דקוטה מכירה בחוסר הצדק של כליאת אנשים על החזקת כמויות קטנות של קנאביס, ומכה על חטא”, הוא הוסיף.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר