אינטרקיור מאיימת לתבוע את יוניבו לאחר שייבאה קנאביס מטילריי

אינטרקיור של אהוד ברק מאיימת לתבוע את יוניבו של אהוד אולמרט לאחר שזו ייבאה 500 ק"ג קנאביס מחברת טילריי הקנדית. לטענת אינטרקיור מדובר בהפרה ביודעין שביצעה יוניבו של הסכם בלעדיות בין אינטרקיור לטילריי

חברת אינטרקיור (Intercure) בהובלת רה”מ לשעבר אהוד ברק מאיימת על חברת יוניבו (Univo) בהובלת רה”מ לשעבר אהוד אולמרט שתגיש נגדה תביעה לבית המשפט לאחר שהאחרונה ייבאה חצי טון קנאביס מחברת טילריי (Tilray) הקנדית.

לטענת אינטרקיור, בעלת חברת קנדוק ורשת בתי המרקחת גבעול הפועלים בתחום הקנאביס, יוניבו הפרה סעיף בפקודת הנזיקין הנקרא “גרם הפרת חוזה”.

סעיף זה קובע כי חל איסור על חברה אחת לחתום על הסכם עם חברה אחרת אם היא יודעת מבעוד מועד שחתימה כזו תוביל להפרת הסכם בלעדיות של החברה האחרת.

המכתב, שנשלח בשבוע שעבר (27.12) ממנכ”ל אינטרקיור אלכס רבינוביץ’ למנכ”ל יוניבו גולן ביטון, הועבר ליוניבו מיד לאחר שהודיעה שייבאה לארץ כ-500 ק”ג קנאביס ממתקני טילריי.

למי הבלעדיות?

הודעה זו של יוניבו הפתיעה את הענף לאור העובדה שלפני כשנתיים הודיעה אינטרקיור כי חתמה על הסכם בלעדיות למשך 7.5 שנים עם טילריי. מאז גם ייבאה משם כמה זנים בראשם גורילה גלו (Gorilla Glue).

שני הזנים שיוניבו ייבאה הם לא אלה שיובאו על ידי אינטרקיור, אלא מאסטר קוש (Master Kush) והד בנד (Headband), הצפויים להגיע לבתי המרקחת במהלך החודש הבא (פברואר 2022).

יוניבו אף דיווחה כי ההסכם עם טילריי הוא בבלעדיות בכל הנוגע לשני הזנים שכבר הגיעו וכן על זנים נוספים שייובאו במהלך השנה.

לטענת אינטרקיור עובדה זו בפני עצמה מהווה ניסיון הטעיה מצד יוניבו בכך שהדבר נחזה כאילו לאינטרקיור אין באמת בלעדיות עם טילריי – שאלה שאכן עלתה לאור הפרסום בשבוע שעבר.

אהוד ברק עם אהוד אולמרט (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
בדרך לבית המשפט: אהוד ברק עם אהוד אולמרט (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

“אין ולא יכולה להיות מחלוקת כי יוניבו ידעה היטב על ההתקשרות בין אינטרקיור לבין טילריי בהסכם הבלעדיות,” כתב רבינוביץ’.

“הדבר אושרר על ידי בכירים ביוניבו בעצמם,” הוסיף, אם כי לא פירט באיזה אופן הדבר אכן אושרר, מה שאם אכן קרה עשוי להיות בעל משמעויות משפטיות.

“אם לא די בכך,” הוסיף רבינוביץ’, “יוניבו הגדילה לעשות ויצרה מצג שווא כאילו היא ‘היבואנית החדשה’ של טילריי בישראל במקום אינטרקיור, דבר חמור במיוחד ועולה לגדר הטעיית ציבור המשקיעים”.

בדרך לבית משפט

לבסוף דורשת אינטרקיור מיוניבו לחדול מאריזה ושיווק של הסחורה מטילריי, להעביר אליה את 500 הקילוגרמים שכבר יובאו, להעביר לידיה את כל ההסכמים והתכתובות עם טילריי ובכל מקרה לחדול מכל התקשרות עם טילריי בעתיד.

במכתב, שנשלח לפני 10 ימים, דרש רבינוביץ’ לקיים את הדרישות בתוך 3 ימי עסקים, מה שכמובן לא קרה. בנוסף הוא ציין כי על יוניבו לפרסם הודעה לבורסה בדבר קבלת מכתב ההתראה ותוכנו, דבר שגם הוא לא קרה.

“ככל שלא תעשו כן, אינטרקיור תנקוט בכל האמצעים לרבות פנייה לבית משפט,” הוסיף. מן הסתם, לאור הדרישות המובהקות שלא מומשו ואין סיכוי אמיתי שיממומשו על ידי יוניבו, סביר שאכן תוגש בקרוב תביעה.

חברת טילריי, שאמורה לדעת בדיוק האם חתמה על הסכם בלעדיות עם אינטרקיור ואם כן מדוע היא הפרה אותו ואם לא מדוע היא לא פרסמה זאת קודם, סירבה להגיב לכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר