מגלגל...
x

גידל 3 טון קנאביס, אחיו ישלם 3 מיליון ש”ח לרשות מקרקעי ישראל

בשנת 2016 תפסה המשטרה את אחד הפרוייקטים הגדולים ביותר לגידול קנאביס לא חוקי שאי פעם נוהלו בישראל. בחלוף שנתיים נגזרו על מנהל הפרויקט 4 שנות מאסר. לפני כשבוע וחצי פסק ביהמ"ש שאחיו ישלם לרשות מקרקעי ישראל יותר מ-3 מיליון שקל בגין שימוש אסור בנחלה

קוראי מגזין קנאביס הותיקים זוכרים בודאי את אחת מתפיסות הענק הגדולות ביותר של המשטרה, בשנת 2016, אז חשפו בלשי המשטרה 7 דונם של חממות קנאביס בישוב ניצני עוז שבשרון, במשק ששייך לבעלה של שוטרת לשעבר.

על פי הדיווח אז “בתוך שתי חממות סגורות שבתוך המתחם מצאו הבלשים אלפי שתילי קנאביס, שלפי הערכות משקלם הכולל מגיע לטון ואולי אף יותר.”

חלק מהחשודים זוהו אז עם כנופיית פרדס כץ, לחלקם עבר פלילי, כשדוד בלחסן, בן זוגה של השוטרת לשעבר, טען כי גידל את הקנאביס מאחר שנאמר לו כי מדובר בגידולים חוקיים, והכחיש כוונת סחר בהם.

בלחסן, שהתגורר בנחלה, הורשע בשנת 2018 בכך שהחל מחודש מאי 2016 ובמשך כ-4 חודשים גידל והפיק בשטח כמות כוללת של 3.4 טון ששוויו, כך על פי פסק הדין, 180 מיליון ש”ח. בתום ההליך נגזרו עליו 4 שנות מאסר.

החממות שנתפסו בשטח הנחלה בניצני עוז

לפני כשבוע וחצי ביהמ”ש המחוזי בלוד קיבל במלואה תביעה שהגישה רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) נגד פראנסווה בלחסן, אחיו של דוד ובעל החלקה בה גודלו הצמחים.

על פי התביעה, שהוגשה על ידי רמ”י בדצמבר 2020, “בלחסן הפיק בעצמו או באמצעות מי מטעמו רווחים שלא כדין על חשבון הקופה הציבורית עקב שימושים בלתי חוקיים במקרקעי הציבור תוך הפרת חוק בוטה, הפרת חוזה ועשיית עושר שלא במשפט”.

עוד ציינו כי “אחיו של הנתבע, דוד בלחסן, אשר התגורר בנחלה, לא נתבע במסגרת זו מחמת היותו פושט רגל. הפעילות התבצעה תחת עינו הפקודה של בעל הזכויות בנחלה, פראנסווה, וללא התנגדות מצידו”.

לאור פרטים אלו דרשה רמ”י מבית המשפט להורות על פראנסווה לשלם לה סך של 3.16 מיליון ש”ח בעבור דמי השימוש בשטח.

“לצורך חישוב דמי השימוש נערכה שומה בידי השמאי דורון חבקין במסגרתה הוא אמד הן את שווי השימוש בקרקע שעה שגודלו בה צמחי קנאביס שלא כדין והן את שווי הרווחים אשר הופקו,” נכתב.

“החישוב התבסס על מחירונים מקובלים בתחום ונלקחו בחשבון בין היתר מחיר התוצרת בשער המשק, מספר הצמחים שנספרו בדו”ח המשטרה, עלות השמירה על החממות, הכמות אשר מפיק על צמח וכיו”ב,” צוין עוד.

על פי דו”ח השמאי נספרו במקום 3,804 צמחים, כשכל צמח מפיק כ-250 גרם פריחה נקבית למחזור גידול יחד עם פחת של 30%, כלומר צמח אחד מפיק כ-175 גרם קנאביס למחזור.

בדיון בתיק שנערך לפני כשבוע וחצי בביהמ”ש המחוזי בלוד בפני השופט צבי דותן, טען הנתבע פראנסווה בלחסן כי לא הכין כתב הגנה, כי הוא נמצא בהליכי פשיטת רגל ובקריסה כלכלית, וכי הוא חייב מיליוני שקלים.

בפסק הדין שניתן בתום הדיון קבע השופט כי “נגד הנתבע הוגשה תביעה, יש אישור מסירה של התביעה מינואר 2021, אך לא הוגש כתב הגנה והנתבע אף הודיע לנציגי הפרקליטות כי אין בכוונתו להגיש כתב הגנה. הנתבע הופיע היום לדיון וציין כי אין כתב הגנה מטעמו”.

“לפיכך,” פסק השופט דותן, “ניתן בזה פסק דין לפי התביעה אשר מחייב את הנתבע לשלם לתובעת 3.16 מיליון ש”ח ושכר טרחת עו”ד בשיעור של 10%”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר