הנחיה לכתבי ישראל היום: לא לפרסם ידיעות על קנאביס

לא קנאביס ולא רפואי: עורכי וכתבי ‘ישראל היום’ קיבלו הנחיה שלא לפרסם ידיעות על קנאביס, גם אם זה בתחום הרפואי, ובדגש לא כתבות חיוביות. מאז מונה העורך הראשי בועז ביסמוט לתפקיד לפני כשנה פורסמו רק כמה ידיעות שליליות בנושא ואף לא אחת חיובית. “מדובר בהנחיה מבעלי העיתון שלדון אדלסון,” טוען גורם במערכת.

לאורך כל השנה האחרונה, מאז כניסתו של בועז ביסמוט לתפקיד העורך הראשי של ‘ישראל היום’, פורסמו בעיתון רק ידיעות בודדות בנושא קנאביס – כולן חדשותיות או פרסומיות ואף לא אחת מהן חיובית.

בועז ביסמוט, עורך ישראל היום (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
בועז ביסמוט, עורך ישראל היום (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

מנגד עד כניסתו של ביסמוט לתפקיד פורסמו בשנים שלפני כן לא מעט ידיעות חיוביות בנושא, כמו דיווחים על שיפור במצבם של חולים עקב שימוש בקנאביס, יתרונות הקנאביס בטיפול באלצהיימר, סרטן, הקלה בכאבי גב ותרומה לפוריות.

כעת אנו חושפים כי לדברי מקורות שונים במערכת העיתון שינוי זה במדיניות שחל בשנה האחרונה הוא לא יד המקרה, אלא הנחיה מפורשת שניתנה להם “מלמעלה” שלא לעסוק עוד בנושא זה.

ביסמוט עצמו אמנם נגד לגליזציה של קנאביס, כפי שהבהיר בדיון שלהלן מתוך התכנית ‘שיחת היום’, אך הוא כן תומך באי הפללה וגם לא מתנגד לקנאביס רפואי – כך שהוא ככל הנראה לא הסיבה למדיניות זו.

.

גם זה בטח יעניין אותך

מי שכן מתנגד גם לאי הפללה ואפילו לקנאביס רפואי הוא בעלי העיתון, המיליארדר שלדון אדלסון, שלדברי אותם גורמים במערכת העיתון הוא שעומד מאחורי ההנחיה.

למעשה אדלסון כל כך מתנגד לקנאביס, עד שהוא כלל לא מבחין בהתנגדותו בין לגליזציה של שימוש פנאי לקנאביס כטיפול רפואי, ואכן המיליארדר, המחזיק יחד עם אשתו מרים ברשת מכונים לגמילה מסמים, כולל בישראל, תרם בעצמו בשנים האחרונות עשרות מיליוני דולרים גם למאבק נגד לגליזציה וגם למאבק נגד קנאביס רפואי.

בועז ביסמוט (מימין) עם מרים ושלדון אדלסון (צילום: מארק סאלם, פלאש90)
בועז ביסמוט (מימין) עם מרים ושלדון אדלסון (צילום: מארק סלם, פלאש90)

“ההחלטה נובעת מכך שהבן שלו מת ממנת יתר של סמים והוא לא רוצה שיכתבו על סמים בעיתון,” הסבירו גם הגורמים בעיתון.

מאבקם של אדלסון ואשתו בסמים בכלל ובקנאביס בפרט נובע כידוע, וגם לפי אותם גורמים במערכת העיתון, עקב מותו של בנו של שלדון מנישואיו הקודמים, מיטשל, שהשתמש בסמים ומת ממנת יתר בשנת 2005.

“מרים אדלסון יודעת היטב מה נזקיהם של אופיאטים, כמי שמטפלת בהתמכרות במרפאות שהיא מנהלת,” אומר גורם בתחום הבריאות עמו שוחחנו. “מדובר בצביעות מכוערת שדווקא היא נותנת יד נגד קנאביס רפואי הגורם לירידה בצריכת אופיאטים”.

כזכור לאחרונה אף דווח כי גורם אמריקאי בכיר הוא שעומד מאחורי ההתנגדות לאשר יצוא של קנאביס רפואי מישראל, אך בעוד שערוצי החדשות העריכו כי מדובר בנשיא דונלד טראמפ, אחרים ניחשו כי פטרונו של ראש הממשלה, אדלסון, הוא הגורם האחראי להנחיה.

מישראל היום ו/או מבועז ביסמוט טרם נתקבלה תגובה והיא תפורסם כאן אם וכאשר תתקבל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר