דנינו יקבל 6 מיליון שקל בשנה, קנאשור מאיימת על קאנומד בתביעה

הסיכום השבועי של סקטור הקנאביס הישראלי בשוק ההון - מה עשו המניות המובילות, איפה הן פספסו ומה הן מתכננות לעתיד...

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: שתי חברות הקנאביס הקטנות ביותר בסקטור בדרך לסכסוך משפטי, המפכ”ל לשעבר יקבל 2 מיליון שקל בונוס ו-6 מיליון שקל בסך הכל בשנה, איי.אמ.סי השלימה את המיזוג עם MYM ולמה אינטרקיור צנחה ב-10% ואינטליקנה זינקה בכ-7%.

בדרך לבית המשפט? סכסוך בין קאנומד לקנאשור, שדורשת החזר על מוצרים שלטענתה פגומים

השבוע ניצת סכסוך בין שתי חברות הקנאביס הציבוריות הקטנות ביותר בישראל במונחי שווי שוק – חברת קאנומד (Cannomed) בראשות האחים מנור וכפיר גינדי וחברת קנאשור (Cannassure) בראשה עומד מפקד חיל האוויר לשעבר עידו נחושתן. שורש הסכסוך על פי הדיווח שמסרה קאנומד לבורסה: הסכם למכירת תוצרת מהחווה של קאנומד במושב משואה לבין קנאשור שבמסגרתו התוצרת הייתה אמורה להיות משווקת תחת המותג של קנאשור. לטענת קנאשור, המוצרים שסיפקה לה קאנומד “לא עומדים במפרטים ובתקני האיכות” – או במילים אחרות, פגומים. למגזין קנאביס נודע כי בשורה התחתונה מדובר בטענות על נראות גרועה של התפרחות וריכוזי THC נמוכים מכפי שציפו לקבל. בגין כך קנאשור דורשת מקאנומד פיצוי בסך 460 אלף שקל. קאנומד מצידה דוחה את הטענות ומתעקשת שלקנאשור יש חוב של 240 אלף שקל כלפיה ואף שבכוונתה לפעול לצורך פירעונו. על פי תגובות החברות והערכות בענף עושה רושם שהסיפור הזה יגיע בקרוב לבית המשפט. מבחינה זו השאלה שתעלה ככל הנראה בדיונים המשפטיים תהיה האם בהסכם בין הצדדים צוינו דרישות ספציפיות כלשהן הקשורות לנראות של התפרחות ולאחוזי ה-THC בהן. יש לציין שלא מדובר בפעם הראשונה שיש טענות על איכות המוצרים של קאנומד. מגזין קנאביס היה הראשון להתריע מפני חשש לגבי האיכות של מוצרי החברה בסקירה שבועית קודמת שלנו אודות דיווח של קאנומד על כך שחברת טבע אדיר (קנאמדיק) צפויה למכור לה תוצרת שקאנומד גידלה בשבילה מזנים איכותיים ובמחיר נמוך ביותר. איזה עוד סיבה בעולם יש לחברה שקנתה סחורה מחברה אחרת למכור לה בחזרה את הסחורה במחיר זול?

דיווח נוסף של חברת קאנומד השבוע נגע לשינוי בהסכם השכירות של מתקן האינדור שלה. כזכור, בעלי השליטה הנוכחיים, האחים גינדי, קיבלו את השליטה בחברה באמצעות מיזוג של חברה שעיקר פעילותה הוא הקמה של חוות אינדור, מפעל ובית מסחר. אך החברה לא הצליחה לגייס את ההון הנדרש להקמה ולכן חתמה על מזכר הבנות עם חברת ביוסנס במסגרתו ביוסנס צפויה להעניק את המימון להקמה ובתמורה לקבל את השליטה בחווה ובמפעל. כזכור לקוראים הקבועים, מגזין קנאביס כבר זיהה שלהסכם הזה במתכונתו הנוכחית אין כנראה עתיד מזהיר. מדוע? מכיוון שבאמת קשה למצוא סיבה טובה לכך שחברה תשקיע עשרות מיליוני שקלים במתקנים ותיתן לקאנומד 40% מהחווה והמפעל ו-51% מבית המסחר. פשוט עסקה לא סבירה. עם זאת, יש הסכם שכירות שצריך לשלם, אז הדיווח השבוע של קאנומד בעצם דוחה את תקופת תחילת השכירות מאוקטובר 2020 עם אופציה לחידוש בכפוף להודעה שתימסר עד סוף חודש יולי, כל זאת תמורת פיצוי של כ-700 אלף שקל למשכיר. אם לא תמומש אופצית השכירות בכלל קאנומד תיאלץ לשלם 300 אלף ש”ח נוספים ותאבד את הסכם השכירות סופית.

טוגדר תיתן בונוס 2 מיליון ש”ח ליו”ר דנינו למרות שהיא סובלת מבעיות תזרימיות והמניה בירידה

חברת טוגדר (Together) דיווחה השבוע על זימון אסיפת בעלי מניות במהלכה תעלה בין היתר שאלת מתן התגמול ליו”ר החברה, מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו. החברה מעוניינת לאשר לדנינו בונוס בהיקף של 2 מיליון שקל באופציות שניתנות להמרה למניות, במחיר של 30 אגורות למניה, כלומר מחיר הנמוך בכ-75% ממחיר המניה בבורסה. על פי הסיכום דנינו יכול גם לבחור לא לשלם בכלל את 30 האגורות בשביל להמיר ולקבל פחות מניות אך ללא תשלום. בסך הכל, יחד עם הבונוס הזה, התגמול השנתי שלו צפוי לעמוד על כ-6 מיליון שקל, מרביתו במניות כשבתוך התגמול נכלל גם השכר בסך 36 אלף שקל לחודש וכל זה בעבור 22% משרה בלבד. מילא אם החברה הייתה מצליחה, רווחית וצומחת, אבל עם מניה שירדה בכמעט 90% בשלוש שנים ובעיות תזרימיות לא פשוטות – קשה עד בלתי אפשרי למצוא הצדקה לבונוס שכזה.

אינטרקיור: למה המניה צנחה ב-10% ומתי כבר יבוצע הרישום המיוחל לנאסד”ק?

משקיעים רבים תוהים בתקופה האחרונה מה עם הרישום בבורסת הנאסד”ק של מניית אינטרקיור (Intercure), בעלת חברת קנדוק (Canndoc) בראשות רה”מ לשעבר אהוד ברק, שתכננה להירשם במקביל גם בישראל ובקנדה ובינתיים נסחרת רק בישראל ובקנדה. השבוע דיווחה החברה על כך שהיא צופה שהרישום יושלם בשבוע האחרון של חודש יולי – כלומר בעוד שבוע עד שבועיים. נעקוב ונעדכן במידה ויתבצע הרישום.

במהלך המסחר של יום חמישי השבוע צנחה אינטרקיור עד לירידה של 10%, זאת ללא כל דיווח מצדה. הסיבה: קרן האחזקות ארק (ARK), שמשקיעה בן היתר בחברות צמיחה ובתחומים חדשניים, הוציאה את אינטרקיור מרשימת ההשקעות שלה יחד עם עוד שלוש חברות ישראליות. ארק עשתה זאת ללא הסבר והשקיעה במקומן בחברות אחרות. למנכ”לית ארק, קטי ווד, יצא שם של משקיעה מקצועית במניות צמיחה כאשר מנגד יש גם שמבקרים אותה על מתודולוגיית ההשקעה שלה.

IMC: הושלם המיזוג עם MYM, חתמה על הסכמי הפצה נוספים לגרמניה

כבר דיווחנו בעבר על חתימת העסקה הזו והשבוע חברת איי.אמ.סי (IMC) מעדכנת שאסיפת בעלי המניות של MYM אישרה את המיזוג שלה עם IMC באופן רשמי וסופי. ל-MYM יש שתי חוות אינדור בקנדה וכחלק מהמיזוג הוקצו לה מניות של IMC בשווי כ-65 מיליון דולר. מדובר בדיווח די שולי וטכני למען האמת מכיוון שהנהלת החברה ובעלי העניין ב-MYM החזיקו כמה עשרות אחוזים ממניותיה ולכן מלכתחילה לא הייתה סיבה שההצעה לא תעבור באסיפה.

בנוסף דיווחה IMC השבוע שחברת הבת שלה, אדג’ופארם (Adjupharm), העוסקת בהפצת מוצרי הקנאביס של IMC וגם בבדיקות קורונה, חתמה על שני הסכמי הפצה להפצת מוצרי קנאביס של צדדי ג’ בגרמניה. החברה הראשונה עמה נחתם ההסכם היא The Green Organic Dutchman שנסחרת בבורסה הקנדית לפי שווי שוק של כ-173 מיליון דולר תחת הסימול TGOD. החברה עוסקת בגידול וייצור של קנאביס אורגני שמיועד לשימוש רפואי ולא לצרכי פנאי. במסגרת ההסכם, בכפוף לקבלת אישורים רגולטורים, IMC תתחייב לרכוש ולהפיץ כמות מינימלית של 300 קילוגרם השנה ו-400 קילוגרם בשנה הבאה. המחיר לגרם בעסקה לא צוין. הצדדים סיכמו כי מאוחר יותר השנה IMC תקבל מ-The Green Organic Dutchman זן להפצה של-IMC תהיה בלעדיות עליו. מתקן הגידול של The Green Organic Dutchman הוא בגודל של 76 דונם, כך לדבריה. החברה השנייה עמה נחתם ההסכם היא חברת Natural MedCo Ltd גם היא חברת קנאביס קנדית. Natural MedCo מגדלת את הזנים שלה בחממה רגילה, לא אינדור ולא אורגנית, בגודל של כ-11 דונם. במסגרת ההסכם תוכל IMC להזמין עד 660 קילו בשנה אחת עם “אפשרות להגדיל את הכמות”, כך על פי הדיווח שמסרה החברה. כפי שניתן להבחין, בהסכם שנחתם עם החברה הראשונה יש התחייבות לכמות, בניגוד להסכם עם החברה השניה בו אין התחייבות לכמות. בסופו של יום מה שיקבע זה המחיר ש-IMC משלמת על הסחורה והכי חשוב עד כמה אם בכלל השוק הגרמני יאהב את המוצרים של שתי החברות הללו.

נקסטייג’ פרסמה תוצאות ניסוי מוצלח

חברת נקסטייג’ (Nextage) דיווחה השבוע שהטכנולוגיה שהיא פיתחה, שמאפשרת העברת רכיבי קנאביס ישירות למוח כך ש-100% מהמוצר מגיע למוח, עברה בהצלחה את בדיקות הבטיחות. 

וגם – למה אינטליקנה וקנאשור זינקו השבוע?

חדי העין בוודאי שמו לב שהשבוע ביום שני זינקו המניות של קנאשור (Cannassure) ואינטליקנה (Intelicanna) ב-7 עד 8 אחוזים ללא כל דיווח מצד החברות, כאשר מניית קנאשור ירדה קצת לקראת סיום יום המסחר וסיימה בעלייה של שני אחוזים בלבד. למה מניות מזנקות סתם ככה פתאום? אופציה מוכרת היא מידע פנים. אבל היא פחות רלוונטית במקרה הזה כי קנאשור ירדה כאמור לקראת סוף היום וגם מאז לא יצא דיווח שהוכיח שמידע פנים דלף. אצל אינטליקנה הזינוקים האלו קורים מדי פעם גם בלי שמגיעה אחריהם הודעה. אז מה הסיבה? כנראה מה שנקרא “מחזורי מסחר”. שתי החברות, מעבר להיותן קטנות בשווי השוק (קנאשור נסחרת בשווי שוק של כ-55 מיליון שקל בלבד, אינטליקנה בשווי שוק של כ-111 מיליון שקל), לא מוחזקות על ידי הרבה מוכרים, גם בגלל שהן כאמור קטנות וגם בגלל שמרבית המניות בחברות הללו מוחזקות בידי בעלי המניות הגדולים שלא מוכרים את המניות שלהם לציבור כי הם מאמינים בחברה או כי הם יודעים שדיווח על מכירה קטנה עלול להוריד את מחיר המניה. לכן אין הרבה מניות אצל המשקיעים הקטנים שנוטים למכור ולקנות מניות בתדירות יותר נמוכה, כך שאם מישהו רוצה לקנות בכמות, גם אם לא מאוד גדולה, למשל אפילו 10,000 שקל, הוא עשוי לפעמים להקפיץ בבת אחת את מחיר המניה.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • פנאקסיה – 4.16%+
 • וונטייז – 3.05%+
 • איי.אמ.סי – 2.35%+
 • סמארט אגרו – 1.27%+
 • אינטליקנה – 0.16%-
 • עמיר שיווק –  1.86%-
 • יוניבו – 2.06%-
 • נקסטייג’ – 2.12%-
 • פארמוקן – 2.17%-
 • אינטרקיור – 4.07%-
 • קנאשור – 5.75%-
 • תיקון עולם – קנביט – 6.08%-
 • קאנומד – 7.55%-
 • שיח מדיקל – 7.58%-
 • טוגדר – 10.00%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר