מגלגל...

גידול מריחואנה בחוץ: לגזום או לא לגזום?

האם יש תועלת בגיזום קנאביס שגדל בחוץ תחת כיפת השמים?

מגדלי מריחואנה ביתיים רבים נוהגים לערוך מניפולציות שונות לצמח בכדי למקסם את אופן חדירת קרני האור מהמנורה לכיוון האזורים אשר אינם זוכים לחשיפה נאותה לאותם לומינים יקרים מפז. אבל מה בנוגע לאלו מבינינו אשר מגדלים את הקנאביס שלהם בחוץ? קרני השמש חזקות הרבה יותר מנורות הגידול והפרמטר של חדירת אור לא ממש משחק כאן תפקיד.

אז למה באמת שנשקיע מזמננו היקר בשביל לגזום ולטמרן את הקנאביס שצומח לנו בחוץ? ובכן, מסתבר שישנן מספר סיבות מדוע גיזום מריחואנה בגידול חוץ עשוי להיות יעיל עבורנו…

ראו עוד: גידול מריחואנה בחוץ – גידול גרילה

שליטה על צורת הגדילה של המריחואנה

אחת הסיבות המרכזיות בגללן מגדלי קנאביס גוזמים את הצמחים שלהם היא בשביל “לאמן” את הצמח לקבל צורה מסוימת עליה חשב המגדל מראש. ישנן סיטואציות רבות בגידול חוץ בהן המריחואנה גדלה פרא ועלולה לבלוט לעיני העוברים ושבים. במקרים כאלו, גיזום נכון של הצמח עשוי לתרום לפעולת ההסוואה של הקנאביס בגינה או בנוף המקומי.

יצא לי להכיר מגדל שהתגורר שנים בעיר גדולה ובכל זאת הצליח לגדל שתילי קנאביס בתוך גינת התבלינים שלו: בעזרת שימוש בטכניקות של גיזום וקשירות הוא הצליח להימנע מכך שהצמחים יהיו בטווח ראיה, אלא אם כן הייתם נעמדים ממש מעל הגינה לא היה סיכוי שהייתם מצליחים לראות מעבר לגינת התבלינים החביבה שלו.

גם זה בטח יעניין אותך
כמה שיחי קנאביס גאים
כמה שיחי קנאביס גאים

מגדלי קנאביס אחרים אוהבים לקטום או לגזום את הצמחים שלהם בשביל להעניק לצמח צורת שיח. קנאביס בצורת שיח יהיה בדרך-כלל נוח יותר לעבודה והוא יתמזג טוב יותר מבחינה ויזואלית עם הצמחים הסובבים אותו. בנוסף, קנאביס בצורת שיח יפיק יותר פרחים שווים בגודלם מאשר צמח מריחואנה גדול וגבוה.

ראו עוד: ים של ירוק – SOG

קיטום – זה יגדיל את היבול שלנו

לאחר שנקטום את צמח הקנאביס שלנו, תוך ימים ספורים יצמחו לו ענפים חדשים עם יותר אזורי פריחה פוטנציאלים. אם נחזור על הפעולה הזו מספר פעמים לאורך השבועות הראשונים של חודש יוני, נוכל להגדיל את כמות הפרחים הסופית באופן משמעותי, מאחר ובניגוד לגידול פנים, כאן אין את הפרמטר של חדירת אור – השמש חזקה דיה בשביל להגיע לכל מקום שצריך. לכן מגדלי חוץ הנוהגים לקטום את הצמחים שלהם, זוכים להנות מיבול פורה ומספק במיוחד.

גיזום ודילול למניעת מחלות

פעולות של גיזום ודילול הצמח (בעיקר במרכז הסבוך של הצמח) יכולות לעזור לנו למנוע התפשטות של מחלות וחדירת מזיקים לצמח שלנו. הסרת חלק מהצמחיה במרכז הקנאביס עשויה לשפר את זרימת האוויר לאזור הגזע והענפים הקרובים אליו וכך להוריד את אחוזי הלחות שעלולים להביא איתם גם פתוגנים מעוררי תחלואה. תופעות כמו פטרית הקימחון ורקבון הפרחים נפוצות יותר בתנאי לחות מוגברים ופעמים רבות הבלאגן מתחיל בדיוק במרכז הצמח עמוס הענפים.

ראו עוד: מדריך לבחירת זן קנאביס מתאים לגידול

במהלך חודש יוני ובתחילתו של חודש יולי אתם יכולים להרגיש חופשי לשלוח יד פנימה לאמצע הצמח ולגזום חלק מהענפים. קנאביס שנהנה מזרימת אוויר טובה לא רק שמקטין את הסיכוי שלו לסבול ממחלות או עובש, אלא גם מפיק יבול שופע הרבה יותר.


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר