גדעון סער: "עישנתי קנאביס, לא התחברתי"

גדעון סער מביע לראשונה עמדה ברורה, יחסית, בסוגיית הפללת צרכני הקנאביס בישראל והדרישה להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים ("לגליזציה"), וגם - מודה לראשונה שצרך קנאביס בעצמו בעבר אך טוען: "לא התחברתי לזה".

ראש מפלגת "תקווה חדשה", המעמיד עצמו לראשות הממשלה בבחירות הקרובות, מודה לראשונה בפה מלא כי עישן קנאביס בעבר, אך גם לא מביע תמיכה חד-משמעית בלגליזציה. "בעד שינוי עמוק בנושא השימוש הרפואי וכן בעד אי הפללה," הוא אומר כעת.

גדעון סער (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
בעד לגליזציה? גדעון סער (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)

למרות שהוא נתפס כדמות תל-אביבית-ליברלית, וכבר רמז בעבר שהתנסה עם קנאביס בעצמו כאשר לא ידע שהוא מוקלט, סער לא הביע עד כה תמיכה מפורשת בלגליזציה.

אך כעת, בריאיון שפורסם בסוף השבוע בידיעות אחרונות, הוא מתקרב למתן תשובה קצת יותר ברורה ומספק רמז לכך שאולי כן יתמוך. הוא כן מביע תמיכה מפורשת באי-הפללה ובקנאביס רפואי.

"ניסיתי לפני המון שנים, ולא התחברתי"," אמר. כשנשאל לגבי לגליזציה, כלומר התרת שימוש חוקי בקנאביס למבוגרים מעל גיל 21, אמר כי "נתמוך בסייגים שנוגעים לחיילים ונוגעים לצעירים, אבל כן, אנחנו בעד שינוי עמוק בנושא השימוש הרפואי, וכן, אנחנו בעד אי-הפללה".

לא מדובר בתשובה חד-משמעית כאמור, ובכך מאמץ למעשה סער את העמדה שהציגה לאורך השנים הח"כ לשעבר שרן השכל שפרשה לאחרונה מהליכוד והצטרפה למפלגתו "תקווה חדשה". השכל לא תמכה בלגליזציה אלא רק באי הפללה, עד לתקופה האחרונה בה החלה להביע תמיכה גם בלגליזציה.

מצד שני השכל, יחד עם תומך לגליזציה נוסף – ח"כ לשעבר רם שפע – היו מהגורמים המכריעים שהובילו לפיזור הממשלה הנוכחית מוקדם מהצפוי, ואיתה גם לקריסת הצעת החוק ללגליזציה שהיתה ממש רגע לפני אישור ותוכננה להביא לפתיחת חנויות חוקיות לממכר קנאביס כבר לקראת סוף שנת 2021.

יש לציין שעד כה מסרבים סער ומפלגת תקווה חדשה למסור תגובה מפורטת וברורה לפניית מגזין קנאביס בסדרת שאלות בנושא. מספר 2 של סער במפלגה, ח"כ יפעת שאשא-ביטון, אמרה לאחרונה כי היא נגד לגליזציה.

אמש (חמישי) בשיחת זום עם בוחרים, התייחס לנושא הלגליזציה גם ראש מפלגה אחר, פרופ' ירון זליכה העומד בראש "המפלגה הכלכלית", שאמר שהוא מתנגד ללגליזציה ותומך רק בשימוש רפואי.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט