מגלגל...

דיירי האח הגדול דיברו על לגליזציה – ההפקה צנזרה את השידור

הפקת “האח הגדול” ניתקה אמש את השידור החי בערוץ 26 לדקות ארוכות, בעקבות שיחה שעסקה בלגליזציה. דייר הבית סיפר שהצביע ‘עלה ירוק’ וטען כי “מאות אלפים מוגדרים כעבריינים” רגע לפני שהשידור צונזר. לאחר בדיקה סירבו בהפקה למסור תגובה.

עד היום בכל עונה של “האח הגדול” עלה נושא הקנאביס לדיון בין הדיירים בשלב זה או אחר. בשנה שעברה זה היה הזוכה אביחי אוחנה שסיפר כי הוא נוהג לעשן 15 ג’וינטים ביום, בעונה שלפני גם כוכב העונה שי חי דיבר על זה וכן הלאה מדי עונה.

אמש (ו’) הגיע הנושא לדיון גם בעונה החדשה, כשדייר הבית הותיק רועי קורנבלום ניסה להסביר את תמיכתו בלגליזציה לשני הדיירים החדשים – מפיק ‘הליכודיאדה’ מושיקו פסל והיחצ”ן עמוס חלפון.

עמוס חלפון האח הגדול
היחצ”ן עמוס חלפון: נגד לגליזציה

השיחה החלה בכך שרועי הסביר כי קשה לסמוך על מה שפוליטיקאים מבטיחים וכשנשאל מה הצביע בבחירות האחרונות אמר ‘עלה ירוק’.

“אתה אומר שמכל הבעיות היה לך הכי דחוף שתהיה לגליזציה?” השיב מושיקו.

“אני לא סומך על אף אחד שהוא באמת ייצג את האינטרסים האישיים שלי,” השיב רועי. “עלה ירוק קלעו בול למה שחשבתי כי אמרתי ‘הגיע הזמן’, וזה לא כי אני מעשן סדרתי. אני יודע שאם הם היו מקבלים מנדט, זה היה קורה”.

עמוס, שהסביר לאחר מכן שהוא מתנגד ללגליזציה, השיב כי “אם הם היו מקבלים מנדט, הם היו מנסים לעשות את מה שבמצע שלהם, אבל לא בטוח שהיו מצליחים”.

רועי השיב: “גלעד ארדן אמר שעושים אי הפללה, אבל עם חוקים מוזרים שלא קרה מהם כלום, שרק החמירו את המצב. על ההחלטה הזאת שלו אני נורא לא אוהב אותו.”

רועי קורנבלום האח הגדול לגליזציה קנאביס
רועי קורנבלום: תומך בלגליזציה

רגע לפני שהשידור צונזר עוד הספיק רועי להסביר כי “דור שלם, יש מיליון, מאות אלפים מעשנים במדינה, שמוגדרים כעבריינים – יש לחבר שלי תיק פלילי במשטרה…”.

בשלב זה הופסק השידור ועל המסך הופיעה כתובית “מיד נחזור לשידור”.

עו”ד דקל-דוד עוזר מ’עלה ירוק’ מסר בתגובה כי “באח הגדול קיים כלל בתקנון שאסור לדבר על סמים. כתוצאה הם חוסמים כל דיון על לגליזציה. מדובר בהפלייה אסורה על רקע דעה פוליטית. הדיון על לגליזציה אינו עידוד סמים אלא דיון על מדיניות חוקית ראויה וההשתקה שלו בפריים טיים היא עיוות של המציאות, לא הוגנת כלפי המתמודדים וכלפי עלה ירוק, ואף לא חוקית.”

בעקבות פנייתנו ביקשו בהפקת ‘האח הגדול’ זמן לבדוק את הדברים, ולאחר מכן מסרו כי אינם מעוניינים להגיב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר