בחירות בארה”ב: קרב פרסומות קנאביס בטלוויזיה

השבוע שודרו הפרסומות הראשונות במסגרת המאבקים בעד ונגד הצעות החוק ללגליזציה ב-5 מדינות בארה”ב. לצד הבחירה בנשיא/ה החדש/ה יצביעו התושבים במשאלי-עם ויקבעו האם מדינתם תצטרף לכדור השלג שהתחיל בוושינגטון וקולורדו והמשיך לאלסקה ואורגון.

בעוד 4 שבועות יבחרו במשאלי-עם תושבי 5 מדינות בארה”ב האם להצטרף למהפכת הלגליזציה ולהתיר פתיחת חנויות קנאביס חוקיות. על פי סקרים נראה רוב אפשרי בהחלט בכל ההצבעות ואם אכן אלו יהיו התוצאות הרי שארה”ב – והעולם כולו בעקבותיה – עומד בפני שינוי משמעותי למדי.

לקראת ההצבעה הגורלית שתיערך ב-8 בנובמבר החלו השבוע מנהלי הקמפיינים לפרסם את תשדירי השירות והפרסומות בטלוויזיה ובאינטרנט ובהם נקראים התושבים להגיע לקלפיות ולהצביע בעד הצעות החוק השונות.

קליפורניה

בקליפורניה יצביעו התושבים האם להתיר פתיחת חנויות קנאביס חוקיות, גידול ביתי של עד 6 צמחים והחזקת עד 28 גרם לשימוש אישי של בני 21 ומעלה. בנוסף מגדירה “הצעת חוק 64” סעיף המתיר לצרכנים להשתמש בקנאביס בשטח החנות, קופישופס סטייל.

השבוע שודרו בטלוויזיה בקליפורניה 2 פרסומות בעד הצעת החוק – שתיהן מתמקדות בעיקר בענייני בריאות הציבור ונראות כמבקשות “להרגיע” את המתלבטים מחששות הנוגעים לבני נוער וילדים. בנוסף הן מציינות כי המכירה תהיה רק בחנויות מוסדרות ולא באופן חופשי לגמרי וכי הרווחים הצפויים לממשל המקומי עומדים על כמיליארד דולר “למימון ימי לימוד ארוכים והכשרת מקצועות”.

מיין

במסגרת “הצעת חוק 1” במדינת מיין יצביעו התושבים האם להתיר החזקה של עד 70 גרם לשימוש עצמי וגידול ביתי של עד 6 צמחים בוגרים ו-12 צמחים צעירים במקביל.

גם במיין שודרו כבר 2 פרסומות, בראשונה מופיע השריף המחוזי לשעבר שמסביר לתושבים כיצד הסדרת השוק בחוק תפנה את זמנם של שוטרים לעיסוקים חשובים באמת. “השיטה הנוכחית לא עובדת, עדיף שבזמן הזה המשטרה תתפוס פושעים, תחפש אחר ילדים אבודים ועוד,” הוא אומר.

בפרסומת השנייה מופיעים אזרחים, רופאים ואחרים המציגים טיעונים בעד.

https://www.youtube.com/watch?v=jKI6GFfl1M4

https://www.youtube.com/watch?v=XEMNsHlrQd0

מסצ’וסטס

“הצעת חוק 4” במסצ’וסטס תתיר החזקה לשימוש עצמי של עד 280 גרם לכל אדם מעל גיל 21. בניגוד לשאר המדינות ברשימה הסקרים במסצ’וסטס פחות אופטימיים להצלחה, אך מובילי הקמפיין מאמינים כי הדבר אפשרי בהחלט.

כמו במיין גם הפרסומת החדשה שהושקה השבוע במסצ’וסטס מציגה שוטר לשעבר מהמדינה אשר מסביר לצופים כיצד לגליזציה תגן על הילדים ותכניס רווחים לקופת האוצר. הפרסומת השנייה מציגה שורת אזרחים המפרטים את יתרונות הלגליזציה הצפויים.

נוואדה

תושבי נוואדה יצביעו על “הצעת חוק 2” שגם היא תתיר פתיחת חנויות קנאביס וגידול ביתי – מה שצפוי להפוך את לאס וגאס מבירת ההימורים לבירת ההימורים והקנאביס.

בפרסומת הראשונה ששודרה שם השבוע מסביר לוחם מארינס לשעבר שנפצע בפעילות וצורך קנאביס כטיפול רפואי שלגליזציה תאפשר גישה נוחה לרבים הסובלים ממגוון רחב של בעיות ומחלות.

בפרסומת השנייה מופיעים זוג הורים שבתם מתה ממחלת הסרטן.

https://www.youtube.com/watch?v=8JqdCEXxJGw

אריזונה

באריזונה יצביעו התושבים במשאל עם על “הצעה 205” שתתיר מכירה, החזקה וגידול קנאביס בדומה להצעת החוק בקליפורניה.

הפרסומת בעד הצעת החוק טרם שודרה, אך בינתיים הקמפיין נגד כבר העלה 2 תשדירים משלו. בראשון מוסבר שהטענות של התומכים על רווחים כלכליים לבתי ספר יופנו בפועל למימון גוף ממשלתי שישלוט על הענף ולמימון כוחות משטרה ואכיפה.

בפרסומת השנייה שוטר מתריע בפני הצופים מפני קרטלי פשיעה מקסיקנים שעושים דרכם למדינה וסוחרים במריחואנה.

אך מלבד הצעות החוק ללגליזציה מלאה, יהיו גם מדינות שתושביהן יצביעו בעד או נגד הטמעת תכנית קנאביס רפואי רחבה.

בפלורידה שודרה הפרסומת הראשונה בה מסביר רופא מומחה שבמקום לתת תרופות ומשככי כאבים כדאי לנסות לטפל בעזרת קנאביס.

https://www.youtube.com/watch?v=nhtQpOlgpR8

ואם חשבתם שלקנאביס רפואי אין מתנגדים בעולם, אז בפלורידה יש והם גם השיקו פרסומת משלהם. הפרסומת כצפוי מתמקדת בבלבול האפשרי של ילדים כשיראו מאכלים “רפואיים” המכילים קנאביס ונראים טעימים. “כך נראית תרופה,” אומר הקריין כשברקע קופסאות ‘אדויל’ ואחרות, ומיד לאחר מכן מוצגת שקית עם סוכריות גומי-קנאביס כשהקריין בקול משתאה שואל “וזו תרופה?!”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר