מגלגל...

בכירי משטרת קנדה: “יש להקל בעונשם של צרכני מריחואנה”

ראשי משטרת קנדה פרסמו נייר עמדה ובו הם דורשים להקל בעונשים המוטלים על צרכני הקנאביס במדינה.

כאשר שוטר נתקל באדם המעשן ג’וינט, יש בידיו שתי אפשרויות – להתעלם או להעניש. בישראל נוהגים השוטרים לבחור בדרך הענישה, אך בקנדה, במרבית המקרים, בוחרים השוטרים להפעיל שיקול דעת ולהתעלם מעבירות “קלות” של שימוש במריחואנה וחשיש.

בזמן שבמרבית המקרים בוחרים שוטרי קנדה להתעלם מעבירות אלו בכדי להימנע מהרישום הפלילי, שוטרי ישראל מעדיפים להתמודד עם בעיה מוסרית זו על ידי סגירת תיקים סיטונאית ושליחת מכתבי “נסגר מחוסר עניין לציבור” שרבים מקוראי המגזין בוודאי מכירים.

ראו: דו”ח הכנסת: “מעל 30,000 ישראלים נתפסים בכל שנה בגין עבירות סמים”

כנס וויניפג של משטרת קנדה

אמש (20.8) נפגשו מפקדי ובכירי משטרת קנדה במסגרת כנס “וויניפג” (Winnipeg) השנתי של איגוד ראשי המשטרה בקנדה (CACP) בכדי לדון בעניין זה, ופרסמו מסמך בו טענו כי במקרים רבים עדיף לטפל בבעיה בעזרת קנסות ולא בעזרת רישום פלילי.

“ישנם מקרים בהם יש מקום לענישה רשמית גם על החזקת מריחואנה לשימוש עצמי, למשל כאשר נתפס נהג שמעשן ג’וינט בזמן נהיגה,” נכתב במסמך. “עם זאת, ברוב מוחלט של המקרים ניתן לטפל בבעיה באופן יעיל יותר בעזרת קנסות.”

על אף שהצהירו בכל תוקף כי אינם תומכים בלגליזציה או דה-קרימנליזציה, כתבו חברי האיגוד כי במקרים רבים העונשים הפליליים קשים מדי וגורמים לפגיעה בנאשם ובמערכת עצמה.

“הליכי הרישום הפלילי מהווים נטל עצום על כוחות המשטרה ובתי המשפט,” אמר ג’ים צ’ו, נשיא האיגוד. “בנוסף, התיק הפלילי פוגע משמעותית בחופש התנועה ובעתיד התעסוקתי והחברתי של הנאשמים.”

“האיגוד [CACP] אינו תומך בדה-קרימינליזציה או לגליזציה של קנאביס בקנדה,” הוסיף. “עם זאת, יש להכיר בכך שתחת חוקי הענישה הנוכחיים, האפשרויות היחידות של השוטרים כאשר הם נתקלים במקרים של החזקת מריחואנה לשימוש עצמי, היא או להתעלם או להעניש בחומרה.”

צפו:

ראו גם: מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה: “נפעל לקידום לגליזציה”
ראו גם: “נסיך הגראס” חוזר לקנדה: מארק אמרי ישוחרר מהכלא הפדרלי בארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר