בן 24 הדליק ג’וינט בבית הוריו – אמו הזמינה את המשטרה

ג’וינט ובו כ-0.2 גרם קנאביס נתפס בדירה בעיר במרכז הארץ, על ידי שוטרים שפשטו על בית הוריו של צעיר בן 24 ועצרו אותו כשהוא שוכב במיטתו. בדיעבד הסתבר שאמו היא זו שהזמינה את המשטרה למקום. הוא חשוד כעת בהחזקת סם מסוכן ואף אספקת סמים, לאחר שאמר בטעות בחקירה שעישן פעם עם חברים.

צעיר ישראלי בן 24, שאינו בעל כל רקע פלילי כלשהו, חשוד בעבירות החזקה ואספקת סמים, לאחר ששוטרים שפשטו על בית הוריו בסוף השבוע האחרון (ה’, 4.5) מצאו בחדרו ג’וינט בודד ובו כ-0.2 גרם קנאביס.

למרות שמדובר בכמות מזערית במיוחד, צוות השוטרים נענה לקריאתה של אמו של הצעיר, שלדבריו דווקא לא התנגדה בתחילה לעישון הקנאביס אך לאחרונה החליטה שדי לה. היא טענה שמריחה ריח של קנאביס והוא התעקש שלא עישן. כדי להוכיח לה שהריח שהיא חושבת שהיא מזהה הוא לא של קנאביס, הדליק את הג’וינט ואמר לה ‘הנה ככה מריח קנאביס’. היא איימה עליו שאם לא יכבה אותו היא תקרא למשטרה, ומשלא כיבה את הג’וינט אכן זימנה את השוטרים למקום.

“הדלקתי את הג’וינט ובבוקר למחרת אני מתעורר עם דפיקת המשטרה בתלונה על חיפוש אחר סמים,” הוא מספר בשיחה עם המגזין. “הפשיטו אותי מהשמיכה שלי (מזל שהייתי עם תחתונים), הפצירו בפניי לעמוד בחדרי תוך כדי ששוטר אחד משגיח שלא אזוז והשני הופך לי את כל החדר.”

לטענת הצעיר, המספר כי הוא סובל מבעיות נפשיות, נכנסו השוטרים לחדרו מבלי להציג לו צו חיפוש וערכו את החיפוש ללא שני עדים כמתחייב בחוק. הם ‘הפכו’ לדבריו את חדרו עד שמצאו ג’וינט שהוחבא בתוך אחת מנעליו. “כששאלתי האם לא צריך להראות צו, נאמר לי ש’לא כשזה חשד לסמים’,” הוא אומר.

הטלפון שלו הוחרם ממנו והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה, שם עבר את הליך טביעות האצבע וצילומי הפרופיל. “כששאלתי מה עם הטלפון שלי נאמר לי שיוחזר לי בתום החקירה, מה שיכול לקחת עד כחצי שנה,” אמר.

“לא החתימו אותי בכלל על דו”ח החיפוש,” הוא מספר וגם מציג בפנינו תמונה של דו”ח החיפוש בו אכן לא מופיעה חתימתו. עוד הוא טוען שהשוטרים זייפו את חתימתו בדף השני של הדו”ח. “בדף השני עשו קשקוש כמעין חתימה, קרי מילאו הפרטים במקומי. בעוד סעיף ניתן לראות שאפילו לא טרחו לרשום את מספר הזהות שלי או את שמי הפרטי אלא רק את שם המשפחה.”

אך בזה לא נגמרה פרשיית הג’וינט הבודד. אתמול בבוקר (ב’) זומן הצעיר פעם נוספת לעוד חקירה, בה כשל בלשונו עקב חוסר נסיונו וטעה לספר לחוקרים כי עישן פעם גם עם חברים. בתגובה להודאתו הוא מספר כי השוטרים הודיעו לו שכעת, בגלל שסיפר שעישן עם חברים, הוא חשוד לא רק בהחזקת סם מסוכן, אלא גם באספקת סמים.

“מעולם לא הזקתי לאף אחד, לא תחת השפעה ולא לא תחת השפעה, אני אדם נקי בלי אף הרשעה או חקירה, מעולם לא הייתי בתחנת משטרה ומעולם לא חשבתי שאהיה,” הוא אומר. “אני כועס על אמא שלי שחושבת שהיא ‘מוציאה אותי מהמצב הנפשי הקשה שלי’ ולא מבינה שאירוע כזה רק מחמיר אותו – אבל אני בעיקר כועס על המשטרה.”

מדוברות המשטרה נמסר: “מדובר בשוטרים שהגיעו לבקשת בעלת הבית שהתלוננה שהחשוד מעשן סמים בביתה, לפיכך הכניסה אל הבית בוצעה ברשות בעלת הבית שאף חתמה בעצמה על צו החיפוש. החקירה עדיין מתנהלת, לפיכך לא יימסרו פרטים נוספים.”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר