מגלגל...

גרביטי באנג: מה זה בדיוק ואיך עושים את זה נכון

‘גרביטי באנג’ הוא שיטת עישון יצירתית שאינה נפוצה מאוד בישראל, אך פשוטה ליישום ומעניינת בעיקר בסשן חברתי. כך תכינו בעצמכם ‘גרביטי באנג’ בבית בקלי קלות.

צרכני קנאביס בישראל אינם מכירים בדרך כלל את המושג ‘גראביטי באנג’, אך מדובר באמצעי יצירתי ומעניין לעישון קנאביס, שהשימוש בו נפוץ בעיקר בקרב צרכני פנאי בארה”ב. גרביטי באנג (או “באנג כח-המשיכה”) מורכב ממיכל גדול ורחב מלא במים, ובתוכו מיכל קטן יותר וחסר תחתית שבראשו מותקנת פיה.

 

זה אולי נשמע מסובך, אך השימוש במכשיר הוא פשוט ביותר: מטביעים את המיכל הקטן בתוך הגדול כך שרק הפיה תהיה מחוץ למים, שמים קנאביס בתוך הפיה ומציתים אותו, ואז לאט ובזהירות מרימים את המיכל הקטן באוויר בעוד הוא מתמלא בעשן.

פעולת “העישון” שמבצע המכשיר מתבססת על עיקרון פיזיקלי הנקרא השוואת לחצים, שבא לידי ביטוי באמצעות שאיבת העשן שנפלט מהקנאביס דרך הפיה אל תוך הואקום שנוצר מירידת מפלס המים במיכל הקטן.

כך עובד 'גראביטי באנג' - העשן נשאב לתוך הואקום שנוצר, ולאחר מכן נדחף החוצה על ידי המים
כך עובד ‘גראביטי באנג’ – העשן נשאב לתוך הואקום שנוצר, ולאחר מכן נדחף החוצה על ידי המים

אחרי שהמיכל הקטן מלא בעשן (שיהיה קריר יחסית תודות למים), ניתן לשאוף אותו על ידי הסרת מכסה הפיה ממקומו ודחיפת המיכל חזרה לתוך המים כשששפתיכם צמודות לפיה. פעולה זו דוחפת את כל העשן בבת אחת החוצה דרך הפיה, ומשם נשאר רק לשאוף ולהנות.

איך להכין גרביטי באנג

גרסאות מסחריות ומעוצבות של המכשיר אמנם קיימות בשוק, אך כשמדובר בגראביטי באנג, הכי טוב זה להכין אחד בעצמכם. מגזין התרבות והפנאי VICE יצר מדריך וידאו המסביר איך להכין גרסה ביתית של המכשיר ב-5 צעדים פשוטים ו-2 דקות של עבודה.

צפו:

https://www.facebook.com/VICE/videos/1119667678089870/

ציוד נדרש:

  • בקבוק פלסטיק ריק בנפח 2 ליטר
  • מספריים
  • נייר כסף או “מבחנה” של באנג
  • מיכל שגדול בנפחו מהבקבוק, למשל בקבוק חומר ניקוי ריק או דלי

תהליך ההכנה:

  1. חיתכו את חלקו התחתון של בקבוק הפלסטיק.
  2. חיתכו את חלקו העליון של המיכל הגדול, אך עשו זאת בנקודה הרחבה ביותר שלו כדי שהבקבוק השני יוכל להיכנס לתוכו בקלות ולהשאיר מקום עודף. במידה ובחרתם בדלי, איך צורך לבצע שלב זה.
  3. מלאו את המכל הגדול במים כמעט עד סופו.
  4. הכינו את “ראש” הבקבוק בו תניחו את הפרחים לפי הדלקתם. אפשר להכין את הראש מחתיכה קטנה של נייר כסף כפי שמודגם בסרטון, או לחלופין לעשות חור במכסה הבקבוק הרגיל בעזרת המספריים ולהכניס לתוכו “מבחנה” מזכוכית המשמשת בדרך כלל לעישון בבאנג (מקטרת מים).
  5. לאחר שסיימתם עם הכנת הראש, הכניסו את הבקבוק לתוך המיכל הגדול שבחרתם ותנו לו סיבוב ניסיון. אם אין בריחה של עשן דרך הפיה, המכשיר מוכן לעבודה.

והנה מדריך נוסף של בחור ישראלי, דובר אנגלית:

ראו עוד:
איך לעשן באנג נכון – מדריך למתחילים
מה כדאי לשים בבאנג במקום מים
באנג חנוכיה: ראש לשמונה ימים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר