עוד מאותו דבר: גדעון סער עישן קנאביס אבל מסרב לתמוך בלגליזציה

למרות שעישן קנאביס בעבר, ככל הנראה יותר מפעם אחת, ולמרות פניות חוזרות בעניין, מסרב ח"כ גדעון סער לתמוך בלגליזציה. תומכיו בליכוד דווקא בעד, אך הוא עצמו מתחמק. יאיר לפיד החדש?

הוא אמנם מציג עצמו כמועמד צעיר וליברלי להנהגת הליכוד ואף הודה כי עישן קנאביס בעבר, אך כמו ח"כ יאיר לפיד לפניו כך גם ח"כ גדעון סער מסרב לתמוך בלגליזציה או להתייחס בכלל לנושא הקנאביס – אפילו לא למשבר הקנאביס הרפואי.

התעלמותו של סער מהנושא באה למרות שהוא עומד בימים אלה בפני בחירות בפריימריז בליכוד, ועל אף שהובהר לסביבתו כי מדובר בעניין הנוגע למאות אלפי ישראלים שרבים מהם הם גם חברי ליכוד מהם הוא מבקש כעת תמיכה.

עד היום התייחס ח"כ סער רק פעמיים לנושא הקנאביס, פעם אחת לפני 7 שנים בשנת 2012 כשנשאל בראיון לגל אוחובסקי האם עישן קנאביס. תשובתו הנבוכה היתה רק "תעבור לשאלה הבאה", אם כי החיוך הסגיר את האמת.

שנת 2012, גדעון סער מתחמק מלספק תשובה

בפעם השנייה, לפני 9 חודשים, מרץ 2019, הודה לראשונה סער בבירור כי אכן עישן קנאביס בעבר, אך עשה זאת בהנהוני ידיים ורמיזות בלבד ובפני מצלמה נסתרת בחוג בית מפוברק כאשר לא היה מודע לכך שהוא מצולם.

שנת 2019, גדעון סער מודה שעישן קנאביס, אך ברמזים בלבד ובזמן שאינו יודע שהוא מצולם

כאמור למרות שמדובר בימים של בחירות, בהם היה צפוי כי מועמד שמבקש את תמיכת הציבור ישיב לפניות בנוגע לעמדותיו בסוגיות שונות, ח"כ סער ולשכתו מתחמקים ממתן תשובה ברורה בעניין.

יש לציין כי מתוך חברי הכנסת המעטים בליכוד שהצהירו על תמיכה בסער בהתמודדות מול רה"מ נתניהו רובם דווקא כן תומכים מוצהרים בלגליזציה. אף על פי כן סער עצמו מסרב כאמור לתמוך.

בין הח"כים בליכוד שהצהירו על תמיכה בסער: ח"כ שרן השכל וח"כ יואב קיש שלאחרונה דיווחו באופן רשמי על תמיכתם בלגליזציה, וכן ח"כ מיכל שיר שהודיעה הבוקר בשיחה עם מגזין קנאביס כי גם היא תומכת בלגליזציה.

כזכור הפוליטיקאי המפורסם הקודם שנחשף שעישן קנאביס אך מסרב לתמוך בלגליזציה בישראל הוא יאיר לפיד, ראש מפלגת "יש עתיד" ומס' 2 ברשימת "כחול לבן", שטען בעבר בראיון כי הוא מתנגד ללגליזציה מכיוון שזה לא חוקי.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט