טוען...

בנט על לגליזציה: “עשינו אי הפללה, אני לא רץ לצעד הבא”

למרות רווחי עתק ואלפי מקומות עבודה שזורמים לידי ארגוני פשיעה מהאוכלוסיה הבדואית בנגב במקום לציבור הישראלי, עומד מי שעתיד להיות חורץ הגורלות בממשלה הבאה, נפתלי בנט, על התנגדותו להסדרת שוק קנאביס חוקי. "יש עוד דרכים להילחם בעבריינים," הסביר הבוקר בריאיון ל-103FM

האם מהלך של הסדרת שוק קנאביס חוקי, לגליזציה, יפגע בפשיעה בקרב האוכלוסיה הבדואית בנגב? ראש מפלגת ‘ימינה’ נפתלי בנט אשר נשאל על כך הבוקר בריאיון ברדיו 103FM לא חושב כנראה שזו סיבה מספיק טובה לכך (החל מדקה 02:15):

כשנשאל בנט האם הוא בעד לגליזציה שתסייע בין השאר בצמצום רווחיהם של ארגוני הפשע בחברה הבדואית, שחלק גדול מהם מגיע מגידול מאות שדות קנאביס מוסווים בשטחי אש בנגב, השיב כי “אני חושב שעשינו מהלך של אי הפללה, צריך לראות איפה זה עומד, אני לא רץ ישר לצעד הבא”.

מגיש התכנית, ינון מגל, השיב לבנט: “אתה מבין את המשמעות, שעבריינים עושים את הכסף על הקנאביס…”, ובנט השיב: “אני מבין אבל יש עוד דרכים, פשוט להילחם בעבריינים ולהפסיק לפחד”.

בכך בנט חוזר למעשה על דברים שאמר גם במערכות הבחירות הקודמות. לדבריו, הוא חושש שלגליזציה תפגע בבני נוער ולכן לא צריך לקדם זאת. עמדה זו עשויה להפתיע לאור העובדה שהמתנגד הקולני ביותר ללגליזציה, ח”כ בצלאל סמוטריץ’ עזב את המפלגה, שמנסה להציג עמדה יותר ליברלית בקמפיין הנוכחי.

כזכור בהצבעה בקריאה טרומית על הצעת החוק ללגליזציה לפני כמה חודשים הצביעו שני חברי ‘ימינה’, סמוטריץ’ וכהנא, נגד לגליזציה. סמוטריץ’ הצביע גם נגד אי הפללה בעוד כהנא הצביע בעד. בנט ושקד, מובילי המפלגה, לא הגיעו להצבעה.

לאחרונה נחשף במגזין קנאביס כי המצטרף הטרי למפלגה, נציג העצמאית אביר קארה, תומך בלגליזציה “מלא מלא” לדבריו. “השוק מתקיים היום באופן פרוץ ללא מיסוי והציבור הישראלי מפסיד פעמיים,” אמר קארה.

יש לציין שרבים בציבור מאמינים שישנה סיבה לא אובייקטיבית להתנגדות מפלגת ימינה ללגליזציה והיא הקשר עם ד”ר מרים אדלסון, איל ההימורים שמובילה את המאבק העולמי נגד הקלה בחוקי הקנאביס ואף משקיעה בכך ממון רב ואת כוחה הפוליטי. כלומר, בנט לכאורה חושש לאבד את תמיכת ‘ישראל היום’, העיתון הפופולרי בישראל, שאדלסון היא הבעלים והשולטת בו.

ראו גם:
ג’יפ בחניה ומיליונים בכיס: הבדואים הם המרוויחים משוק הקנאביס החדש

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר