גידול מריחואנה בחצר האחורית – 12 טיפים לגידול פורה ובטוח

אם אתם קוראים שורות אלו, כנראה שגם אתם מוצאים עניין כזה או אחר בצמח הקנאביס. אם התברכתם בגינה או חצר בבית, אז גם יש סיכוי טוב שלא פעם עברה בראשכם המחשבה: “איך היה מתאים לגדל כאן קצת מריחואנה”…

אני מגדל מריחואנה בחצר האחורית שלי כבר כמעט עשור ברציפות, רוב המקומות בהם גידלתי היו במדינות עם חוקי סמים נוקשים ביותר שהיו עשויים לשלוח אותי לבית הסוהר.

נכון, היו לא מעט החלטות טיפשיות מצידי, ולא פעם הייתי קרוב מאוד ליפול ברשת, אבל בשורה התחתונה עד היום עוד לא עשו לי פשיטה ואף אחד לא שדד לי את הצמחים. חסכתי הון על אנרגיה, חשמל וציוד הידרופוני ונהנתי מקציר של יותר מקילו מריחואנה איכותית בכל שנה.

הנה כמה טקטיקות שנהגתי להשתמש בהן בשביל להשיג כמויות אדירות של גאנג’ה מבלי לאבד את החופש האישי שלי:

1. הגדר הטובה – התקינו את הגדר הגבוהה ביותר שאתם יכולים לבנות על פי חוק, כמה שיותר גבוה – יותר טוב. בנוסף, מומלץ לוודא שהגדר עשויה מחומר אטום שלא ניתן לראות דרכה.

2. הכירו את הסביבה – צאו להליכות קצרות במהלך היום והביטו סביב: שימו לב לדפוסי ההתנהגות של השכנים, נסו להציץ לתוך הגינה שלכם מכמה שיותר זוויות, ככל שתכירו טוב יותר את הסביבה הקרובה כך תוכלו להיות מוכנים לקראת הפתעות לא רצויות.

גם זה בטח יעניין אותך

3. תנו מבט מלמעלה – עלו לגג או לנקודה גבוהה ותצפתו על הגינה שלכם – האם הגינה עשויה להיות חשופה גם מנקודות גבוהות אחרות? כמו כן, נצלו את המיקום הגבוה בשביל לעקוב אחר התנהלות השכנים ועוברי האורח.

4. בדיקת פרטמרים – בזהירות, ערכו מעקב אחר התנאים בחצר האחורית שלכם: לאילו נקודות מגיע אור שמש? באילו שעות ביום? באילו תקופות בשנה? כמות קרני השמש שתגענה לגינה שלכם תשתנה באופן דרסטי במהלך חילופי העונות. זכרו – מחסור בשמש עשוי להוביל לקציר דל.

הגדר הטובה - כמה שיותר גבוה יותר טוב
הגדר הטובה – כמה שיותר גבוה יותר טוב

5. השתמשו בעצים – נצלו את העצים בחצר לטובת גידולי הקנאביס שלכם: עצים מספקים לקנאביס צל חיוני, חמצן, סביבה טבעית והסוואה מעולה. כמובן שצריך להיזהר שלא להצל על הצמחים יותר מידי כי כמו שהזכרנו מוקדם יותר – אור השמש חשוב מאין כמוהו לקנאביס.

יש מגדלים מסוימים שנוהגים לגדל את כל שתילי הקנאביס שלהם על עצים, כך הם מרוויחים חשיפה מצוינת לשמש והסוואה מעולה מאחר ורוב השוטרים לא חושבים להסתכל למעלה, אבל גידול על עצים זו תורה בפני עצמה…

ראו עוד: גידול מריחואנה בחוץ – גידול גרילה

6. העזרו ברשימות – קחו דף ועט וערכו רשימה של כל השכנים, בעלי המקצוע וכל האנשים שנמצאים בסביבת הגינה על בסיסי קבוע. כעת עברו על הרשימה אחד אחד ונסו להעריך האם מישהו מהווה סכנה פוטנציאלית עבורכם. במידה וגיליתם דמות כזו וודאו שיש לכם פתרון כיצד להתמודד עם הסכנה הזו ולנטרל אותה (בדרכי שלום, כמובן).

7. מצלמות אבטחה – יש מגדלים הדואגים להתקנת מצלמות אבטחה בכל חלקי הבית ככה שגם כשהם לא בסביבה הם עדיין מקבלים שידור חי 360 מעלות על הבית. זה אמנם יקר, וגם קצת פרנואידי משהו, אך בהחלט מוסיף לשקט הנפשי.

תמיד טוב לבדוק איך הגינה נראית מלמעלה
תמיד טוב לבדוק איך הגינה נראית מלמעלה

8. אדניות לבנות – השתמשו באדניות או דליים לבנים מכיוון שאדנית שחורה מתחממת מהר ועלולה לפגוע בשורשים שלכם.

9. דאגו לסביבה בטוחה – לפני שאתם מניחים את עציצי הגאנג’ה שלכם, רססו את האזור בחומרים קוטלי פטריות. מומלץ לעשות מין דק עם חתיכת בד שעליהם מונחים אבנים או קליפות, זאת על-מנת ליצור סביבה נקיה ממזיקים, נקיה מבעיות עובש ומפטריות. תמיד הישארו ערניים למקרה של חגבים, שבלולים, ארנבות, עכבישים וכל מיני אורחים לא רצויים שמגיעים לנשנש מהירק שלכם.

10. דישון עלוותיגידול מריחואנה בחוץ נותן לכם הזדמנות מצוינת לרסס את הצמחים שלכם ללא כל חשש, דבר שעשוי להצית בעיות מסוימות בגידול פנים. מומלץ להשתמש במים בחומציות של 5.7PH – אלו מים שעברו תהליך של אוסמוזה הפוכה ורמת ה-PPM (מליחות במים) לא חורגת מקו ה-200.

רססו את המריחואנה שלכם כשהיא נמצאת בצל. מומלץ לוודא שהמים התייבשו לפני שאתם מחזירים אותה חזרה לאור השמש מכיוון שהטיפות שנשארו על הצמח פועלות כמעין זכוכית מגדלת, מה שעשוי לשרוף את העלים. רססו פעם או פעמיים בשבוע, במיוחד אם אתם נמצאים במקום עם הרבה זיהום אוויר. לאחר שנכנסתם לשלב הפריחה עדיף להפחית עם הריסוסים, במיוחד אם אלו נוזלים שמכילים דברים נוספים מלבד מים. בשבועיים האחרונים של הפריחה מומלץ לא לרסס בכלל – בסופו של דבר הטעם של הריסוס עלול להגיע לפרחים ואת זה אתם לא רוצים.

11. פנקו את השורשים – השורשים אוהבים מרווח להתפתח בו. במהלך גידול פנים תמיד תהיה את בעיית המקום, אבל בגידול-חוץ אפשר להתפרע – שתלו את הצמחים באדניות הגדולות ביותר שתמצאו, נפח של בין 40 ל-80 ליטר יהיה מעולה. אם אתם לא מוצאים דליים לבנים בגודל הזה אתם יכולים פשוט לצבוע את הדלי בלבן, או שתחפרו בור גדול והניחו את הדלי פנימה – כך השורשים יזכו למעט הקלה מהחום.

12. פריחה מוקדמת – אם אתם מגדלים בגינה הצמודה לבית, יש לכם את האפשרות “לכפות” על המריחואנה שלכם פריחה מוקדמת מתי שתרצו. ברגע שהחלטתם שהקנאביס גדול מספיק, פשוט תרגישו חופשי להכניס אותו פנימה לחדר חשוך למשך 12 שעות רצופות. חשוב לזכור – במידה והגעתם למסקנה שכך אתם מעוניינים להפריח את הצמח, כדאי שתהיו מודעים שהמהלך הזה צריך לקרות יום יום באותה השעה. אם תזרקו ותתחילו לפספס שעתיים פה ולשכוח יום שם, הצמחים יתבלבלו ויוציאו לכם בולבולים זכריים בהם אתם לא מעוניינים – אז קחו אחריות!

הכי כיף שבת בצהריים עם החברים
הכי כיף שבת בצהריים עם החברים

גידול קנאביס בחוץ נותן לכם בחינם משאבים טבעיים יקרים כמו אור, מים, רוח והרבה מאוד מרווח לשורשי המריחואנה שלכם כך שתוכלו לקבל בסיומו של התהליך עץ מריחואנה ענק שיביא לכם מאות גרמים של ירוק משובח.

יש מספר יתרונות וחסרונות בגידול קנאביס בחצר האחורית לעומת גידול גרילה או גידול פנים. תמיד שימו את ביטחונכם האישי לנגד עיניכם והשתמשו בעצות שקראתם עכשיו.

בהצלחה!

ראו עוד: חמש שיטות שיעזרו לקנאביס שלכם להפיק יותר שרף

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר